Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Murkesz

    csendes tag

    sziasztok!

    két és fél éve vettem egy toshiba satellite m70-340 típusú gépet, és a minap eljutott egy holtpontra. :S

    jóideje elkezdett olyat csinálni, hogy néha működés közben gondolt egyet, és kikapcsolta az lcd háttérfényét. először azt hittem, hogy meghalt, de nem.. csak a fény állt le, minden más működik közben. egy lehajt/fölhajt-tal megoldottam a dolgot: nálam sleep. próbáltam később kijelző ki-be kapcsolást beállítani a display lehajtására, de úgy nem kapcsolt vissza a monitor továbbra sem. épp ezért gondoltam, hogy biztos valami oprendszer hiba.. vagy valamivel össszeakad. és láss csodát, os reinstallt követően tényleg csomó ideig nem jött elő. (valószínűleg ez csak véletlen egybeesés volt.)

    a lényeg, hogy az utóbbi hetekben ismét előjött a hiba, mígnem tegnapelőtt fogta magát, és végleg kikapcsolt a monitor. jobbanmondva annyira nem végleg: mikor elindítom/kikerül sleepből, akkor felkapcsol a világítás, de kb. 5 másodpercre rá le is kapcsol. próbáltam aksit berakva, próbáltam aksi nélkül. mindmind ugyanaz. és már bootoláskor előjön, tehát még biosban sem tudok nézelődni. (nem mintha erre lenne bármiféle beállítás is) minden más eddig kifogástalanul működött. sőt.. most is kifogástalanul megy minden, ha külső monitorra csatlakoztatom a gépet.

    ötletek? hasonló problémák? megoldási javaslatok? tipp, hogy kb. mennyiből lehetne megcsináltatni? köszi előre is

Új hozzászólás Aktív témák