Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz maestro87 #31120 üzenetére

    Az sem olyan biztos, hogy kikapcsoltad, itt leírnak róla mindent, úgy tűnik legalábbis: [link]

    Egyébként egy jól működő számítógépen soha nem hibásodhat meg egy bit sem. Megfordítva: bármilyen apró hiba a gép hibás működését jelzi. Itt nincs helye kompromisszumnak.

    Leggyakoribb a RAM-hiba, amit érdemes tesztelni is. De volt már fórumon gyári hibás alaplap, vagy CPU esete is, amikor amiatt kínlódott valaki, hogy másolásnál elromlik 1-1 bit.

    HDD lemezein a működési elv, illetve fizikai határokat feszegető kapacitás miatt keletkező adathibákat normális esetben a HDD elektronikája önmaga korrigálja, kívülről nézve ott sem engedhető meg hiba.

    Defragmentálás a lemez kímélése és a művelet gyorsítása miatt úgy végezhető hatékonyan, hogy a program megfelelő méretű RAM cache-t használ fel a szakaszos olvasás-írás között, az adatok átmeneti tárolására. Vagyis az adatok nem a HDD miatt, inkább elsősorban RAM-hiba, vagy egyéb adatátviteli hiba miatt sérülhetnek ilyenkor, szerintem.

    Hibásan működő számítógép gyakran felismerhető arról is, hogy a Windows telepítő, amikor csomagolja ki a fájlokat, véletlenszerűen hibákat jelez, de mindig máshol, ha mondjuk többször elölről kezdem. Win 7 vagy XP telepítő is egész jó RAM-teszt ilyen szempontból, mert ha már a telepítő hibátlanul lefut, az egy jó jel, hogy nem ócskavasat raktunk össze.

    Ezután én külön tesztelni szoktam, hogy adatokat másolok egyik lemezről a másikra, utána cache ürítés (vagy leválasztás és vissza), majd Total Commander, fájlok összehasonlítása tartalomra. Vagy lehet kreálni SHA ellenőrző fájlokat is, ami másolás után, illetve az idő múlásával később is megnézhető.

    Miután én is találkoztam már hibás hardverrel, régebbi gépnél, odafigyelek rá, hogy például a jelenlegi gépem sem hibázik, egyáltalán.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák