Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Madn!ght

    addikt

    Sziasztok!

    Szeretnék egy kis segítséget kérni az alábbiakban.

    Ahogy elnéztem mostanában a használt alkatrészek árait elgondolkodtam, hogy a jól bevált i5 platformról i7-re váltanék.

    Jelenleg i5 750@3,2GHz (alapfeszen) procit használok 8GB ddr3 RAM-mal. Kinéztem egy i7 920 (C0) procit, illetve egy MSI x58 Pro lapot 55k értékben használtan.

    Az lenne a kérdésem, hogy megéri-e cserélnem? Igazából a jövőbeni két GPU-s rendszer gondolatával kacérkodom, és ugyebár a jelenlegi p55 chipset csak 2x 8* -an támogatja azt.

    Összességében a koncepcióm az, hogy ha eladom a jelenlegi alaplap+proci párosomat, szinte semmit nem kell rádobnom a cserére. Azzal nem vagyok képben, hogy a jelenlegi 4*2GB Kingston RAM-omat megenné-e az utód alaplap. (esetleg 3*2GB kombinációban?!)

    Esetleg hagyjam a francba az egészet, és ha mindenáron i7-et akarok akkor pár ezres kifizetésével vegyek inkább egy 860-at.

    Ezen szempontok figyelembe vételével kérnék egy kis segítséget, hogyan is döntsek.

    Válaszaitokat előre is köszönöm!

    üdv: mad

    szerk: a kérdést azért itt tettem fel, mert remélem van itt pár olyan fórumtárs, aki hasonló helyzetben van/volt, és van némi konkrét tapasztalata. ;)

    [ Szerkesztve ]

    ₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

Új hozzászólás Aktív témák