Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • raidx

    őstag

    Az Epson Aculaser M1200 nyomtatóm eredeti gyári tonere 510 oldalt bírt ki. 380 oldaltól kezdve folyamatosan zaklatott, hogy ki fog fogyni rövidesen.

    Az nyomtassolcson.hu oldalon rendeltem ugy tonert. 3.2k kapacitású szállítással együtt 9,225 Ft. tegnap reggel rendeltem, ma délbe itt volt. Gari van náluk.

    Nézten az utántöltés filmet. Kicsit lehagyták az elejét, a fogaskerekeket először le kell szerelni, hogy hozzáférj a dugóhoz. A másik gond, hogy a kazettáknak van egy koszos por gyűjtő tartálya. Azt meg kell fúrni, kiporszívózni, vissza lezárni. Tengelyeket, fogaskerekeket megkenni megfelelő zsírral. A kopó alkatrészek miatt amit otthon nem tudunk cserélni max 3 utántöltés javasolt. De gari nincs semmire!
    A baj, hogy kifutott az M1200-as mert ha valami balul sülne el. alig drágább egy új belőle mint egy után gyártott toner.

    Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

  • raidx

    őstag

    válasz B-L-A-C-K #3479 üzenetére

    Az infót egy utántöltéssel és mellesleg utántöltő port és chipet is kínáló oldaltól vettem.
    Most, előszedtem a kiürült kazettát és tényleg, nem a fogaskerekes oldalon van a töltőnyílás.

    Ma beszélgettem egy másológépeket szervizelő úrral és az azt mondta, 2-3 otthoni utántöltést kibírnak a kazetták. Attól többet a kopó alkatrészek cseréje nélkül és a koszos por tartály kitisztítása nélkül nem tanácsos, nyomtató meghibásodáshoz vezethet.

    Nagyon lényeges, hogy a por ne szóródjon mellé! Jogos a tölcsér használata. Azt mondja, a bekerülő por összepiszkolja a belsőt és 1, rá kerül a papírra maszat ként. 2, csökkenti a fotokonduktor élettartamát meg a forgó alkatrészekét. Nem javasolja a chipresetelést (állítólag kapható ilyen eszköz is), új chip felszerelése ajánlott szerinte.
    Ha havi sok oldalt nyomtatunk inkább garanciát is adó helyről szerezzük be az utángyártott, esetleg felújított kazettákat a nyomtató érdekében.

    A 3200-as kazetta nekem igen sokáig elég lesz! 2011 márciusába vettem az Epson AL M1200-at és most fogyott ki a gyári kazetta.

    Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

  • raidx

    őstag

    válasz __Zs__ #3600 üzenetére

    Ez a valóság.

    A hardver részt előállítási költség alatt, szinte fillérekért megkapod. Ha már megvetted biztos használni is akarod és megveszed hozzá a méregdrága patronokat. Ebből jön be a hardver ára is. Azért bűvészkednek a gyártók mindenfélével, hogy csak az ő tintájuk/patronjuk jó a nyomtatóba, hogy vissza kapják a pénzüket amit a hardveren elvesztettek. Na meg egy kis nyereség is képződjön.

    A napokba mutattak be egy Epson tintasugaras családot. Különálló nagy után tölthető tartályokkal. A két olcsóbb típusba 2000 Ft/adag a drágább típusba 3000 Ft/adag az utántöltő.

    A nyomtatók ennek következtében nem kerülnek kiskereskedelmi forgalomba. Csak hivatalos Epson márkakereskedésekbe lesz kapható (legalább is hazánkba). Nehogy nagyon beleharapjon a profi szegmensbe. 0,5 Ft/oldal a fekete, 1,8 Ft körül a színes oldal nyomtatási költsége állítólag. A két olcsóbb kategória 50 000 Ft és 65 000 Ft körül várható. A drágább 80 - 90 000 Ft tájékán. Ez már szkenner, másoló, fotó nyomtató, fax. Szóval minden egyben cucc.

    Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

Új hozzászólás Aktív témák