Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • huskydog17

    addikt

    válasz Raymond #40157 üzenetére

    Nem egészen. Amint mondtam a 1080p videókat azét veri szét a YT, mert azoknál, legalábbis a legtöbbnél még mindig AVC kodeket használ és az alacsony bitráta mellett valóban pocsék minőséget ad. Ha a videót a YT viszont VP9 kodekkel dolgozza fel (vagy AV1), akkor a képminőség nagyságrendekkel szebb lesz, még 1080p felbontáson is!
    Alacsony bitráta mellett a VP9 és AV1 nagyságrendekkel szebb képminőséget ad, mint az AVC. Ez okozza a különbséget, a kodek, semmi más.
    Egy egyszerű példa, ahol nagyon látványos ez a jelenség:
    feltöltesz egy nagyon jó minőségű 1440p vagy 4K videót, kirakod Premier-be, ahol a YT kizárólag AVC kodeket használ a playback-hez. A képminőség egy totális katasztrófa lesz, ocsmány. Amint vége a premiernek, a videó azonnal VP9-re vált és ezáltal a videó képminősége fényévekkel szebb lesz, még 1080p felbontáson is! Másképpen fogalmazva, ha a YT Premier támogatná a VP9-et és AV1-et, akkor 1080p felbontáson sem lenne probléma (nyilván ha a videó VP9-el vagy AV1-el lett feldolgozva).
    Tudom, mert sok száz videót töltöttem már fel, na meg sok más videós is tapasztalta már. :)

    Pont, hogy nem mindegy hogyan töltöd fel, ahogy írtam 1080p felett a YT nem használ AVC-t, így azoknál a videóknál nem barmolja a szét a képet, még 1080p alatt sem, mert a VP9 kodek sokkal hatékonyabb, sokkal jobban kezeli az alacsonyabb bitrátát, megint csak tapasztalatból mondom.

    [ Szerkesztve ]

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

Új hozzászólás Aktív témák