Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • M^xx

    aktív tag

    válasz BBéci #5344 üzenetére

    Tehát akkor UPCs kábeled van, nincs vele bajom viszont normál adásokban Direct jobb árban van ennyi. A te igényeidnek jobb a kábel ez tény nem fogunk összeveszni rajta viszont nem egy árkategória a két előfizetés. Tudttómmal a Full HD lehet 1080p vagy 1080i a

    1080p - a progresszív

    Az 1080p esetében minden képkocka fokozatosan és egészben van elküldve az adótól a vevőig. Ez azt jelenti, hogy mind a páros, mind a páratlan sorok egyszerre indulnak, egy teljes képkockát alkotva. Az eredmény egy „gördülékenyebb”, könnyedebb kép kevesebb mesterkéltséggel, így az 1080p jobb minőségű és tisztább képet tesz lehetővé.

    Három fajtája van: 1080p/60 (ez a legelterjedtebb), 1080p/30 és 1080p/24. Az 1080p/60-as megismétli ugyanazt a képkockát kétszer minden 30-ad másodpercben, az 1080p/30-as egy képkockát közvetít minden a másodperc harmincad része alatt, a 24-es egy képkockát minden 24-ed másodpercben.

    1080i - az összefűződve kapcsolódó (interlaced)

    Az 1080i esetében minden videó kocka „fél” képkockákon keresztül kerül elküldésre, egymást váltva. Ez mit jelent? Hogy nem teljes képkockák indulnak el az adótól, hanem csak azoknak a „fele”, azaz 1920x540 pixel tartalmúak, és csak a páros, vagy csak a páratlan sorok, váltakozva minden harmincad másodpercben. Az emberi szem számára természetesen teljes képeknek tűnnek a gyors váltakozási idő miatt.

    Ezért írtam, hogy 1080i nem a legjobb FULL HD minőség mivel van jobb 1080p

    M1 HD csak azért jött szóba mivel épp azon néztem, de ezzel csak azt akartam alátámasztani, hogy valóban nem tudja az én dekoderem az 1080p-t vagyis nem abban jön. Tehát nem az M1 adásának a minőségéről van szó mivel az megfelelő technológiával biztosan tudja az 1080p-t

    Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

Új hozzászólás Aktív témák