Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • raidx

    őstag

    válasz B-L-A-C-K #3479 üzenetére

    Az infót egy utántöltéssel és mellesleg utántöltő port és chipet is kínáló oldaltól vettem.
    Most, előszedtem a kiürült kazettát és tényleg, nem a fogaskerekes oldalon van a töltőnyílás.

    Ma beszélgettem egy másológépeket szervizelő úrral és az azt mondta, 2-3 otthoni utántöltést kibírnak a kazetták. Attól többet a kopó alkatrészek cseréje nélkül és a koszos por tartály kitisztítása nélkül nem tanácsos, nyomtató meghibásodáshoz vezethet.

    Nagyon lényeges, hogy a por ne szóródjon mellé! Jogos a tölcsér használata. Azt mondja, a bekerülő por összepiszkolja a belsőt és 1, rá kerül a papírra maszat ként. 2, csökkenti a fotokonduktor élettartamát meg a forgó alkatrészekét. Nem javasolja a chipresetelést (állítólag kapható ilyen eszköz is), új chip felszerelése ajánlott szerinte.
    Ha havi sok oldalt nyomtatunk inkább garanciát is adó helyről szerezzük be az utángyártott, esetleg felújított kazettákat a nyomtató érdekében.

    A 3200-as kazetta nekem igen sokáig elég lesz! 2011 márciusába vettem az Epson AL M1200-at és most fogyott ki a gyári kazetta.

    Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

Új hozzászólás Aktív témák