Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • InfiniteReality

    őstag

    válasz sanzi89 #9924 üzenetére

    A sysprep természetes hogy kiszedi a VGA drivert, de egy rendes Windows image-hez szükséges (ha legalább 1x elindítod a rendszert mielőtt capture-ölöd).
    Én a VGA drivereket egy batch-file-al runtime (deploykor) rakom fel. A batch file neve legyen SetupComplete.cmd és az image:\\Windows\Setup\Scripts könyvtárba kell tenni. Ez a file telepítéskor fog lefutni rögtön mielőtt bejelentkezik az asztalra a gép. Ami király benne, hogy system/rendszer jogosultsággal fut, így kevés kivétellel bármi elvégeztethető vele (pl a swap file fix méretre állítását nem teszi meg). Én ebből a fileból telepítek Intel VGA drivert. Kb 30 féle PCI ID létezik és összesen 5 féle Intel VGA driver ami ma is aktuális (Intel Series 4, Intel HD Graphics Core, Intel HD Graphics Core 2nd gen, Intel HD Graphics Core 3rd gen, Intel HD Graphics Core 4th gen). Az hogy a VGA Intel HD Graphics 2000 vagy 3500 gyakorlatilag mindegy, a CPU típusa mondja meg hányadik "generációs" VGA driver kell neki. De biztos ami biztos a 30db PCI ID-ből egy batchfile-al könnyen telepíthető a VGA driver "unattended" módon.

    http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

Új hozzászólás Aktív témák