Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bogyó bá'

    nagyúr

    válasz kcsa #53005 üzenetére

    Akkor hadd magyarázzam másképp: másfél órát én sem bírok ki a nyeregben, olyankor már ordítani tudnék kínomban. 6x1-et meg simán, minden szenvedés nélkül. Rendszeresen megállok, kinyújtózkodok, hajolgatok egy kicsit (ilyen címszóval gyakorlatilag körülnézem a motort, ez amúgy sem árt), és persze - eléggé el nem ítélhető módon - mindezt egy szál cigivel a pofámban. Szükség szerint pisi / kávé (helyben főzve, nem vicc, "komplett" konyhám van a bal oldaltáskámban gázfőzővel! :B ), pár korty víz a kulacsból. Ha egyedül megyek, akkor ez nem kérdés (nem kell alkalmazkodni senkihez), az erdélyi úton előre így beszéltük meg Laci barátommal (ő fiatal, egészséges, nem dohányzik, de elfogadta a "feltételeimet"), a mostani, "nyuggerekből" álló társaságom meg bagózik, így ennél sűrűbben is meg szoktunk állni. Többnyire szép helyekhez időzítjük a megállást, ott fotózgatni is szoktam.

    (#53008) kcsa: remélem, a lényeg azért átment: ha kicsit is kényelmetlen már a nyeregben, akkor állj meg, és pihenj, mozogj. Utána ugyanígy tovább...

    [ Szerkesztve ]

    Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

  • wolfnet

    tag

    válasz kcsa #53005 üzenetére

    Nyugi fiatalok! :) Én minden motoron szarul éreztem magam, amíg nem jöttem rá hogy nem csak a méretválasztás a fontos, hanem a felépítés is. Egész eddig naked-et akartam mert k@rvajól néznek ki. Aztán amikor kipróbáltam még akkor is tetszett (tanuló vasak). Aztááán amikor országutaztunk vizsgán szakadó esőben 5°C mellett, akkor már nem tetszett annyira. :D (Tény hogy nem csak a motor tehet róla.) Mindenképpen túra vasat szerettem volna, mert nem akartam és soha nem is akarok hasalni. Ültem pár percre hasalós motoron és borzasztó, nekem a derekam nem bírja, sajnálom (amúgy ... iszonyatosan jó volt :D csak a hátam leszakadt fél óra után).

    Az RF azért tetszik, mert a hagyományos rotyogós naked-től egy icipicit előrébb dőlve ülsz, de nem fáj a hátam rajta 1,5 óra után sem. Nekem inkább a lábam fájt rajta, egész konkrétan úgy érzem nem tudom elég hosszan kinyújtani a lábam. Tudjátok amikor már 2 órája seggelsz a vason, akkor inkább tespednél mint szorosan fognád a térdeid között a tankot. Az RF-ben ez az egyetlen ami "sportmotoros" és ez amúgy nagyban növeli a biztonságérzetet, csak hosszú távon fárasztó. Viszont a felső testem csodálatos! Nem fáj semmim, és nem fárad el a csuklyás izmom sem olyan gyorsan, mert tehermentesíti a felső testemet a széltől az idomszett. Nincs alulról felcsapó levegő, nincs elölről rám terhelő levegő. 3-4°C-ban amíg nem esik, addig csak a kezeim fáznak a motoron és a térdeim.

    @bogyo112: teljesen igazad van, ha viszont 1 óránként megállok egy 10 percre pihizni, akkor az egész teljesen vállalható. Ha messzire megyek, akkor nekem amúgy is meg kell állni 1-2 óránként tankolni mert a pacik éhesek. És ha már megálltam az minimum 15 perc. Megtankolom, bemegyek a shopba veszek valami csokit, beírom a telefonomba a fogyis programot :D megkapom hogy 20 liter :D szar :D.

    Privátban érdeklődj! :)

Új hozzászólás Aktív témák