Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PandaMonium

    őstag

    válasz #20844032 #2796 üzenetére

    Nagyon sokan emlegetik, hogy fú, milyen rosszul megy most a videojáték biznisz és szerintem ez nem teljesen igaz. Persze, nincs már meg az az őrület mint a '90-es évek vége, és a 2000-es évek közepe felé de ez egyszerűen annak tudható be szerintem, hogy rengetegen üzleti modellt váltottak. Nagyon sok lett a free-to-play, IAP játék. Ráadásul most éljük az indie játékok fénykorát a digitális disztribúciónak köszönhetően, ez az amivel még jelentős részét meg lehetne fogni a fejlesztőknek (a Sony momentán ezt csinálja a PS4-el, csak rá kell nézni a rengeteg PS+ címre). Az emberek ma is hajlandóak fizetni a játékokért, de most igazából a multi lett a menő, az ilyen típusú játékok mennek jól (lövöldék, mobák, dungeon crawlerek mint D3 és társai). Azt ne mondja már nekem valaki, hogy a Valve veszteséges a CS:GO-val és a Dotával, vagy Blizzard harakirit akarna elkövetni mert nem megy jól a Hearthstone, SC2, D3, WoW szekér. Markus Notchot is fenyegeti a vég, jó eséllyel bele fog fulladni a pénzébe. ;]

    What I cannot create, I do not understand

Új hozzászólás Aktív témák