Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fiery

    veterán

    válasz MoP_FX 57 #14454 üzenetére

    Legitimizalni? Ennyi erovel azt mar a Broadwell is megtette :) Az igazi "legitimizalas" mondjuk az lehetne, ha az AMD64 mintajara az Intel is beallna a sorba, es mondjuk nagy erokkel a HSA-t kezdené el tolni. De anno az AMD64-et sem az Intel dontotte el, hanem a Microsoft kenyszeritette bele ebbe a helyzetbe. En nem varnam se az Intel, se az nVIDIA csatlakozasat a HSA alapitvanyhoz, hacsak nem kenyszeriti oket valami vagy valaki erre.

    A Skylake azert erdekes kerdes, mert mindenfele pletykak keringenek rola, az x86 reszrol es az iGPU reszrol is, de az Intel hallgat. Ez nagyon furcsa, ennyi idovel a piaci debutalas elott azert ennel tobbet szoktunk mar tudni az uj architekturakrol. En mindenkepp meglepetes(eke)t varok, de nem vagyok benne biztos, hogy pozitiv meglepetes lesz... Az AVX-512F tamogatas eleg biztosnak latszik, de az szamomra nem vilagos, hogy mi lesz pontosan az Intel celja az AVX-512-vel. Marmint, hogy mikepp lehet ezt majd kihasznalni, es miert hasonlit sok szempontbol az LRBNI-re. Siman lehet, hogy a Skylake-et koveto architektura (azaz a Cannonlake utani generacio) mar iGPU nelkuli megoldas lesz, egyfajta Knights Landing Lite. Az is erdekes kerdes, hogy a Skylake-ben beveti-e mar az Intel a sajat HSA-szeru megoldasat, vagy mas terveik vannak. Mar szamtalanszor leirtam, hogy a HSA tul konnyen koppinthato, es ugye mar lattuk a multban, hogy az Intel altal lekoppintott megoldas adott esetben nagyobb piaci sikert tudott elerni, mint az eredeti, az "igazi" :(

    Az x86-ot mar szamtalanszor probaltak elasni, de ez egy igazi zombi architektura, a hagyomanyos modszerekkel nem lehet megolni ;] Szerintem me'g sokaig velunk marad.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák