Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #89309696

    törölt tag

    válasz t.imi #64799 üzenetére

    Robinak nem fog tetszeni az off, de amúgy ja. Bár nem vagyok öreg, de alsó tagozatban még térdeltem kukoricán és otthon ha elmondtam kaptam még rá. Viszont úgy vagyok vele, hogy nem önmagában ez az ami a világot elfordította, hanem sok apróság együttese. Ezt a sok apróságot mind visszacsinálni meg képtelenség, szóval maradni fog ez, meg kell vele barátkozni. Meg ma már nem is lehetne egy sémával nevelni mindenkit. Van akinek az ütés-verés kell, van akivel csak el kell beszélgetni, nagyon sokszínűek lettek az emberek és sokszínű nevelést igényelne, ami megint megoldhatatlan. Ki fog alakulni egy újabb felső tízezer, csak ebbe nem a gazdagok meg a befolyásosak kerülnek bele, hanem azok akik képesek önállóan épeszű gondolat produkálására. Az átlag, a társadalom gerince meg marad az a szenny, amit látni az interneten. Ami miatt természetesen mi is szívunk, mert a világot hozzájuk alakítják, meg mindig az ő hangjuk a nagyobb. Minden rendszernek megvolt a szara, ennek is megvan, a következőnek is meglesz.
    De ez nem ma kezdődött, nem csak a mai 20 évesek vannak benne, mert bőven ott van a 40-50 éves rétegben is már, csak másképp. Az én apám is krosszmotoros suhanc volt annak idején. Felnéz az ember jobban fészbúkra masszívan nem csak a 20 évesek páváskodnak, hanem bőven a 40-50 is ontja magából a szart. Van több, mint egy millió alkoholistánk, cigigyárkéményünk, kocsmatámasztékunk, nagy része bőven 30-40 felett van már és az alapvető zombi életmódon kívül csak társadalmi terhek. Pedig ezek még katonák is voltak, de hát nem nevelte őket semmire, ez is csak egy tévhit. Sőt nagyapáim ugyanilyenek voltak mindkét családi ágon, pedig az ő idejükben még években mérték. Szóval ez sokkal régebben kezdődött szerintem a monarchia óta formálódik ez az egész, csak mindig máshogy, ma az internetes elhülyülés szakasz van. Előtte más volt, meg utána is más lesz majd. Nem mondanám, hogy egyre lejjebb csúszunk, csak mindig másabb. És ahogy az ember öregszik egyre több változatát látja, azt érzékeli, hogy lejjebb kerülünk, pedig szerencsére nem. Csak az idő múlásával a sok hülyeség már egyre fárasztóbb. Ha folyamatosan süllyednénk, akkor már a fákon ugrálnánk újra, azért ettől nem kell tartani erre nem volt példa a történelem során pedig sok szar érte a világot visszamenve többezer évre is akár. És természetesen ebből mindig profitot kovácsol miden hatalom.
    Ezen változtatni nem lehet, lerágott meg közhelyes csont már, de az ember legjobban teszi, ha a saját életével foglalkozik és annyi, mert ezen csak mérgelődni lehet és csak elrontja a napot, azzal meg pont lesüllyedünk az ő szintjükre.

Új hozzászólás Aktív témák