Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csabika0001

    senior tag

    válasz geloczigeri #517 üzenetére

    Nagyon kíváncsi leszek a cserére. Ha meglesz majd írj valamit milyen.
    Nekem a legfurcsább dolog az, és ezt most mindenkitől kérdezem hogyha ugyanaz a hardver, ugyanaz a szoftver akkor hogyan jönnek elő ilyen szélsőséges hibák és miért ?
    Ennyire eltérően használnánk ?
    Biztosan rossz darabot fogtál ki. De amiket írsz ilyen telefon appok stb tökre felkaptam a fejem hogy mi ez ?
    Ha felrakod szűzön a 4.1 -et és nem mókolod meg rootolod szét akkor is hamar merül és jelen vannak az említett problémák ? Bár hülye a kérdés mert már visszavitted.
    Teljesen igazad van a procival kapcsolatban ha már odaírják legyen annyi. Teljesen értetlenül állok a fejlemények előtt mint láttátok a videómban is nekem minden szépen megy.

  • Jhonny Cage

    tag

    válasz geloczigeri #517 üzenetére

    Na srácok , ideje lenne tisztázni ezt a "4 magos videogyorsító dolgot" mert nagy félreértések vannak itt belőle és ez már úgy látom korábban is téma volt!Az általad kinézett tabletben egy rk3066 -os chip van amiben egy kétmagos MAXIMUM 1.6 gigahertzig pörgethető proci van (nem azt jelenti ,hogy annyin is fog működni a tabban)és mellette egy mali 400 mp4-es videógyorsító csücsül.Az overmax steelcore készülékekben egy aml 8726-m6 chip amiben egy kétmagos maximum 1.5 gigahertzig pörgő proci és egy mali mp2 van!A processor sebessége készülékenként változik, mint sajnos rájöttünk ezt nem nagyon tüntetik fel sehol csak azt hogy mennyi a max sebesség de ez valószínű egyik készülékben sem lessz annyi mert túl hamar elfogyna vele az akksi és a proci sem lenne túl hosszú életű , readásul a melegedéssel is számolni kell!A másik amiben sokan tévednek az a "2 mag " 4 mag" videógyorsító amit sokan úgy képzelnek el hogy kétszer akkora teljesítmény, ez egy hatalmas parasztvakítás!Ez a megnevezés hamis hogy 2-vagy 4 -mag mert nem magból van ennyi hanem feldolgozó szálból a videógyorsítóban!Nem fog kétszer akkora teljesítményt adni ha 4 szálon funak a dolgok csak gyorsabb működést,DE az rk3066-ban csak 350 megahertz a mag teljesítménye az aml-ben viszont 400 mhz, így hiába van az rk-ban kétszer annyi feldolgozó szál nem lesz nagyobb teljesítményű az aml-nél mivel kisebb az órajele!Én személy szerint a nagyobb órajelben hiszek nem a több feldolgozószálban aztán döntse el mindenki maga kinek melyik jön be de igazán elenyésző a teljesítménybeli különbség a kettő között!

Új hozzászólás Aktív témák