Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kristof9094

    senior tag

    válasz fradelma #55021 üzenetére

    Hűha, hűha....

    "Jó ár/érték arányú konfigot szeretnék"

    Amit eddig leírtál az minden, csak nem ez.

    "Annyiban cifra, hogy az ár/érték aránynál a tuninggal (+15-25%) növelt teljesítmény "számít". Ehhez kellene illeszkednie a VGA-nak "alulról (1 VGA-val), ami kiegészül majd 2-3 darabbal a gép későbbi 6-10 éves pályafutása alatt."

    A gond az, hogy nem éri meg a tuning, mivel a szükséges alkatrészeknek komoly feláruk van. Ha pedig pár év múlva elkezded majd húzni, akkor is jobb teljesítményt fog nyújtani a legújabb processzorcsalád, már az alsóbb szegmensben lévő tagjai is. A legjobb példa, ha összehasonlítasz egy Core 2 Duot, meg mondjuk egy Ivy Pentiumot.
    A csokornyi VGA szintén abszolúte nem éri meg, hiszen a lapok nagyrésze csak SLI rendszert támogat, és a programok most sem tudnak vele mit kezdeni (még a játékok sem). 6-10 éves VGA-nal pedig bármilyen új VGA sokkal erősebb.

    "Kb ekkor egészül ki 1-2 +VGA-val és memóriával (+8 vagy 16 G RAM)."

    Ma 8 GB RAM elég, ha nem dolgozol. Mire ez kevés lesz, és mire te fejleszteni akarsz, már a DDR4 is a vége felé fog járni...

    "Azért kérdezek sokat a CPU-ról, mert ha van 6 magos, letiltott 2 maggal, amit be lehet kapcsolni, akkor olyat vennék. kedvelem a huszárvágásokat :C )"

    Ezek az idők már rég lejártak...

    100k-ból kijön egy elég jó masina, fejleszthető is lesz még pár évig. Utána egyszerűen pénzkidobás lesz fejleszteni, ezt kell végre megértened.

    [ Szerkesztve ]

    Audi A4 B5 1998 | Mercedes Benz E200 W210 1997

  • 3.Aragorn

    addikt

    válasz fradelma #55021 üzenetére

    Ezt a sok vga-s történetet én sem értem, főleg ha ilyen "keveset" szánsz a gépre. Sokkal többre mennél, ha vennél egy csúcs karit. Mikor kevés lesz, megveszed az új csúcs karit, ezt meg eladod. Egyébként mire kell ez a fene nagy videó teljesítmény?
    Ez a 6-10 éves pályafutás is teljesen felfoghatatlan. Manapság ha 4-5 évre veszel vasat, az is meglehetősen hosszú életidőnek számít...

    [ Szerkesztve ]

    Nem minden vándorút céltalan...

  • jocomen

    aktív tag

    válasz fradelma #55021 üzenetére

    7 évig kihúztam 1 konfiggal (igaz vga, hdd, odd csere, ram-bővítés azért volt közben). Ez alatt az eredeti konfigom értéke 90%-al (!) csökkent. Már az is kétséges volt, h érdemes-e 2-3k-t költeni rá másik procira.
    Helyette vettem az előző konfignál olcsóbban, egy sokkal erősebb és sokkal kevesebbet fogyasztó újat.
    Ennyit az időtállóságról.

    Vga-ból szintén minek több, ha el lehet költeni 140k-t 1 db-ra is, amihez már egymagában is kevés lenne a kiszemelt fx6300-ad.

    Olcsó konfig:
    i3 / fx6300
    h81 / amd-hez nemtom
    1x4GB
    hd7870 / 270x

    Drága konfig:
    i5 4570
    h81 / b85
    2x4GB
    r9 290x
    SSD

    Ennyi.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák