Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #6470 üzenetére

    akármilyen profi (?) is, akkor is idegesítő, hogy a rendelkezésre álló felületnek kb. csak a 40%-át használja ki,

    Ez gondolom azért van, mivel a Flash nem dinamikus szélességű (vagy legalábbis én még olyannal nem találkoztam, de biztos van), így 800x600-ra van optimalizálva, ezért tűnik úgy, hogy van egy csomó kihasználatlan terület. De a popup tényleg gáz, plusz új ablakban nyílt meg az első link, amire rákattintottam, innentől felejtős. Flashben is vannak sokkal jobb oldalak, bár én sosem szerettem az ilyen flashes oldalakat. Mi az, ami funkcionális és HTML+PHP+JS+AJAX-al nem lehet megoldani?

    mert pl. még többen rugdalnák a fejlesztőket

    Nem a fejlesztőkkel van a baj. Azok korrekt munkát végeznek, de azt nem ők döntik el, hogy milyen feature-öket tesznek bele és mire fordítanak erőforrást. Ha meg van adva, hogy mit kell csinálni, akkor azt kell csinálni, túlórában dolgozhat a gyorsabb JS motoron, de vannak határidők, amikhez igazodni kell.

    Eddig az itt írtak (pl) alapján úgy tűnt, igencsak pártolod a Google-t, mint céget

    Ebből is látszik, hogy nem vagyok elvakult fanatikus, ami szar, az szar, függetlenül attól, hogy szimpatikus-e egy cég üzleti mentalitása, illetve kedvelem-e az általa nyújtott szolgáltatások 90%-át.
    Egyébként ezt ott is kifejtettem, hogy amíg nem ad rá okot, hogy megutáljam, addig nem fogom megutálni. Tahóságnak tartom a doctype nélküli kezdőlapot és hogy nem foglalkoznak az Operával (holott üzleti kapcsolatban is állnak), de ettől függetlenül még nem fogok magammal kib.ni, hogy csakazértis kapják be és mától nem használok Gmail-t, vagy Google keresőt, mert még mindig kényelmesebb, mintha Yahoot, vagy Live Search-öt használnék, ami közel sem ad olyan jó találatokat, vagy Gmail helyett agresszívreklámos, fícsörszegény (Operával szintén bugos) és durván magához láncoló Yahoo Mailt vagy Hotmailt használnék, esetleg valami kis Spamer Józsika által létrehozott szolgáltatón keresztül a Google Apps-es e-mailjét.

    egyből áttértem a Chrome-ra, ott nem fordult elő a hiba,

    Ez nem, ott miután elküldtél egy hsz-t és F5-öt nyomsz POST újraküldés miatt sír. Régen ebben is az Opera volt az egyetlen, ami nem idegesített ilyen POST újraküldős ablakokkal, már az FF 3.5-nél sem tapasztaltam. Ráadásul az ehhez kapcsolódó régi history navigation-t is átvette az FF az Operától, miközben az Opera meg a kompatibilitás jegyében feláldozta, így azóta lassabb is lett, mert minden visszalépésnél újratölti az oldal egyes részeit és a gépelt szöveg megmaradásának is lőttek.

    akkor sokszor azt "hiszi", hogy az "akarmi" a fájl kiterjesztése, nyilván az előtte lévő pont miatt

    Ez valószínűleg egy bug. 1-2 alkalommal belefutottam, általában ez is olyan visszatérő bug, mint a checkbox-nál, hogy csak 1 pixel az egész pipa.

    "Ha egy megrögzött Firefox-buzinak kijelentem, hogy én márpedig Operát használok, mert az fasza, akkor hirtelen átcsap "hittérítőbe""

    Na igen. De szerencsére egyre többen látják be, hogy nem az Opera usereket kell téríteni, hanem az öntudatlan IE usereknek felnyitni a szemét. Úgy meg az FF-re a piaci részesedésből fakadó támogatottság miatt könnyebben átáll, ha az Opera nem jön be neki. Én másodsorban, ha az Opera valami miatt nem jön össze nála (banki oldalak...stb), akkor az FF-et vagy a Chrome-ot szoktam ajánlani, a lényeg, hogy csak lendüljön át végre 50%-on egy szabványkövető böngésző, az IE6 pusztuljon ki végleg. Onnantól végre nem az MS határozná meg, hogy mi legyen a szabvány, hanem a szabvány határozná meg, hogy milyen legyen egy oldal.

Új hozzászólás Aktív témák