Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • InfiniteReality

    őstag

    Elmélet:

    Adott egy Intel SR2500ALBRPR szerver, redundáns táppal. Adott 2db APC 2200XL szünetmentes.

    Ha az egyik tápot az egyik szünetmentesre, a másikat a másikra kötöm, akkor elvileg az egyikből előbb elfogy a szufla mint a másikból. Amikor az egyik UPS kikapcsol, akkor a szerver átvált a másik tápegységre, és elkezdi meríteni a másik UPS-t.

    Kérdés #1: vajon lehet-e tudni, hogy ha a szerver bekapcsolt, s mindkét táp be van dugva, vajon melyik lesz az "elsődleges", azaz mindig ugyanarról indul-e be, egy esetleges kikapcsolás esetén? Ugye az ötletem megvalósításához ez is kellene mert az egyik UPS nyugodtan elmehet koppanásig, amikor leáll, a szerver átkapcsol a másik tápra. A másik UPS-ot viszont fel kell programozni, hogy "gracefully" állítsa le a rendszert a szerveren. A következő kérdés ide kapcsolódik...

    Kérdés #2: a két UPS közül, ugye az egyiket fel kell programozni. Mivel két UPS-ra van kötve a szerver, így a "másodiknak" hogyan mondom meg mennyi idő után álljon le? Az a baj, hogy úgy láttam, az APC-nél csak időt lehet beállítani (áthidalási időt), olyat nem, hogy mondjuk 15% töltöttségnél kezdje el leállítani a gépet. Márpedig nekem pont ezutóbbi kellene...

    Köszi!

    [ Szerkesztve ]

    http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

Új hozzászólás Aktív témák