Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zolnagy

    őstag

    Sziasztok!
    Látom Ti tapasztaltabbak vagytok a nyomtatók között, mint én. A tanácsotokat szeretném kérni.
    Ismerősöm szeretne venni egy multifunkciós készüléket (lézer nyomtató+másoló+szkenner) kisirodai használatra (2 fő).
    2 készülék jött szóba:

    HP M1005 :[link]
    Brother DCP 7010 :[link]

    A két készülék kb. egy árban van. A Brother a műszaki adatok alapján gyorsabban nyomtat (20 lap/perc), szemben a HP-val (14 lap/perc), bár ezek szerintem csak elméleti adatok. Az eredeti tonerek kb. egy árban vannak hozzájuk és kb. ugyanannyi nyomtatásra elegek, de a HP-hoz könnyen találtam olcsóbb utángyártottat, a Brotherhez nem.
    De mindezek a technikai adatok mit sem érnek, ha a készülék alapvetően rossz. Gondolok itt arra, hogy pl. munkahelyemen van egy HP Busuness Inkjet 23xx nyomtató. Jó drága volt, de pl. a papíradagolója egy nagy sz..r. Idegesítő, hogy időnként úgy dönt, hogy ő csak minden második lapot vesz fel.
    Szóval vannak olyan tulajdonságai egy nyomtatónak, amik csak használat közben derülnek ki, a műszaki adatokból nem.
    Ezért kérem, akinek van tapasztalata a fenti nyomtatókról, az lszi írja meg ide, de akinek nincs de segít eligazodni az is. Szóval bármilyen tanácsot szívesen veszek.
    Még egy kérdésem van. Mi az a dobegység? A Brothernél látom, hogy lehet hozzá venni és 12000 lapot bír ki, de a HP-nál nem találtam ilyet.

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák