Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz inf3rno #22960 üzenetére

    Önkéntesen azt is megadhatom, hogy három lábam van. Nehogy már engem is megbüntessenek, mert túl sok adatot adok meg... Konkrét eset mindig más és más, de mi itt csak általánosságban tárgyalhatunk bármilyen szervezett rendezvényt, versenyt/vetélkedőt.
    Lehet például rendezni egy egészségügyi vetélkedőt, ahol kizáró ok lehet egy szakirányú végzettség, ha amatőröknek rendezik. Itt simán kérhetem, hogy nyilatkozzon jelentkezéskor, hogy nincs neki.
    Lehet olyat is, ahol pont a végzettség a feltétel, ott a bizonyításhoz kérhetem, hogy mutassa be a végzettséget igazoló iratot. Ha feltételként szabom, legfeljebb nem vesz részt egy ilyen vetélkedőn. Teljesen más az, mikor valamiért muszáj ott lennem, nem önkéntes a részvétel. Akkor minden adatot amit kérnek, kényszer hatása alatt meg kell adnom.
    De legyen futóverseny. Amatőröknek rendezem és ellenőrizni szeretném, hogy nem egy igazolt sportoló indul. Itt is szükségem van a pontos azonosításra.
    Ad abszurdum az is személyes adat, hogy lázas vagyok-e éppen. Mégis sok helyen szűrnek belépéskor hőmérsékletre...

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • MaCS_70

    félisten

    válasz inf3rno #22960 üzenetére

    "Ha valakit elvisz a mentő, akkor is az illető bemondja az adatait a mentősnek, ha erre képes, az meg egy a versenytől teljesen független adatkezelés lesz."

    Nem vagyok otthon ebben a témában, de nem tűnik életszerűtlennek az az eset, ha valakit olyan állapotban talál a mentő, hogy jobb az, ha előre tiszta tudatánál megadott adatai állnak rendelkezésre.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák