Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • 04ahgy

    nagyúr

    Láma vagyok, használt DSLR-t akarnék venni. Mire figyeljek? hány expóig nincs agyonhasználva?

    Nikon-t szeretnék feltétlenül. D50, D40, D40x, D70s - melyik mellett mi szól, mi ellenük? Ajánlottak mások Canon és Olympus műanyagvázas csodákat is, de azokból köszönöm nem kérek. A fentebbi kommerszebb Nikonok közül szeretnék, esetleg mást is, amit fel nem soroltam. Nagyon esetleg egy nem műanyagos Canon. A 300D milyen?

    Egy-két támogató HSZ-sal megdobnátok? :D Köszi szépen előre is.

    HGyu

    [ Szerkesztve ]

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz Szten Márs #9169 üzenetére

    Nagyon köszi az eddigieket. Ezt például nem tudtam a Nikonokról, jó tudni. Valahogy a Nikon gépekről olvasott infókban nekem nem annyira szúrt szemet a "plastic", mint váz anyaga... :D

    A D50-D70s tehát ugyanúgy használható sima és AF-S obival is? Ezt is jó, hogy megemlítetted, mert eddig abban a tudatban voltam, hogy az AF-S csak az újabb vázakkal megy.

    Alapesetben RAW-ban fotóznék, a JPEG algoritmus tehát sokadlagos szempont. A JPEG-et még a Fuji S5600-nál utáltam meg. Igaz ott kényszerítve voltam a RAW-ra, olyan fos volt a tömörítése. :D

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz Degeczi #9172 üzenetére

    Köszönöm válaszod.

    Sigma 18-125mm F3.5-5.6 - ez milyen minőségű?

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz jorden06 #9175 üzenetére

    Szia.

    Van eladó obid? Vagy csak úgy próbáljam ki? :D

    Üdv, HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    A D40x és a D60 vajon miben térnek el egymástól? :F Olyan tök egyformának tűnnek szolgáltatásaikat tekintve.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz Zoli bácsi #9179 üzenetére

    Szia, köszi.

    A képfeldolgozó motor, ha jól gondolom, RAW-ban lényegtelen. A tisztítás pedig magad írtad, hogy úgyszintén.

    Én fotelben ülve szoktam, PC-n képet kidolgozni, nem a fényképezőgépen. :D
    Ezeket figyelembe véve, és hogy sokkal kedvezőbb a D40 ára, gondolom elegendő a D40?

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz Degeczi #9184 üzenetére

    Köszönöm Neked, és minden korábbi segítőnek a tanácsokat. D40 lesz a dolog végeredménye, újonnan, 2 év garival, kitben, 18-55 és 55-200 obikkal 135e + házhoz díj.

    Aprókban is alig kevesebb az áruk, és csupa leharcolt, soktízezer expós gépek. "Megkímélt" D40x-et kínáltak, 60 000 expóval. Maradtam a garis verziónál.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz Szten Márs #9192 üzenetére

    Hát persze, hogy nem. Kisebb az érzékelő zaja. :D Egyéb szolgáltatásaikban lényeges eltérés nincs. 4 millió pixel meg nem sok. :D

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    AE bracketing, WB bracketing, ADL bracketing. Melyik mire szolgál egy D5000 esetében?

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz drkbl #14043 üzenetére

    Öhhhm, akkor én hibásan értelmeztem a bracketinget. Másra gondoltam.

    Arra, hogy több (3 ... 9db) különálló képet készít a gép, és ezek addíciójával (azaz a megfelelő pixelinfók szimpla összegzésével, vagy más kombinációs módszerekkel) adja a végső képet.

    RAW-ban fotózok, full manual módban, és legtöbbször be is tudom jól állítani a szükséges dolgokat. Ha mégsem, a RAW jól alakítható. Számomra tehát haszontalanok a fentiek, amiket leírtál. Ha nem értelmezek valamit félre.

    HGyu

    [ Szerkesztve ]

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz Ijk #14069 üzenetére

    Osztom véleményed. Van egy ilyenem, nagyon-nagyon jó áron mérik, és 4,5-5,3 körülre lerekeszelve iszonyat szép a képe. 1,8-on meg a mélységélesség az, ami odacsap.

    Tényleg kellene DX-re egy jól megtervezett portréobi, ami fix.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz dabgergo #14072 üzenetére

    Nekem is van 18-105 VR-em, nincs semmi bajom vele, nem tapasztaltam ilyet. Nem tudom mi okozhatja...

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    A kérdés egyszerű:

    Jelen pillanatban, jelenlegi magyar hivatalos árakon melyik éri meg jobban, melyiket vennétek?

    D90 váz vagy D300s váz? Ahogy a teszteket nézegettem, a D90 kváz = D5000 (érzékelőt tekintve), azonban amióta egy D90-t fogtam kézben, beleszerettem. A D300s alig tud többet. Talán még a szenzora is az, mint a D90-nek? :F Megéri a dupla árat a 14bit és az 51 fókuszpont? A D90 elegendő-e master vakuval wireless slave-eket meghajtani? Tud-e a D90 high-speed vakuszinkront? (Kell-e az egyáltalán nekem?) Egyéb ilyen apróságok is biztos vannak a két váz között, amik fontosak lehetnek.

    Obijaim: 35/1,8; 18-50/2,8; 18-105/3,5-5,6VR; 55-200/4-5,6; 150-500/5-6,3VR, az összes AF-S. A fókuszmotor tehát nem szempont.
    Mindent fotózok, eseményt, esküvőt, bulit, tájat, járműveket, éjszakait, portrét.

    Tehát: D90 vagy D300s? Vagy várjak most?

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz Degeczi #14296 üzenetére

    Manuális obim nincs, Én is kb. egyenlőre saccoltam a D90 és a D300s szenzorát. A megerősítést köszönöm. Valóban a kiolvasással hozom összefüggésbe, habár nüansznyi a differencia.
    Sorozatkép móddal nem lesz gond, a D40 is elég volt számomra. A D40-be 1,5 év alatt tettem 28e expót, két év alatt mire talán megint fejlesztek, csak nem lakom le a 100e expós D90-et sem...

    Nekem a D40 sem kényelmetlen, a D90 egyenesen a markomba illett, viszonylag kis kezem van.

    Csak AF-S obim van, így már a fókuszmotort sem használok ki. D90 lesz szerintem, nincs felesleg 200e-m ki nem használt szolgáltatásokra. :D

    Köszönöm a segítséget.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz TeeJay #14549 üzenetére

    Én is pont ebben a markolatban gondolkoztam. Az MB-D80-ba lehet AA akkukat is tenni, nem? Abból nekem van egy rakás. A két pótakku (olyan amilyen), meg vagy 16db AA Ni-MH akku csak megteszi. :D

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz Degeczi #14558 üzenetére

    Van 12-12 azonos típusú akkum. Maxell és GP 2500mAh. Elég korrekt cuccok, és méréseim alapján nem nagy az önkisülésük sem. 2 hétnél többet úgysem állnak parlagon. Még egy 4-es eresztés Energizer is akad. Az eredeti Li-ion akkuval tuti nem veszi fel a versenyt, de az utángyártott kínai replika Li-ion akku a visszajelzések alapján sem önkisülési, sem kapacitási, sem töltöttségvisszajelzési paraméreteit tekintve nem haladja meg a jó minőségű AA akkukat. Marad az egyszerűbb kezelés. Viszont Li-ion-t egyszerre csak egyet tudok tölteni (egy Nikon töltőm van), addig van saját építésű profi Ni-MH akkutöltőm. 12 cellát, automatikusan vezérelten, egyenként 1V-ra süt ki 10mA terhelőáramnál mérve. Ha minden akku elérte az alsó triggerküszöböt, átkapcsolnak a FET-ek, sorbakötik az összes akkut, és 2-3 amperrel gyorstöltés, majd utána automatikus csepptöltésre kapcsol. :D

    Egy barátom írta a mikrokontroller assembly programját, BME-s vizsgafeladat volt. :DDD

    A 12 cella meg pont véletlen, 14,4V-hoz lett méretezve, és itt a 2*6 AA cella okán jól jön ki a lépés. Nem temetném én tehát a jó minőségű, karbantartva használt AA akkukat sem...

    HGyu

    [ Szerkesztve ]

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz TeeJay #14573 üzenetére

    Természetesen, eszem ágában nincs a pár ezerért mért utángyártott akkut temetni. :DDD Mert hülye azért nem vagyok. Csak leírtam, hogy talán (korábbi távirányításos modellezési előéletem miatt) máshogy viszonyulok a NiMH akkukhoz, és kezelésükhöz, mint az átlagjúzer, aki bevágja őket a fali töltőbe oszt' csókolom.

    Nincs rosszabb annál, ha a soros jellegű töltés miatt a részlegesen kisült cellán áthalad a töküres teljes feltöltését biztosító Q töltésmennyiség. Megfejelve ezt azzal, hogy ottfelejtik a falban, stb., nem csodálom, hogy ha félgőzön üzemelnek szerencsétlen akkuk, és nagyobb kisütési áramoknál a kapocsfeszültségük rohamosan esik. Karbantartásmentesség ide, vagy oda, ezekre igenis oda kell figyelni. Ésszel használva, kisütve, töltve az utolsó csepp töltést is 1V feletti kapocsfeszültséggel adják le, 3-4A-es terhelőáram mellett.

    (Nekem is SB-900 van, már a D40-nel is nagyon tuti szerkezet, a D90-nel meg egyenesen megtáltosodott... :D)

    HGyu

    [ Szerkesztve ]

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz Ijk #14577 üzenetére

    Mert a magas áramterhelés esetén mutatott karakterisztikája jóval kedvezőtlenebb a NiMH-nál.

    Az autókat vajon miért nem váz Li-ion akkuval indítják? :U

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz Degeczi #14576 üzenetére

    "ennek a kettőnek a kapacitását érdemes a 6 db AA-val összevetni - és úgy nincs verseny, sokkal többet bír a 2 db EN-EL3e..."

    Itt a markolat kapcsán ugyebár utángyártott EN-EL3e akkukról van szó versus minőségi NiMH akkuk.

    Ha az utángyártott Li-ion akkuk névleges EN-EL3e akkutól való lefele eltérését megbecsüljük, mondjuk 1500mAh helyett legyenek csak 1200mAh kapacitásúak (még ekkor is nagyon megérik az árukat). Kettő együtt 2400mAh töltést hordoz. Ez bizony 7,2V mellett összemérhető a 6*1,2V 2500mAh NiMH akkuk kapacitásával, amennyiben azok a szükséges gondozást megkapták.

    Én nagyon úgy látom, van verseny...

    HGyu

    [ Szerkesztve ]

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    Az foglalkoztat még, hogy ha a gépváz vakuja nyitva van (valamint a villanása sincs letiltva), a vakupapucs középérintkezőt a gép akkor is vezérli?

    Vagy ez csak szinkronkábellel lehetséges?

    Igazából az érdekel, hogy ha a beépített vaku commander módban van, az SB-900 villan egyvalahonnan slave módban, akkor vakupapucs toldókábellel el tudom-e villantani a gépváz segítségével a valahol szintén elhelyezett harmadik, nem TTL vakut?

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz 04ahgy #14580 üzenetére

    Közben rájöttem, hogy felesleges volt megkérdeznem. Megmértem műszerrel, és nincs rövidzár. Slow, rear módban sem, 4s záridőnél sem. :(

    Összehasonlítva a D40-nel, ez váratlanul ért, ott slow szinkronnal a vakupapucs középérintkező szépen adta a mérhető rövidzárat. (Most mértem ki, M módban, a zár nyitott állapotában a középérintkező végig rövidzárban van normál vakuszinkronnal, és egyet pittyen a rövidzárjelző a műszeren hátsó redőnyös beállításnál.) Itt a váz szerintem túljár az eszemen. Észreveszi, hogy nincs rákötve vaku, de honnan? Manuális (csak középérintkezős) vaku el sem villanna? Hogy vegyem rá a vázat, hogy szépen kapcsolja nekem a vakupapucsot is, annak rendje és módja szerint? Ha ez nem befolyásolható valahogy, akkor találtam mégegy felhasználási területet, ahol a D90 visszalépés a D40-hez képest. (Az infrafotózáson túl...)

    HGyu

    [ Szerkesztve ]

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz Degeczi #14582 üzenetére

    Erről beszéltem. A karbantartatlan NiMH-k nem bírják csak az impulzuüzemet és a nagy terhelőáramokat. Pont hogy jobb a nagyáramú karakterisztikájuk a Li-ion társaikénál.
    Természetesen megosztom majd a tapasztalataimat a NiMH akkuk használatát illetően.

    Ha már kettőt adnak, a két utángyártottat teszem a markolatba, a gyári meg hadd legyen kímélve...

    D40 és D90 együtt volt az asztalon előttem. Mindkettőt ugyanúgy állítottam be. Kéziműszerrel mértem az ellenállást a középérintkező és a papucs talp között. D40-nél az exponálógomb kezelésekor adta a rövidzárat, az expozíció teljes időtartama alatt. D90-nél nem hogy meg sem nyikkant a zárlatjelzés, hanem 200 ohm alá nem csökkent le az ellenállás, ugyanebben a szituációban.

    Nem írtam, hogy visszalépés, csak azt, hogy visszalépés lenne, ha...

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz TeeJay #14588 üzenetére

    Képzeld, modelleztem. Csak két olyan töltő van itthon, ami 30perc alatt feltölt egy 2-10 tagból álló, max. 3000mAh kapacitású akkupakkot. Tehát 6A maximális töltőárammal és uC vezérléssel büszkélkedik, nem falba dugható kompakt 14 órás hulladék. Gyorstöltőnek hívják, csakúgy, mint a Nikon gépek Li-ion akkujait töltő cuccot. Lítiumos akkut is lehet névleges kapacitáshoz képest tized töltőárammal tölteni, és fordítva is igaz, a NiMH is tölthető gyorstöltéssel. Ezt tehát ésszerű indoklásként a nikkeles hátrányára nem tudom elfogadni.

    De már látom, mivel ilyen 14 órás töltőkben gondolkoztok, ezért nem tudtok elvonatkoztatni attól, hogy a NiMH akku szar. Hát olyan töltővel az is, főleg, ha nincs kontrollálva a töltési folyamat. A Li-ion akku bolondbiztos, míg egy NiMH szakszerű kezeléséhez szükséges némi előképzettség.

    A Li-ion akkuk a kisebb önkisülésen, magasabb fajlagos kapacitáson, és a hidegtűrésen kívül nem rendelkeznek előnnyel a NiMH változatokhoz képest. Élettartamuk meg rövidebb. Ez tény. Kémiai technológiából kifolyólag van így. A következő nevező pedig a hagyományos ólomakkumulátor.

    A visszajelzés pontatlansága hátrány lehet a kémiához kevésbé hozzáértőknek, de aki legalább közepesen tisztában van a töltöttségi ráta függvényében változó belsőellenállással, valamint a kémiai folyamatok által generált ok-okozati összefüggést átlátja, az felismerheti, hogy a pontatlan visszajelzés éppenséggel a NiMH akkuk egyik kedvező tulajdonságának negatív folyománya egy másik szemszögből. Értem ezalatt a majd' lineáris kisütési görbét. Ilyet nem tud sajna a lítiumos akksi.

    Tévedsz abban is, hogy mitől minőségi egy NiMH akku. Az eneloop valóban korrekt szerkezet, de más kategóriában nevez, mint egy standard NiMH. Más technológiával készítik. Mint ahogy a gyári Nikon akku sem egy versenysúlyú a kínai társával.

    Továbbra is fenntartom azon állításom, hogy a névleges kapacitásaiknak arányában megfelelően használhatók a markolatban a NiMH és az EN-EL3e akkuklónok. Két darab origi EN-EL3e 2*1500mAh, azaz 3000mAh együttesen. 20%-kal több egy 6-os 2500mAh-s akkupakk névleges kapacitásánál. (Itt most a gondozott NiMH akkukat értem, nem a túltöltött, mélykisütött, részleges kisütés után töltött, fali töltős szutykokat. Úgy bármilyen akkut taccsra lehet küldeni. Az ilyen akkuk mélyebb rétegeiben a kristályszerkezet a papírforma szerinti, szabályos alakot igyekszik felvenni, kis fajlagos felület, és lecsökkenő kisütőáram jellemzi. Ilyen akkukkal egyértelmű, hogy rossz tapasztalatai vannak mindenkinek.)

    Szóval kedves Degeczi és TeeJay. Senki nem bántotta (én legalábbis) a foggal-körömmel védett Li-ion akkujaitokat. Gyökeresen eltérő a két fajta. Míg az egyik a valóságban (minden marketing bullshittel ellentétben) odafigyelést igényel, addig a másik a bevágom és kész mentalitásúaknak is kiváló. Én odafigyelek a NiMH akkujaimra...
    További vitát nem szeretnék nyitni, legközelebb ebben a témában az akkukhoz kapcsolódó hozzáfűznivalóm a Logoutos akku műterheléses, idővel és kisütési árammal paraméterezett, objektív tesztem linkelése lesz.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz Degeczi #14595 üzenetére

    "az pedig, h még a pontatlan visszajelzésre is "csak kémiához nem hozzáértők panaszkodnak" már eléggé a trollkodás kategóriája... :(
    (ugyan mi lenne a fontosabb: a fényképezés úgy, h közben nem kell ilyen lényegtelen technikai nyűgre odafigyelned, mégis pontosan tudhatod, hányadán állsz az üzemidővel - vagy le vannak ejtve a fotózási szempontok, a lényeg, h az akku tulajdonságai egyenletesek maradjanak a kisütés folyamán? :F )"

    Nem írtam, hogy le vannak ejtve a fotózási szempontok. Csak annyit, hogy nem fogok panaszkodni, ha majdnem maxról hirtelen esik vissza a töltöttségi szint a visszajelentés alapján (a valóságban ugyebár közelítóleg lineáris), mivel ismerem a miérteket. Lő az ember teljesen feltöltött akkuval zsebben ott a szintén teletöltött tartalék (akár AA, akár EN-EL3e vagy valamelyik utányártott tesója), így nehezen éri az embert meglepetés.
    Állandóhoz közeli fényképezőgéphasználat (azt hiszem, aki nem nulla fotós előélettel szerez be egy portrémarkolatot, azért rendelkezik kialakult szokásokkal) esetén 3-4 töltési ciklus alatt közelítőleg ki lehet tapasztalni a NiMH akkuk használati idejét.

    És végül, daa-raa, Degeczi uraknak a reakcióm: nem írtam sehol sem, hogy jobb lenne a lítiumosnál. Sehol sem. Csupán annyit írtam, minden eddigi általam említett közlést egy mondatba sűrítve: a lítiumos és a nikkeles akkumulátorok használata között valóban van különbség a lítiumos javára, azonban nem annyira szignifikáns, mint azt itt írjátok. Mindezek kizárólag szakszerűen kezelt (a lakossági, általános használat szerintem nem tartozik ide) nikkeles akkukra vonatkoznak. Egyéb esetben még a különbség mértékében is egyetértek.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz Frigetrus #14598 üzenetére

    Jólvanna, abbahagyom. :U

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz kugyu21 #14618 üzenetére

    999 kép után új könyvtárat készít a váz, vagy ha a fájlsorszám X999-et meghalad. A sorszámozást folytatólagosan csinálja, 9999-ig, ott resetel. Akárhány fájl van az aktuális könyvtárban, fájlsorszám resetnél akkor is újat csinál.

    Mindegyik Nikon DSLR manualban biztos szépen le van írva, D40 és D90-nél biztosan benne is van. A többit csak feltételezem.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz Degeczi #14625 üzenetére

    Mármint a vaku is fog működni, csak nem lesz elérhető az összes ínyencség, CLS adta szolgáltatás. Sima, buta, ugyanakkor meglehetősen erős automata vakuként azonban használható (ha jól vettem ki a saját SB-900-am használati útmutatójából...

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Aktív témák