Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tutti-amigo

    tag

    válasz mikk2000 #10400 üzenetére

    Szia!

    Igen, a gondolatmeneted jó. No most itt azt értem kiütés alatt, hogy a nyomtató egy hibaüzenetet dob és nem nyomtat. Ezt LCD és egyéb kijelző nem lévén a rajta lévő egy darab led két féle szinű villogási kódjával jelzi. Itt a felesleges tinta gyűjtője egy darabka tartály ami csak pár ml befogadására képes. Ebből a gyűjtőből kijön egy cső ami a nyomtatóház alján lévő filcbe vezetődik, tehát ez szívja fel a felesleges tintát. Ez a filc már jó tintás volt szóval biztos nem úgy működik normál esetben a dolog, hogy megtelik a tartály és amikor túlcsordul a filchez akkor dobja ezt az üzenetet mert akkor sokkal kevesebb üzemelési ciklusonként kellett volna ezzel találkoznom. Tehát normálisan nyomtatott úgyis hogy közben mikor erre ihlete támadt a túlfolyó tintát a filc fogta fel. Ezt a tartálynak nevezhető valamit én inkább csak egy puffernek nézem de a pontos működését még nem értem mert tartálynak olyan kicsi, hogy igazából csak egy kiegyenlítő puffer lenne a filc előtt. Kiszedni nem tudtam ergo szétszedni sem de mivel a levezető csőben nem volt tinta ergo az nyugodtan mehetne tovább a filcre is mintha mise törtét volna. Ettől függetlenül viszont a hibajelzés érvényben maradt míg a nyomtatón lévő két gomb nyomkodásának megfelelő kombinációjával ezt a hibaüzenetet "ki nem ütöm".

    Remélem érthetően írtam le. Szóval egyelőre eddig jutottam. Az nem tiszta még nekem igazából, hogy milyen jelzésre dobja ezt az üzenetet a gép. Merthát nyilván nem a filc átitatódását figyeli mert semmiféle elektronika nincs ami erre utalna. Ergo talán a tartály telítődése lehetne az, de mint mondtam a tartály nagyon kicsike és a feles tintát egy cső vezeti a filchez és a csőben ugyan vannak tinta nyomok (apró darabkák) az nincs feltelítődve tintával. Ergo ha a tartály túlcsordulna továbbra is itathatja a filcet. Viszont ha ez a filc az utolsó védővonal akkor hogy a fenébe mehetett rá annyi tinta mint ami benne volt. Ergo a csövön levezetődő tinta normális üzemben került oda a mennyiségéből adódóan. Akkor meg most hogy a hibajelzés "kiütődött" miért nem nyomtat. Illetve hát mint írtam nyomtat minden normál üzemszerű csak a tinta nem kerül a papírra :F :F :F Ki a fene érti ezt?? :W

Új hozzászólás Aktív témák