Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KakaosCsirke

    tag


    Szegasz mindenkinek!

    Jelenlegi Pana FZ30-amrol valtanek dslr-re a kepminoseg + a vakumentes szobai hasznalat elonye miatt. Azonban piszokul beleszoktam a 12x zoom + kepstabi kenyelmebe, ugyhogy eloszor obit valasztanek, es azutan vazat az obihoz. Multkor megcsavargattam egy 18-55 obit, olyan erzes volt a 12x-es utan mintha bilincsben lenne a kezem.

    Tudtok ajanlani olyan ultrazoomos (>= 6-7x) es stabilizalt obit aminek jo kepe van? Eddig egyetlen egyet talaltam: Nikkor 18-200VR. Igaz, akkora hordo torzitasa van nagylaton, hogy mar etikatlansagnak szamit noket fenykepezni vele :)) De azert a hordo torzitassal azert egyutt tudnek elni, csak legyen eles a kepe. Ismertek hasonloakat, vagy ez a nikon uveg egy unikum?

    Istenről beszélni ciki. Feszegetni a kérdést, hogy mi van a halál után nem illik. Pedig a statisztika nem hazudik: 100 emberből 100 hal meg.

  • KakaosCsirke

    tag

    válasz csiga997 #345 üzenetére

    Szia Csiga,

    Illetve - némi megalkuvással ugyan -, de van most már ugyanez sigmából is, ha a nikont túl drágának találnád.

    Ez erdekel, de nem az ara miatt, hanem mert nem lancol a Nikonhoz, es lehet hozza venni 100x szimpibb pentaxot is. Kivancsi lennek, hogy mire gondoltal amikor a ''nemi megalkuvasrol'' irtal.

    Elore is koszi...

    Istenről beszélni ciki. Feszegetni a kérdést, hogy mi van a halál után nem illik. Pedig a statisztika nem hazudik: 100 emberből 100 hal meg.

  • KakaosCsirke

    tag

    válasz Dtomi #342 üzenetére

    Szia Tomi,

    Koszi a tippet. Elgondolkoztam a 80-400-on de rajottem, hogy ez nem az altalam tipikusan hasznalt tartomany. Az 5x zoom az eleg hatareset, az Adik altal javasolt 28-135-os tartomany lenyegesen gyakorlatiasabb az en esetemben.

    Obi csere nélkül minőségi kompromisszum lesz.
    Ezzel tisztaban vagyok. Gondolkoztam nagyon pl, hogy lehet hogy valami fenyerosebb kene. De a Nagy Nikon DSLR topikban volt Lugosi kartarsnak egy viszonylag friss hozzaszolasa az 50/1.8 -as lencserol, amelyben leirja, hogy ha nem rekeszelek legalabb 4-esig akkor nem birok egy normalis portret elkesziteni a sekely melysegelesseg miatt.
    Aprofalvi erzekelos kompaktrol jove, ez azert ujdonsagkent hatott ram. Ezekutan az elso bealdozando kompromisszum - a nagy fenyero - egybol meg is lett.

    Istenről beszélni ciki. Feszegetni a kérdést, hogy mi van a halál után nem illik. Pedig a statisztika nem hazudik: 100 emberből 100 hal meg.

  • KakaosCsirke

    tag

    válasz adik #346 üzenetére

    Koszi Adik megnezem. A canon viszont nem egy favorit markam, mert a keresojuk elmarad a nikontol, a pentaxtol meg plane. Kiveve a fullframe, de hat az meg agyoncsap a minimalis melysegelessegevel. Meg az araval :DD

    Istenről beszélni ciki. Feszegetni a kérdést, hogy mi van a halál után nem illik. Pedig a statisztika nem hazudik: 100 emberből 100 hal meg.

  • KakaosCsirke

    tag

    válasz BEE #356 üzenetére

    Hát az obi nem az, de a váz igen. És ezért nem is lesz rá stabis lencse.

    Azert ez nem biztos. Nem a k10d az egyetlen K mountos fenykepezo. Lehet, hogy elobb utobb megeri a sigmanak kiadni a stabis verziot is. Tovabba, az irodalom bongeszes alapjan ugy tudom, hogy a erzekelo rangatos technologia a gyakorlatban 1-1.5 mig a lencsetagmozgatasos 2.5-3.5 blendet is hozhat. A 3 fenyerteket az FZ30 eseten magam is igazolni tudom, valosagos.

    Bee, te is FZ30-rol valtottal nem? Es ha jol emlexem pont toled olvastam, hogy a k10d nem hozza a pana csillapitasat. A dslr-re valtassal a kepminoseg mellett a szobai vaku mentes csaladi kepek a fo celom. Igy nem szivesen dobnam ki azt az extra ~2 fenyerteket amit az obis kepstabi ad az erzekelo rancigalassal szemben. Szivesen hallanam a tapasztaltodat, hogy a k10d stabija hany blendet enged a gyakorlatban.

    Ugyanakkor sajat szempontjaim alapjan, a k10d meg mindig szimpibb mint egy d80, ha a vaz kepstabijat nem is hasznalnam ki.

    Btw, Dare2Live-nek mi lett a D80 fenymeresproblemajaval?

    Istenről beszélni ciki. Feszegetni a kérdést, hogy mi van a halál után nem illik. Pedig a statisztika nem hazudik: 100 emberből 100 hal meg.

  • KakaosCsirke

    tag

    Sziasztok,

    Gondolkodoba estem. Tapasztalatom alapjan osszes kepem ~60-70% a 70-200mm (35mm eqv.) tartomanyba esik, emiatt megerne esetleg valami fenyeros celobi a 18-200VR melle. Erre a tartomanyra (ismereteim szerint) mindossze 2 fenyeros obi letezik APS-C erzekeloknel ha a fixeket nem szamitjuk:
    - Sigma 50-150 F2.8 HSM
    - Tokina 50-135 F2.8

    Sajnos egyikben sincs stabi, mert az egyertelmuen eldontene a jatszmat. Ti melyiket vennetek? Es legfokeppen miert?
    (Ha valamit kihagytam, azt is irjatok meg lecci)

    Istenről beszélni ciki. Feszegetni a kérdést, hogy mi van a halál után nem illik. Pedig a statisztika nem hazudik: 100 emberből 100 hal meg.

  • KakaosCsirke

    tag

    válasz Dare2Live #1659 üzenetére

    Az egy iszonyat draga lencse! Es a hianyzo 50-70-es tartomany a felhasznalasi statisztikaim csucsa. Ha ennyi penzt uvegre aldoznek, akkor mar nem egy vaksi 2.8-ast ;] lencset vennek, hanem mondjuk egy Zuiko 35-100 F2.0-asat. Nagysagrendileg ugyanannyiba kerulnek, es a tesztek szerint F2.2-nel mar majdnem eleri az elessegenek csucsat. Ha ennyi penzt raszanok, akkor ezert a lencseert megeri markat valtani. A 4/3-os rendszer a kovetkezok miatt nem tetszik:
    - Ugyan a nikon mellett egyedul 4/3-osaknal van minosegi ultrazoom lencse, de a Leica az 1300 euro, mig a nikkor 18-200VR csak 600
    - 4/3-osoknak nincs szamomra jo vazuk: Az oly 510 sotet, az E-3 draga es tul nagy, a Pana L10 pedig draga/sotet/stabilizalatlan es gyenge magas ison
    - Nincs olyan kis helyes kompakt vaku mint a SB-400

    Most igy el is gondolkoztam... olcsobb ket vazat venni (egy nikont es egy olyt) mint egy rendszerbol kitolteni az igenyeimet:
    A 35-100 ugyebar mindent mindenhol lealaz, nincs ellenfele, talan egy kicsit lassu a fokusza. Ehhez kell egy oly vaz ugyebar. De ez tul nehez es kisatfogasu nyaralasos, mindenes gepnek. Csakhogy a Leica 14-150 arabol meg kijon egy teljes Nikon keszlet (D40/18-200VR/SB400) mindenestul es meg marad is love. Es meg lencset sem kell cserelgetni :)

    Na de hagyjuk az almodozast mert ugyanilyen celbol megfelel egy Tokina 50-135 vagy Sigma 50-150 HSM is toredek penzert :P . Stabi nelkul :O

    Istenről beszélni ciki. Feszegetni a kérdést, hogy mi van a halál után nem illik. Pedig a statisztika nem hazudik: 100 emberből 100 hal meg.

  • KakaosCsirke

    tag

    válasz werttzui #1676 üzenetére

    A DX lencseknek megvan a maguk helye, foleg miutan a DSLR-ek 90-95%- APSC-s szenzorral kerul eladasra. Egy FF lencse sokkal nehezebb/nagyobb/dragabb mint a DX-es megfeleloje. Sokaknak ez sokkal lenyegesebb dolog mint az FF kompatibilitas.

    Istenről beszélni ciki. Feszegetni a kérdést, hogy mi van a halál után nem illik. Pedig a statisztika nem hazudik: 100 emberből 100 hal meg.

Új hozzászólás Aktív témák