Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vargalex

    félisten

    Sziasztok!

    Nos, most jutottam el odáig, hogy megmérjem a DIR-825 B2 throughput-ját OpenWrt-vel. Jelenleg egy BackFire 10.03 van rajta, lehet, hogy valamikor majd megismétlem a mérést egy Kamikaze snapshot-al is.
    Szóval, a vasak lényegi része, amiket a méréshez használtam (nem túl erős, de LAN-LAN sebességben mértem 900Mbps-et, szóval elvileg nem lehet ez a szűk keresztmetszet. Bár, az igaz, hogy mindezt Linux alatt, mert Windows-on megállt a LAN-LAN átviteli sebesség 230-250 Mpbs körül):

    1. WAN oldalon: Desktop PC, AMD A64 3000+ (2 GHz), 1 GB RAM, Abit NF8
    2. LAN oldalon: Fujitsu LifeBook S7110, Intel Core Duo (talán 1.66GHz), 1 GB RAM

    Nem raktam DMZ-be a LAN oldali notebook-ot, mert:

    1. Nem sok időm volt az egész méregetésre
    2. Nem akartam a teljes configot módosítani
    3. Inkább a valós körülmények mellett szeretek tesztelni. Ha valaki routeren keresztül netezik, a legritkább esetben teszi DMZ-be a PC-t. (Bár nem biztos, hogy sokban módosítaná az eredményt.)

    Tehát annyit tettem, hogy a router WAN oldalát static-ra állítottam, valamint beállítottam a méréshez a port forwardot. A mérést iperf-el végeztem.

    Szóval, WAN to LAN:

    LAN to WAN:

    Természetesen a tűzfal szabályok egyszerűsítésével magasabb lehetne az eredmény. Legalábbis az OpenWrt fórumon 345 Mbps-t mértek.

    Brogyi kérésére az egyidejű kapcsolatok számát is megnéztem:

    Tehát a maximális kapcsolatok száma 16384. De ez nem meglepő, mert a /etc/sysctl.conf-ban van lekorlátozva:

    net.ipv4.netfilter.ip_conntrack_max=16384

    Azaz ez csak a default érték, változtatható.

    [ Szerkesztve ]

    Alex

Új hozzászólás Aktív témák