Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VeryByte

    őstag

    válasz Parson #21765 üzenetére

    Ahogy And írta, ehhez nem kell port forward, sőt semmi. Ha az adott hálózatból egy gépen (okostelefonon, akármin) tudsz küldeni levelet a gmail-en keresztül, akkor jók az esélyeid.
    És ha tudsz, akkor dobj ide egy képet a beállításokról, amiket a NAS-on csináltál.

    "What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

  • And

    veterán

    válasz Parson #21765 üzenetére

    Kinek mondjam, ha egyszer te kérdezted ;] ?
    Annyit tennék hozzá, hogy az egyik létező legegyszerűbb mail-kliensprogramban beállítottam az alapadatokat a gmail-hez:
    - SMTP: smtp.gmail.com,
    - port: 465 (SSL/TLS engedélyezve),
    - login: <teljes gmail-címem> / pass: <a fiók jelszava>,
    és oda-vissza (POP3: pop.gmail.com, port: 995, SSL/TLS enable) működött, tűzfal mögül, természetesen port forward nélkül. Port forward beállítás csak akkor kell egy routerben, ha a mi belső gépünk a szerver, és a kívülről érkező kéréseket kell erre a kiszolgáló gépre irányítani! Levelezésnél pedig ez egyszerűen nem áll fenn (mivel a levelezőprogram egyszerű kliens, akár küldünk, akár fogadunk levelet), ahogy sima webböngészésnél sem.
    A gmail a leveleket gond nélkül átvette, ami annyira látványos volt, hogy mikor beléptem a webfelületen a gmali-es fiókomba, akkor az elküldött levelek között ott voltak azok is, amelyeket nem webfelületen írtam, hanem a levelező program adta fel SMTP-n. Annyi problémát viszont tapasztaltam (és ez akár fontos is lehet), hogy például freemail.hu-s címre nem ment el a levél, és ez gondolom nem a freemail.hu hibája, hanem úgy tűnik, a gmail oda mintha egyszerűen nem továbbítaná, vagy annyira lassú, hogy 20-30 perc után sem ért oda. Mindenesetre a t-online.hu-s címemre pillanatok alatt megjött a gmail-es SMTP-n keresztül fealdott levél, freemail.hu-ra viszont három próbálkozásból egy sem érkezett (még?) meg.

Új hozzászólás Aktív témák