Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Magnat

    veterán

    válasz DonCosta #18460 üzenetére

    Nekem is 1043ND van és DD-wrt van rajta, bár ezt a megosztást éppen nem ezen csináltam. Linuxhoz nem kell értened, ez nem Openwrt, ahol külön kell modulokat installálgatni, feltolod a DD-wrt-t és webfelületen buherálgatod, tudnod sem kell róla, h linux alapú. A sebesség azoknál a klienseknél feleződni akik a másodlagos routerre jelentkeztek fel, mivel amit a kliens mond neki, azt továbbítania kell a másik routernek.
    Olyat nem csináltam még, h a második router külön subnet legyen, de sztem meg lehet csinálni (itt egy csomó tutorial). Az egyszerűbb módszer sztem az, ha a második router wifin a wan portján keresztül csatlakozik az elsődlegeshez, de ha ez nem műxik, akkor azt meg tudod csinálni, h az elsődlegesre is DD-Wrt-t teszel és azon definiálsz egy virtuális SSID-t (ez nekem is így van, bár én nem emiatt csináltam hanem azért, h ha jön hozzám vki aki használná a netet akkor a másodlagos SSID kódját adom meg, amit bármikor meg tudok változtatni úgy, h az én meglévő eszközeimen nem kell a kulcsot cserélni - mivelhogy azok a másik SSID-et használják ... tudom paranoid vagyok :) ) A virtuális SSID-t meg lehet teljesen izolálni az elsődlegestől, megteheted pl, h csak a webforgalmat engeded át rajta v szabályok szerint tűzfalazod (bár ilyet nem csináltam még) Így ha a másodlagos routerben ehhez a SSID-hez kapcsolódsz hozzá, az egész onnan jövő forgalom is el lesz szeparálva.

    A gyári firmet viszont ettől függetlenül is érdemes cserélni, már DD-wrt alatt is sokkal okosabb lesz a router (Openwrt-ről nem is beszélve)

    [ Szerkesztve ]

    ̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

Új hozzászólás Aktív témák