Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    Topikgazda

    válasz bambano #32403 üzenetére

    Az "egy kocka" elv nem ördögtől valóságát felhasználói oldalról látom fennállni. Több tucatnyi barátnál, ismerősnél és az ő barátaiknál, ismerőseiknél szoktam ránézni a hálózatra, állítgatni a beállításokat, és úgy látom, hogy többségüknél azért elég egyformák az igények: menjen a net, lássák a telefonok, újabban, hogy pörögjön a torrent -- és minél kevesebb doboz legyen, úgyhogy a Matáv és a UPC HGW-s rendszerének ezen többség többsége örülni is szokott.

    Viszont van a jelenlegi kisebbség, ami éppen most kezd el a jelenlegi többség rovására gyarapodni.
    Éppen egy tegnapi vendégségben kértek meg, hogy üzemeljem be a jézuska által hozott távvezérlő kütyüt, ami közvetlen távoli elérésről működik. Itt ez nem volt gond, publikus az IP-cím.
    A szolgáltatói IP-cím persze nyilván baromi jó a szolgáltatónak, de akkor meg kell oldani az ilyen berendezések működtetési lehetőségét, és persze fogalmam sincs arról, hogy ez hogyan lehetséges. Talán kétszeres címfordítással? Ilyet még nem láttam, de már többen felvetették a szükségességét.
    Az előfizetőt nem az érdekli, hogy routolt vagy nem routolt a hálózata, hanem az, hogy a megvásárolt, a jövő szükségszerű kellékének tartott berendezése működjön.

    De korábban még alapvetően nem is a routolt hálózatokról okoskodtam, hanem a HGW-kényszerről, amikor egyszerűen nem tudom megkerülni a szolgáltató HGW-jében lakó routert, amivel funkciókat veszítek még akkor is, ha egyébként publikus IP-címet kapok. Erre írtam példának azt a HGW-t, ami csak modem+routerként hajlandó működni, a routere ugyanakkor nem nyújt sem DHCP reservationt, sem port forwardingot (a DDNS-ről nem is beszélve), úgyhogy egy igényes otthoni hálózat kialakítására tulajdonképpen alkalmatlan. Ezért aztán muszáj mögé tenni egy másik routert, ami legalább a LAN oldalt rendesen kezeli, így viszont kétszeres NAT-olás lesz, és hiába a publikus IP-cím, az az érdemi routernél már priváttá változott.

    Lehet persze, hogy van erre megoldás, én sajnos nem hallottam róla.
    Vannak persze közbenső szerverrel dolgozó megoldások, ahol minden forgalom belülről indul kifelé és középen találkozik, de messze nem minden eszköz ilyen.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák