Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spieler

    csendes tag

    válasz Pulsar #1963 üzenetére

    Sok megbízhatónak tűnő cégtől rendeltünk már, és mindig kaptunk láthatóan bontott alkatrészeket is. Ugyan nagyon meg kell őket nézni, mert a kínaiak elképesztő szemfényvesztésre képesek. Az e-bay-en újnak árult ic-k például vagy mind bontottak, vagy nem működnek. Bosszantó dolog a rossz alkatrész miatt többször szétszedni egy gépet, vagy keresni a hiba okát, amikor úgy gondolom, hogy biztos nem az "új" alkatrész az, közben mégis...

    A 0Ft-os bevizsgálásról már ne is beszéljünk. Múltkor járt nálunk egy gép, amivel már foglalkozott egy olyan szerviz, ami az ingyenes bevizsgálást nagyban hirdeti a weblapján. Az ügyfél elcsábult, majd miután nem tudták megcsinálni, elhozta hozzánk. Mi már nem tudtunk rajta segíteni. A lapon az összes bga meg lett sütve hőlégfúvóval, még a processzorfoglalat is barna volt, és erősen szorult a belefolyt valamitől... Tegnap szétszedtem egy Acert, amiben valaki korábban "újragolyózta" a video IC-t (Intel 965). Utoljára nyúltam volna ehhez az IC-hez, annyira nem jellemző az Intel bga-k hibája. Az áláfolyatott cucc sötétbarnára volt égve, a panel egy ponton volt melegítve, és olyan szinten domborodott a bga alatt, hogy ott biztosan szakadtak a pad-ek vagy a tokról, vagy a lapról. Az ingyenes bevizsgálás annak éri meg, aki 0Ft befektetéssel, aktívan legfeljebb 1,5 órát foglalkozik egy géppel, megmelegíti, és vagy jó lesz, vagy nem. Már csak azt nem tudom, hogy az ilyenek mennyi garanciát vállalnak egy javításra? Mert ha annyit, amennyit kéne, akkor nem tudom miért csinálják még mindig azt, amit.

Új hozzászólás Aktív témák