Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kisbocs06

    tag

    Sziasztok ! Olyan jelenség ált elő amilyennek meg nem találkoztam .Tegnap CPU csere volt R3 1200 ről R5 1600 ra .Gep bekapcs de a win10 csak 2 magot latott jó lassú is volt a gép uefi alatt kifagyott és csak a tápkábel kihuzasaval tudtam kikapcsolni .Aztán kis várakozás után kábel vissza de a gép nem kapcsolt be , vártam 1 percet kábel ki be és bekapcsolt , nagy nehezen a lassúsága miatt új boot pendrive készítés stb Windows felrak minden magot szépen lát fut minden stabilitás teszt is oké volt .Reggel akarom bekapcsolni a gépet de nem kapcsolt be , táp kábel ki akkor se , gép szett szed ( kis gomb elem , összes csatlakozó ellenőrizve , memóriák ki be egyenkent is de semmi. Új táp kábel hátha megvan törve , tapon a zöld feketét rovidrezartam működik .Levettem a tegnap felrakott frissen pasztazott ID cooling CPU hűtött és jött magával a zsír új CPU is .( Nagyon erősen rögzítettem volna a hűtőt ? Össze rak újra , fekvő helyzetbe bekapcsol .Vissza tettem a irodai asztal alá a helyére a gépet és megint nem kapcsolt be , táp kihuz vár azóta hibátlan többször indítottam és jó .Szerintetek mi lehet lehetett ? Elmozdult a CPU ? Haldoklik a coolermaster g450 M táp ? Az alaplap ASRock ab 350m pro 4 ( híresen sok a gyári hibás köztük de nekem random fagyasaim nem voltak mióta megvan ) CPU hiba ? Gépház power gombot is teszteltem multimeterrel és a két tüskés rövidzárlat inditassal se akart indulni .Hobbi szinten butykolgetek gépet heti rendszerességgel , és ha hozzám egy ilyen hiba leírással kerül e egy gép elsőre kontakt hibára gyanakodnek ha egyszer jó majd egyszer nem de itt CPU csere volt tegnap és azóta ilyen logikus hogy akörül kell a hibát is keresni. Szerintem vagy kimozdult a CPU vagy az alaplap kezdi magát megadni . Nektek mi a nezopontotok ?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák