Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parts

    tag

    Sziasztok!
    Ez volt a kiinduló hozzászólás (az adatok miatt linkelem). A memóriára más javaslatot kaptam és nem ezt akarom megkérdőjelezni (távol álljon tőlem, hogy egy tapasztalt hozzáértő tanácsát semmibe vegyem), hanem ezt továbbgondolva és hogy néhány dolgot a memóriákról megtudjak feltennék néhány kérdést.

    - DDR3-nál ilyen sávszélességek mellett tényleg nics akkora jelentősége a dual channelnek? IGP-hez úgy olvastam, javasolják.

    - Ilyen általános célú felhasználásnál észrevehető az 1333Mhz és az 1600Mhz különbség? IGP-hez úgy olvastam inkább magasabb frekvenciát javasolnak.

    - DDR3-as alaplapoknál mennyi jelentősége van annak, hogy a modul szerepel-e a támogatott memóriák listában? Úgy olvastam, hogy bele lehet szaladni problémába, ha nem gyártó által kipróbált romot használ valaki.

    - Mi a helyzet az 4.gen Intel processzorok 1,65V feszültségű memóriák (1600Mhz) használatával? Károsítja a memóriavezérlőt hosszú távon az 1,5V fölötti feszültségű memóriák használata (XMP most akkor tuningnak minősül?)

    - DDR3-nál mi fontosabb IGP használata mellett a magasabb frekvencia, vagy a kisebb időzítés? IGP-nél mind a kettőt olvastam elsődleges fontosságúnak.

    - Mi a különbség a KHX1600C9D3K2/4GX és a KHX1600C9D3B1K2/4GX között? És a KHX1600C9D3K2/4GX és KHX1600C9AD3K2/4G között? Csak az XMP?

    A konkrét kérdés pedig, melyiket javasoljátok inkább a fentiek figyelembe vételével:

    - Asrock B85M Pro3
    Pentium G3220 (1333Mhz memória támogatás)
    Kingston KHX1600C9D3K2/4GX 2X2GB (1333Mhz 1,5V 9-9-9 )

    - Asrock B85M Pro3
    Pentium G3220 (1333MHz memória támogatás)
    Kingmax 1X4GB DDR3 1600Mhz (1333MHz 1,5V 9-9-9-27)

    - Asrock B85M Pro3
    Pentium G3220 (1333MHz memória támogatás)
    Kingmax 2X2GB DDR3 1600Mhz (1333MHz 1,5V 9-9-9-27)

    - Asrock B85M Pro3
    Pentium G3420 (1600MHz memória támogatás)
    Kingmax 2X2GB DDR3 1600Mhz (1600MHz 1,65V 11-11-11-30)

    Vagy milyen egyéb memória ebben az árfekvésben?

    Köszönöm a válaszokat és bocs, ha nagyon amatőr dolgokat kérdeztem.

    Xiaomi 13T Pro

  • parts

    tag

    válasz Qru #15340 üzenetére

    Köszönöm a választ, G3420 (1600) + 2x2 GB Kingston Hyper X Plug n Play lesz a kiválasztott, mert lehet,hogy később kap dVGA-t.

    Xiaomi 13T Pro

  • parts

    tag

    Sziasztok!
    Korábban már kértem tanácsot, de még csak közeljövőben lesz vásárlás és változott az elképzelés:

    - alaplap: Gigabyte B85M-D3H
    - processzor: Intel G3220

    Milyen asztali gépet vegyek? topikban Membrandj költséghatékony ajánlata szokott lenni Kingmax 1600 MHz 1X4GB, de most Ő is ajánlott egy Iponon vásárolni szándékozó kérdezőnek Kingston gyártmányt, mivel ott a Kingmaxok ára feljebb ment.
    A fenti alaplap/proci pároshoz szeretnék RAM-ot választani, amiben szeretném a véleményeteket kérni. Szemmel láthatóan alap konfigról van szó, játék nem valószínű, hogy lesz, korábban terveztem VGA beszerzését, de nem biztos, hogy sor kerül rá. Mivel Intel és IGP, ezért a javaslatok szerint 1X4 GB lenne beépítve, ha mégis lenne VGA és játék, lehetne még egy ilyen modullal bővíteni.
    Néhány gondolat, ami miatt megkérdeztem:

    - Kingmax 1600Mhz esetében a honlapon látszik, hogy 1333 MHz-nél 1,5V-on tud 9-9-9-27-t, de nem ír konkrét cikkszámot (Ipon hozzászólásoknál írja valaki, hogy második rendelésre már Nanot kapott)
    - Kingstonnál konkrét cikkszámot látni, de nem látszik, hogy az 1600 MHz mit tud 1333 MHz-n
    - Corsair esetén ezek látszanak, de lehet olvasni az összefoglalóban is, hogy az utólagos bővítésre érzékenyebb
    - A G3220 csak 1333 MHz RAM-ot kezel, 1600 MHz-t vagy 1333 MHz-t érdemesebb nézni (figyelembe véve az 1333 MHz időzítéseket)
    - Szeretném minél olcsóbban megúszni és nem tudom még, hogy honnan lesz végül is rendelve (eredetileg PCX-nél néztem, de többen nem ajánlják, szerintetek?) és különbözőek az árak és a kínálat

    Ezért szeretnék javaslatokat és véleményeket kérni RAM választáshoz. Ezek, amiket eddig néztem, de más is jöhet:

    [Kingmax]
    [Kingston]
    [Corsair]
    [Corsair]

    Köszönöm a segítséget.

    [ Szerkesztve ]

    Xiaomi 13T Pro

Új hozzászólás Aktív témák