Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darko_addict

    őstag

    Sziasztok!

    Nyomtató probléma előtt állok... már nem is várok sokat tőlük, hisz' főszereplői a kötelezően elavuló konspirációs elméletnek.
    Az első nyomtatóm pár éve egy olcsó gépezet volt, kevésbé emlékszem rá, meddig bírta.
    Utána jött egy HP C4280, a gép néha nem ismerte fel, folyamatosan átállt az alapértelmezett eszköz, 3 percig kattogott bzz-brrr-mmúúú, majd lassacskán kiköpte a lapokat, s élete végén elkezdett bevenni egyszerre 4-5 lapot, majd ezután gyűrte is őket, ergo használhatatlan lett a nyomtató része. Azt hiszem 1 éves lehetett.
    Kb. 3 hónapja vettünk egy Epson SX125-t, de a fekete elég gyorsan kifogyott belőle így múlt héten elmentünk patronért, feketéért. Utángyártottat vettünk, mert féláron volt az eredetihez képest. Az eladó megemlítette, hogy nem biztos, hogy menni fog, s ha így lesz, vigyük vissza, beszámítja az eredetibe. Ez be is következett, visszavittük és vettünk egy eredeti Epson-t. Beraktuk, csitt-csatt-bumm, szintjelző szerint teli van a fekete (többibe volt egy kis szuszma). Volt egy próbanyomtatás is. Majd másnap sietősen kellett volna egy pár oldalas doksit nyomtatnom, és az a szánalmas rohadék egy-fekete fehér dokumentum nyomtatása során elkezdte kérni a BÍBOR színt, de jelezte, hogy üres és nem volt hajlandó nyomtatni. Itt pattant egyet az agyam...
    Nyilván nem fogom végigvenni újra az összes színt, olcsóbb egy új. Nevetséges...

    Szóval most tanácsot várok, milyet kellene vegyek helyette?

    Főként csak pár oldalas (5-10-15) doksit nyomtatása történik otthon, 30-40-50 laposakat el szoktam vinni nyomdába vagy munkahelyen megoldom. Nem sokat van/voltlenne használva! Ha azt mondom, heti 10-15 oldalról van szó, nem lövök nagyon mellé. Színeseket nagyon ritkán nyomtatok, (fény)képet meg sosem.

    Árakkal nem vagyok tisztában, de jó lenne megúszni egy 20-asból, de úgy, hogy akkor az valóban jó gépezet legyen és bírja! Több variációt is meghallgatnék.

    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    Don't give up your dreams. Keep sleeping.

  • Darko_addict

    őstag

    Csak egy kis érdekesség, ha még nem hallottatok róla:
    Tervezett Elavulás (yTube videó)
    Az első pár perc pont a fenomenális nyomtatókról szól, rendkívül tanulságos! :-)

    [ Szerkesztve ]

    Don't give up your dreams. Keep sleeping.

  • Darko_addict

    őstag

    válasz B-L-A-C-K #3502 üzenetére

    Szuper, jó infók, adatok!
    A honlapot elmentettem, hétköznap elnézek a MédiaMarkt-ba, ott mit árulnak, de szerintem erről a honlapról lesz a nyerő!

    Köszönöm szépen az infókat, igazán hasznosak voltak! :)

    Don't give up your dreams. Keep sleeping.

  • Darko_addict

    őstag

    Arra kérlek titeket, hogy hétfő délutánig ne vegyétek meg azt az egy darabot, utána viszont amennyit csak akartok. :DDD

    Don't give up your dreams. Keep sleeping.

  • Darko_addict

    őstag

    Sziasztok!

    Kyocera FS-1325MFP-t szeretnék lecserélni, első naptól kezdve csak a gond van vele. Nem tud csatlakozni rendesen, egyszer megy elsőre, aztán 5 perc kell, mire kapcsolatot létesít. Szoftver botrányos, szkennelni csak akkor tud, ha előtte nyomtattam vele stb. :D Most már a nyomtatás is csúnya, szkennelt vagy PDF dokumentumok nyomtatása nagyon gyenge vele. Szervizbe nem tudom elvinni, mert mindennapi használatban van. Szeretnék vásárolni egy újat, ezt meg szervizben átnézetem, kitisztíttatom és meghirdetem. Emellett van egy kis olcsó Samsung nyomtató. Azt bárhogy dugom, bármit csinálok vele működik azonnal. Egy hete 0%-on áll a patron, olyan szépen nyomtat, mint a Kyocera újpatronnal se.

    Szóval elsődlegesen nem modellt szeretnék venni, hanem a márkát meghatározni. Mik lennének azok a megbízható mono lézernyomtató márkák, amik a piacon jólbeváltak, sok modelljük ismert és kedvelt? Fontos, hogy MFP legyen, több lap egyszerre történő szkennelésével/fénymásolásával, kétoldalas nyomtatással (akár automatán). WiFi, NFC és hasonló modern dolgok nem kellenek. Az alapokat tudja tökéletesen, számomra az a legfontosabb.

    Köszi szépen!

    Don't give up your dreams. Keep sleeping.

  • Darko_addict

    őstag

    Szia Varshi!

    A Samsung csak nyomtatni tud, Kyocera volt szkennelésre, fénymásolásra is használva. Lehet 2 napig nem kell, aztán 2 nap alatt egy heti anyagot nyomtatok, szkennelek, nehéz kiszámolni. Szeged a legkisebb nagyváros, sehol semmi nem volt raktáron számomra elérhető áron és tudásban. De ha árban felmentem volna, akkor se igazán. Végül rendeltem egy HP LaserJet Pro M130fn-t 4-6 nap beszerzési idővel Szegedi átvétellel és garanciával (ami szintén fontos volt számomra). Ehhez van kellékanyag Szegeden is, szóval ilyen szempontból is megfelelt. Második jelölt Samsung lett volna, de lebeszéltek róla, mert alig egy-két modell van már forgalomban és raktárakban. Brother, Epson 30-40 ezer Forinttal lett volna drágább releváns modellekkel, de annyit nem szántam rá. A Kyocera-t telepíteni sem tudtam, vissza kellett vigyem a forgalmazóhoz, ott is elvoltak vele egy napig. Viszont mára teljesen használhatatlan lett, szerintem alkatrészcserével fogják tudni csak helyrehozni, viszont ennek ellenére / hatására nem tervezem megtartani. Sokadik indok, hogy sajnos a Kyocera eladója bizonyította már, hogy nem tudja tartani az ígért határidőt, szóval hogy 3 vagy 13 napig van / lenne ott, az szerencsén múlik.

    Ha van valami mondadód a HP-val, szívesen meghallgatom. :)

    Don't give up your dreams. Keep sleeping.

Új hozzászólás Aktív témák