Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz dqdb #21078 üzenetére

    Végre valaki konkrétumokat is ír! :K
    Amúgy ez nem is OFF, végül is az Operáról dumálunk.
    A hozzászólásod nagy részével teljesen egyetértek, és örülök, hogy ezeket a szempontokat is megvilágítottad, csak egy dologgal nem tudok egyetérteni: "Ha az egész desktop böngészőt megszüntetnék, akkor "elvárható" lenne ez a lépés" - miért lenne ez elvárható? Továbbra sem értem, egy cég, aki sosem open source módban fejlesztett, ez sosem volt terve, miért is kellene, hogy publikálja a világnak a legfontosabb szoftvere forráskódját. Nem látom be, miért lenne ez morális kötelességük, bár azt még értem, hogy tananyagnak igen jó lehet, vagy későbbi élesben történő felhasználáshoz adhat alapanyagot, de nem hiszem, hogy kötelességük lenne mások segge/keze alá tolni a saját sokéves fejlesztésű szellemi terméküket.

    Sk8erPeter

  • Penge_4

    veterán

    válasz dqdb #21078 üzenetére

    Ez mind oké, amit leírtál (bár kétlem, hogy annyi külsős cucc lenne az Operában, mert pl. a gstreamer is GPL, talán 1-2 codec meg ilyenek), de akkor meg miért írta Hakon Wium Lie a levelezőlistán, hogy valószínűleg kiadják? Utána meg még jöttek a meggondolják, dolgoznak rajta szöveggel, majd végül ezt a reménysugarat is kioltották.

    "de így, hogy folytatják, "csak" az irányvonal változott, felesleges erőforrás-pazarlás lenne részükről az egész."

    Így van. Az erőforráspazarlás nem fér bele abba, hogy recesszió van (forkolt alap, megszüntetett belső szolgáltatások és talán a jövőben Opera Link helyett is Google Sync) a cégnél és profitot maximalizálnak. Én sem mondtam mást, mint te, csak én rosszmájúbban közelítem meg a dolgokat. :D

    "Egyszer az egyiket írod, aztán érvekkel cáfolod, máskor a Blinkre jössz hasonlókkal."

    Mikor írtam, hogy a Blink jó?

Új hozzászólás Aktív témák