Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Zájec #4737 üzenetére

    Régebben is így volt... Pl. a G0 Q6600-aknál... Majdnem mind ment 3500-3600-at... Ami kevesebb fesszel ment, az általában picit tovább bírta, de sokkal melegebb volt, többet fogyasztott, alig lehetett hűteni. Aminek több fesz kellett, az viszont jóval kevésbé melegedett, kevesebbet fogyasztott, viszont picivel hamarabb lett vége a tuningban is. Úgyhogy ezt nem csak rossz tulajdonságnak lehet betudni... Nekem pl. az 1,2625V VID-es Q6600-am középútnak számított, és igencsak kellemes volt, hogy feleannyi gondom nem volt hűtésre, mint akinek ilyen 1,2V körüli VID-je volt... Még akkor is, ha az övé ment 3600-3800-on, az enyém meg "csak" 3500-on... Nekem legalább nem nyaldosta a 200W fogyasztást, hanem vígan elment 150 alatt.... Azért ez se mind1...
    És tény, hamar meg lehet unni ezt a platformot, túl egyszerű a tuning, és utána túl stabil a gép, nincs mivel játszani, de fél év Q6600 bütykölés után nálam ez nagy előny.... Végre nem az a kérdés, hogy kövér OC vagy stabilitás, hanem van mind2.... Persze, ha nincs mire használnod, akkor persze, hogy nincs sok értelme.... :P Bár ha maradni akarsz ezen a platformon, akkor lehet jobban járnál, ha kivárod a D0-t, és eladod/cseréled.... Bár ezt neked kell eldönteni... :U
    Arról nem is beszélve, hogy rá kellett jönnöm, túl drága móka ez a géptuning-őrület... Úgyhogy én asszem megpróbálok maradni a jó kis I7-emnél még 1-2 évet, vagy amíg kitart.... (Még egy gyorsabb winyót akarok bele és vége.) Ha belegondolok, hogy egy éve még milyen jól elvoltam a kis Dual-procis P3-ammal, 512MB rammal... És mennyibe fájt ez a géptesztelgetés, fejlesztés.... :( De végülis elég jó lett... :B Szóval jólesz nekem ez egy darabig.... Arról nem is beszélve, milyen szar volt, mikor a jó Giga P35 után kifogtam egy fos Asus lapot, amivel csak a baj volt... mekkora bosszúság volt utána, hogy eladtam a Gigát.... Szóval pl. csak ilyenkor jön rá az ember, mennyit számít valójában, amit alapelvárásnak gondol, hogy stabil a gép, és jól működik....
    Bocs az uncsi meséért.... :))

    [ Szerkesztve ]

  • Lauda

    félisten

    válasz Zájec #4737 üzenetére

    "kitapasztaltam a beállitásokat, nincs több újdonság benne..."

    Mit vársz még 1 alaplap+proci+ram párostól? :D

  • SzlobiG

    félisten

    válasz Zájec #4737 üzenetére

    Akkor én mit szóljak az enyémmel?:) De valahogy nemérdekel a dolog majd ha lesz egy kitesztelt példány akkor cserélek elejeóta 3.8-on használom 1.34-el.

Új hozzászólás Aktív témák