Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AAntii

    őstag

    válasz Geri89 #3195 üzenetére

    Ha volt kiesés a munkából, akkor a táppénz és a munkabér közötti különbséget, a forradás plasztikai sebész általi eltüntetésének összegét, azóta jelentkező gyógyszerköltségek, illetve bizonyos összeget el lehet kérni a téged ért lelki megpróbáltatásokért. Jól tetted, hogy ennek szokványos összege után érdeklődtél, mert a túl alacsony összeg esetén ugye automatikusan kiszúrsz magaddal, ha pedig túl magas összeget kérsz, akkor a bírói jóindulatot pillanatok alatt el tudod veszíteni, ami nagyon nem mindegy. Ahhoz, hogy a jó összegt be tudd lőni érdemes lenne felvenni a kapcsolatot valamelyik ügyvéddel, irodával, hogy kb. milyen összegre lehet számítani véleményük szerint, aztán ennek alapján eldönteni, hogy mennyivel volna érdemes nyitni. Mivel a biztosító olyan jogi képviselőkkel fog a bíróságra érkezni, akiknek számodra rosszabb esetben évtizedek óta az a feladata, hogy minél kevesebbet sajtoljanak ki belőlük, így mindenképpen ügyvéddel kellene neked is érkezni. Az ügyvéd munkadíjának a majdani kártérítési összeg százalékában való meghatározásának az a nagy előnye, hogyha "csak" ennyit kérnek, akkor nem neked kell finanszírozni hónapokig-évekig őket és nekik is elég nyomós érdekük fűződik az összeg maximalizálásához. A 40%-kal csökkentett összeg amúgy lehet még így is magasabb lenne, mint amit egyedül el tudnál érni, szóval több tekintetben is mérlegelned kell.

    "Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

  • AAntii

    őstag

    válasz Geri89 #3202 üzenetére

    Az első esetben igazolt költségeid keletkeztek a baleset következtében, amelyeket számlával tudtál igazolni, míg most "fájdalomdíjról" beszélünk, nem vagyoni kártérítés formájában. Ha teszem azt holnap elmennél egy plasztikai sebészhez, hogy tüntesse el a heget a lábadról és ennek költségeiről szintén rendelkeznél számlával, akkor azt ugyanolyan simán megkapnád, mint az első esetben a gyógyszerekkel kapcsolatban felmerült kiadásaidat. Ugyanez a helyzet a munkabérkieséssel is. Ha a sofőr ittas volt, akkor valóban behajtható rajta a kártérítés összege a biztosító részéről, de ha minden igaz, akkor csak talán másfél-millió forintig. Tehát ha ez alatt az összeg alatt van a követelés, akkor a biztosító lehet nem fog akadékoskodni, de mivel a behajtás eredménye bizonytalan, így véleményem szerint a biztosítónak abszolút nem mindegy, hogy mennyit fizet. Tehát a lényeg: a tényleges vagyoni károdat mindenképp meg fogod kapni, ám a nem vagyoni kártérítésnél szerintem mindenképp meg kell fontolni, hogy mennyire nyomja meg az ember a ceruzát.

    Ha meg tudtok egyezni a biztosítóval, akkor nem lesz polgári per, már csak emiatt sem mindegy, hogy mekkora összeget jelölsz meg. Az előző hozzászólásomban a rosszabb esetet vettem alapul, mikor az egyeztetési eljárás nem vezet eredményre.

    [ Szerkesztve ]

    "Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

Új hozzászólás Aktív témák