Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • UdVi86

    aktív tag

    válasz Ace Ventura #15 üzenetére

    Ha van már ddr2 ramod, akkor olcsóbban kijössz ha ddr2-es lapot veszel. Hacsak nem tudod jó áron eladni a mostani ramjaid. Én úgy hallom sok embertől, h 1600-as ddr3-at érdemes venni, cl7, cl8-as időzítéssel. cl9 felejtős. Még szóba jöhet 1333-as cl6, cl7 is. Ugyanis van olyan mATX lap,amelyik 1333-ig viszi a ramokat. Bár ez is fura, mert pl. az MSI 785GM-E65 lapnál is 1333-at írnak, de lentebbi hozzászólásban olvashatod, h tudja az 1600-at is.
    Kb. 20-25k-ból már 4GB-s kitet tudsz venni, 2GB-hoz pedig 15k körül hozzájutsz.
    A Sideport elég hasznos dolog, ez az IGP-nek elkülönített memória, általában 128MB. Persze ez akkor fontos, ha használod.
    Igen a Via hangkártya egy negatívum az Asus lapoknál. Én még negatívumként említem náluk a nagyobb fogyasztást és melegedést. Itt egy teszt erről.
    Amit ajánlok neked, az az MSI 785GM-E65 vagy a Gigabyte GA-MA785GPMT-UD2H, ha ddr3-at akarsz. Ha ddr2-nél maradsz, akkor MSI 785GT-E63 (sajnos ezen nincs Sideport) vagy Gigabyte GA-MA785GPM-UD2H (ezen van) vagy a GA-MA785GM-UD2H (ezen megint nincs).

  • Chaser

    titán

    válasz Ace Ventura #15 üzenetére

    Jó lenne a sideport, magyarul van memória a lapon külön a vga-nak integrálva, nem kell lenyúlnia az alaplapiból, a dolog szépséghibája ott van, ha jól tudom csak 16 biten kapcsolódik a gpu-hoz, ha tényleg így van az semmi, nem érdemes +pénzt adni érte.

    Én a GB 785gm-us2h-t nézegetem már egy ideje. Jókat írnak róla, a sata portok vannak hülyén elhelyezve, más gyíkja nem nagyon van.

    szerk: Neweggen vannak még ECS és Biostar lapok is.

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák