Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Avermedia_hu

    senior tag

    válasz WZP #12748 üzenetére

    A H830-al szoftveres gondjaid nem lesznek. Folyamatosan támogatott Win8/64-ig.

    A hang elcsúszás más téma VHS digitalizálásnál.
    Egy régi technológiából következik, melyet csak a jobb eszközök kezelnek le. Azok az eszközök, amiket direkt VHS digitalizálásra terveztek.
    Time Base Correction

    Rövidesen megjelenik az AVerMedianak is olyan AV felvevője, ami kezeli a TBC jelet.
    De szerintem csak a profiknak, vagy nagy VHS gyűjtőknek éri majd meg rákölteni.

    1-2 régi szalag digitalizálása olcsóbb profi studióban.

    A hybrid tunerek nem TBC-képesek.

    Üdv: Attila @ www.proav.hu

  • Avermedia_hu

    senior tag

    válasz cascada #12909 üzenetére

    Szia,

    valóban igaz, hogy a hozzáadott szoftver és annak támogatása sokat jelent az árban.
    Ha az eszközök specifikációját nézem, a legnagyobb különbség, hogy a 3 közül egyedül az AVerMedia támogatja a H.264 MPEG4-et. Ez pedig komoly fegyvertény lehet.

    Az kérdés, hogy mennyire profi eszközt keresel.
    Ha régiek a szalagok, elnyúltak már, akkor ilyen árkategóriás termékkel nem tudod elkerülni, hogy elcsússzon a hang.
    Ahhoz TBC (Time Base Correction) képes eszköz kell. Nemsoká lesz ilyen eszközöm Avermediaból. Sajnos az árat még nem ismerem. De inkább 20e felett várom, mint alatta.

    Egyébként capture/digitalizálás témában indítottam prohardver fórumot: [link]
    Bár lehetséges, hogy általánosabb cím választás előnyösebb lett volna.

    Üdv: Attila @ www.proav.hu

  • Avermedia_hu

    senior tag

    válasz chapog #13089 üzenetére

    Ha nem akarod majd win8 vagy újabb rendszer alatt használni, akkor jó a tuner. Mivel rég kifutott model, így driver frissítés már nem lesz hozzá.

    Melegedés normális jelenség.

    A hang csúszás is, ha régi szalagokat digitalizálsz. TBC rendszerrel lehet kiküszöbölni, de az jellemzően a profi és egyben drágább analóg digitalizálókban van. Tudtommal fejlesztünk egy ilyen dobozt, de nem tudom mikor fog megjelenni.

    Üdv: Attila @ www.proav.hu

  • jeffo

    tag

    Az "AverMedia DVD EZMaker 7 USB" termékkel kapcsolatban érdeklődnék azoktól akiknek van vagy akik tesztelték.

    Nekem a következőkre kellene:

    - felvétel analóg DIGI TV beltériről RCA kábellel
    (Jelenleg Hyundai MBOX és Panasonic DMR-EH58 felvevőkkel tudok róla felvenni ugyanígy RCA kábellel, akkor gondolom ezzel az AverMedia-val sem lenne gond. Az AverMedia termék leírásban, neten talált review-kban is írják, hogy jogvédett jelről nem tud felvenni, mondjuk dvd lejátszóról, de szerintem a beltérin nincs védett jel az analóg jelen, ha lenne, akkor az említett felvevők sem tudnák felvenni.)

    - tévés felvételek átjátszása asztali dvd felvevőről RCA kábellel
    (Sajnos a merevlemezes dvd felvevőmben tönkrement a dvd író egység, és nagyon sokba kerülne a javíttatása, mivel lejárt a garancia, így csak átjátszással tudom kimenteni róla a merevlemezen lévő felvételeket, mondjuk ha veszek fel a tévéből a merevlemezére, és azt utólag átjátszom. A Hyundai MBOX-ra átjátssza gond nélkül, akkor gondolom az AverMedia digitalizálóra is tudná, akár mintha VHS videómagnóról menne.)

    Van valakinek tapasztalata ezekkel kapcsolatban?
    Az EZMaker-re olvastam itt a fórumban, hogy nem TBC (Time Base Correction) képes eszköz. Emiatt elképzelhető, hogy csúszhat a hang a fent írt felvétel források esetén? Bár jobban VHS forrásra volt ez jelezve, hogy ha megnyúlt a szalag. A Hyundai és Panasonic felvevőimmel nem tapasztalok ilyet, minimális hangcsúszás lehet, de akkor az a műholdas jel miatt van, hogy ott jön rosszul a hang, tehát nem a felvevő hibázik.

    Vagy inkább vegyek valami PCI-e kártyás megoldást. Korábban ezt néztem ki: LEADTEK PxDVR3200 H, de lehet, hogy már nem kapható.

    Mondjuk most jó lenne minél olcsóbb és gyors megoldás, mert gyakran párhuzamosan kellene felvennem 2 csatornáról, és a dvd író hibás Panasonic felvevővel ez így nem lesz jó hosszú távon, dupla munka átjátszogatni a Hyundai felvevőre, mert az alatt nem tudom használni tévés felvételre a Hyundai-t sem.

  • Avermedia_hu

    senior tag

    válasz jeffo #13356 üzenetére

    Szia,

    az említett eszközöknél nem lesz védelem. A Nacrovisiont leginkább VHS-re rakták.

    A DVD Easymaker minden felsorolt célra jó választás lehet.
    A csatlakozásnak (PCIe/USB) esetünkben nincs sok jelentősége. A TBC-t pedig egyik olcsó digitalizáló eszköz sem fogja tudni. Az pedig igaz, hogy ennek öreg VHS digitalizálásnál van igazán jelentősége.

    Ha a szoftver csomag nem szükséges, a legolcsóbb megoldás egy AV bemenetes tuner lehet. Pl

    Üdv: Attila @ www.proav.hu

  • azbest

    félisten

    válasz nemurea #14087 üzenetére

    Ez a konkrét eszköztől függ.
    A legtöbb olcsóbb digitalizáló és tuner csak átadja a digitalizált műsort, amivel aztán a pécé kezd valamit a rajta futó szoftverrel. A valamivel komolyabb digitalizálók és tunerek már képesek mpeg2-be tömörítani hardveresen, ehhez külön chip szokott lenne memóriával az eszközön.
    Viszont még ezek az eszközök sem szokták tudni a (s-)vhs-sek képének stabilizalizálására szolgáló módszereket, pl tbc, mai a hullámzást és képhibákat tudja bizonyos határig korrigálni. Ilyesmit csak a drágább eszközök tudtak, esetleg komolyabb vhs vagy videkamera tudott segíteni rajta. A digitalizálós topicban volt erről szó.

Új hozzászólás Aktív témák