Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • lorcsi

    veterán

    válasz Shadowfax #3396 üzenetére

    Köszi :)
    elég is enyi egyenlőre :))
    néztem helyi boltok árlistáját ott nem voltak, megnyugodtam :)
    ez az R széria nem tűnik rossznak;)

  • Shadowfax

    addikt

    válasz lorcsi #3401 üzenetére

    ez az R széria nem tűnik rossznak

    Nem, valóban jó kis gépek, ebben az árkategóriában megbízhatóság terén best buy. ;)
    De azért érdemes megvenni rá a garikiterjesztést. ;)

  • d900t

    senior tag

    válasz Zola_ #3399 üzenetére

    Bár az ilyenfajta levelekre esetenként öngól válaszolni, kivételesen megteszem.
    Amit írsz, az az általánosítás és a csúsztatás tökéletes kombinációja:

    Ad1) garlevelet nem a forgalmazó, hanem a gyártó képviselője gyártat. Ha nincs garjegy, arról nem a forgalmazó tehet. Garjegy bárhonnan bármikor hiányozhat, ha a képviselet elbalf..kodik valamit.

    Ad2) pontosan tudják mit árulnak
    Ad3) levelekre való válasz

    Engedd meg, hogy az Ad2) és az Ad3) válaszra se méltassam.


    Ps.: eszem ágában sem volt az Usanotebookot fikázni, ha a lelkedbe gázoltam bocs érte és ápolgasd. olvasd el még egyszer az ezelőtti hozzászólásom és értelmezd helyesen.

    részemről itt a vége.

  • cornfake

    aktív tag

    válasz attilam #3393 üzenetére

    Mi Debrecenbol mentunk csuti az oslenyesbe egy notiert,igaz elotte meg is rendeltuk,de masnap igy a szervizbe kellett vinni,a kozpointba mert a billzet nem magyar volt.
    amugy minden siralyul ment

    ugyhogy mi is 1 napra terveztuk,de belefert a 2 is,szal csak annyi h mindenre jo felkeszulni


    amugy a cegrol alkotott elozetes,negativ velemenyem fullra megvaltozott,mar amikor az uzletbe beleptunk,mondjuk elotte telefonon eleg sokat informalodtam :D

    [Szerkesztve]

    I'm what's left, I'm what's right..

  • TayRol

    veterán

    válasz TayRol #3400 üzenetére

    Megtaláltam a kérdésemre a választ :B : a Banias magos Pentiumokban még egyáltalán nem volt wifi. A Dothan-ek voltak ez első wifi-s Pentiumok. Érdekes, eddig ezt nem tudtam. :( No, ma is megérte felkelnem :))

    [Szerkesztve]

  • pacorro

    aktív tag

    válasz d900t #3403 üzenetére

    Nekem ebből inkább úgy tűnik, hogy ő gázolt a te lelkedbe azzal, hogy kritizálta a notebook.hu-t. :D

    [Szerkesztve]

    "Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

  • X-COM

    nagyúr

    válasz TayRol #3405 üzenetére

    ez így hülyeség, az a notebook ami kapott Centrino plecsnit tuti, hogy volt benne wifi, az, hogy idővel lehetett e választani g-set is, vagy csak b volt nemtom.
    Annak ellenére, hogy nem is láttam olyan Pentium-M hajtotta notit amin nem volt Centrino plecsni el sem tom képzelni, hogy valamely Pentium-M-mel szerelt gépben ne lett volna wifi.

    [Szerkesztve]

    Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

  • d900t

    senior tag

    válasz TayRol #3405 üzenetére

    Rossz választ találtál.
    A Pentiumokban nincs wifi, mert az egy processzor.
    A Pentium-M-ben sincs wifi, mert az is egy processzor.
    Ha a Centrinos masinát veszel, abban viszont biztosan van Intel wifi, meg valamiféle Pentium-M proci. (nem is beszélve a valamilyen Intel chipsetről). Nincs megkötés, hogy adott procihoz milyen wifi tartozik.

    A Pentium-M procik és a Intel wifik fejlesztése párhuzamosan folyt és némi átfedéssel. A g-s wlan megjelenése a Banias korszakban történt, így a helyes válasz az is-is.

  • d900t

    senior tag

    válasz cornfake #3404 üzenetére

    Ezt most nem offban írom, mert tanulságos:

    Debrecentől az őslényes van legmesszebb. Bármelyik másik jobb választás lett volna.
    Most jön viszont a lényeg: ki sem kellett volna mozdulnod. Ugyanis, egyszerűen megrendeled a terméket és leszállítják neked. Ha nem tetszik, jogodban áll visszaküldeni. Egyedül a visszaszállítás költségét kell állnod, mely feltehetően kevesebb mint egy D-Bp-D út ára. Az utóbbi 3 mondat minden online vásárlásra érvényes, forgalmazótól függetlenül.

  • cornfake

    aktív tag

    válasz d900t #3409 üzenetére

    nekem, ha Bp-n jarok,a Mammut van a legkozelebb
    mivel darabra vettuk /reszfizre/,ezert meg kellett jelenni szemelyesen
    igy kerek a tortenet:)




    [Szerkesztve]

    I'm what's left, I'm what's right..

  • TayRol

    veterán

    válasz d900t #3408 üzenetére

    Mindketten tudjuk, hogy a kérdésem mire irányult, de egyébként igazad van, pontatlan volt a megfogalmazásom! :R :B
    Szóval én a 802.11 b/g-re kérdeztem rá, de már meg is kaptam a választ. :)

    Üdv.! TayRol

  • d900t

    senior tag

    válasz pacorro #3406 üzenetére

    Értem. Hadd kérdezzek valamit.
    Ha mondjuk nem olvasom el rendesen amit írsz és félreértem, majd reakcióként azt írom pl, hogy ''neked meg ló fejed van'', az most kritizálás vagy vmi egészen más???

  • sssent

    senior tag

    válasz d900t #3403 üzenetére

    Bár az ilyenfajta levelekre esetenként öngól válaszolni, kivételesen megteszem.
    Amit írsz, az az általánosítás és a csúsztatás tökéletes kombinációja:

    Ad1) garlevelet nem a forgalmazó, hanem a gyártó képviselője gyártat. Ha nincs garjegy, arról nem a forgalmazó tehet. Garjegy bárhonnan bármikor hiányozhat, ha a képviselet elbalf..kodik valamit.


    Na ez az öngól szépen betalált. Tegyük fel, hogy autót vásárolsz, de a kereskedő kormánykerék nélkülit tud csak adni, mert azt valahogy kifelejtették belőle. Nyilván nem a kereskedőnek kellett volna/kéne beletennie, de mégis átadhatja így az autót? Az én példám nyilván sokkal kritikusabb eset, mint a noti+jótállási jegy esete, de ez a kereskedő felelősségén mit sem változtat. Nyilván nem ő gyártja, de neki kell(!) odadnia. Ha nem tud adni, az az ő baja, intézze el a forgalmazóval vagy akivel akarja. Mindenesetre jótállási jegy nélkül gépet eladni jogszabályellenes.

  • mbalazs79

    csendes tag

    Sziasztok!
    Laptop esetében h álltok az ilyen helyekhez h Mediamarkt/Electroworld. Egy fokkal ugyan jobb mint a Tesco és tsai de nemtom...
    Asztali gépet persze továbbra is a kisebb boltokat preferálom (pl AMP) de egy laptop már ugye össze van szerelve és az ára kedvezőbb lehet...

  • cornfake

    aktív tag

    válasz mbalazs79 #3414 üzenetére

    mi eloszor ewben akartunk notit venni,de olyan FuSI volt kiteve,amit sehol nem talaltunk meg az uzlet meg csak a sajat kodjat tudta tipusjelzeskent megadni,igy utananezni sem lehetett,a gyarto oldalan sem volt,meg a regi tipusok kozott se....
    aztan meg aztan mocsokdragais biza

    I'm what's left, I'm what's right..

  • pacorro

    aktív tag

    válasz d900t #3412 üzenetére

    Ahogy én látom:
    X írt egy kommentet. Te erre válaszoltál. A válaszra Y írt egy kommentet. Erre is válaszoltál, nekem úgy tűnt, kissé sértődötten. Ebben aztán leírtad, hogy szerinted Y kommentje mutat sértődöttséget. Erre bátorkodtam rámutatni. Ennyi az egész.

    Szerintem Y beírása nem ellened irányult, csak magadra vetted.



    "Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

  • Shadowfax

    addikt

    válasz mbalazs79 #3414 üzenetére

    Óvakodj ilyen helyen notit venni... :(
    Általában a kifutó, másképp eladhatatlan gépeket árulják ''akciósan'' - mert különben rájuk rohadna a raktárban. Nagytételben felvásárolnak valami gagyiszériát, s azt nyomatják agyba-főbe. Ilyen tekintetben nem sokkal jobbak a teszkó és társainál. :(
    Egyébként a nagybetűs akcióknak meg nem kell bedőlni, mert volt már nem egy példa arra, hogy a szakboltban az a bizonyos noti olcsóbb volt, mint az ''akcijós'' fukarnál. :o

    A másik az, hogy notihoz értő szakembert ott aztán hiába keresel... a legtöbb eladó nem ért hozzá, így ha kérdésed van, kihez fordulsz? Ill. ha meghibásodik, 3 napon belül oda kell visszavinned, elég necces, hogy megértik, mi a baja, s kicserélik neked... :(

    Szóval cipőt a cipőboltból... notit meg a notiboltból. ;)

  • kavicssli

    addikt

    3397 please

    "Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

  • pacorro

    aktív tag

    válasz Shadowfax #3417 üzenetére

    Így van, notit a notiboltból. :)

    Egy kivétel van: amikor véletlenül egy általad ismert és jónak tartott modellt akcióznak le, pl. mert maradt még 1-2 darab belőle. Ilyenkor NÉHA ki lehet fogni egy-egy jobb vételt. De az eladók szakértelmére (persze tisztelet a kivételnek, és elnézést az általánosításért) ne nagyon számíts.

    "Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

  • Zola_

    tag

    válasz d900t #3403 üzenetére

    ''részemről itt a vége.'' - Nekem pedig van hozzáfűznivalóm. :)
    ''Bár az ilyenfajta levelekre esetenként öngól válaszolni, kivételesen megteszem.''
    Igazán megtisztelő...

    ''Amit írsz, az az általánosítás és a csúsztatás tökéletes kombinációja:''
    Minden állításomnak van alapja! Nyílván a saját tapasztalatomból indulok ki, de ha az én esetemben előfordult, akkor semmi nem garantálja, hogy mással nem fog. Hiába ''bélyegzed meg'' általánosításként...

    ''Ad1) garlevelet nem a forgalmazó, hanem a gyártó képviselője gyártat. Ha nincs garjegy, arról nem a forgalmazó tehet. Garjegy bárhonnan bármikor hiányozhat, ha a képviselet elbalf..kodik valamit.''
    Amint sssent fórumtárs is írta, ez itt az öngólod helye. :) Én is tudom (pedig nem kéne okvetlenül), hogy nem a forgalmazó gyártja a gar.leveleket, azonban azt is tudom, hogy törvény szerint azzal kell értékesíteni. A nagyker-kisker játszma, (mint írták) semmiképp nem a vevő ügye! Nem gondoltam volna, hogy a Te pozíciódban beéred a nagykerre való mutogatással. Meglepő...

    ''Ad2) pontosan tudják mit árulnak''
    Ezt a 3 hszt ajánlom figyelmedbe a közelmúltból, egy másik topikból:[link],[link],[link]

    ''Ad3) levelekre való válasz''
    Még márciusban küldtem egy úriembernek a cégnél emailt, azóta nem válaszolt, csak ma reagált, miután megsürgettem. Szerintem elég türelmes voltam.
    Aztán: írtam Neked két hete itt a PH-n egy privát üzenetet, így tudhatod, hogy mi a gondom, és Te sem méltattál válaszra...

    ''olvasd el még egyszer az ezelőtti hozzászólásom és értelmezd helyesen.''
    Semmi közöm az USAnotihoz, de igenis volt fikázós kicsengése a dolognak, ugyanis:
    ''ha a lelkedbe gázoltam bocs érte és ápolgasd.'' kissé nagy lovon ülsz, talán le kéne szállni róla... (ha már személyeskedünk, pedig nem kéne)

    Végül pedig, hogy tárgyilagos legyek megemlítem, hogy van a cégről jó tapasztalatom is, amit a fórumon is leírtam már, azaz a srácok a boltban mindig rendesek voltak, és az elején kaptam egy típuscsere lehetőséget, ami rugalmasságról tett bizonyságot.

    [Szerkesztve]

  • d900t

    senior tag

    válasz PB #3419 üzenetére

    Egy éve javítva a konstrukció. Már nem működik a módszer.

  • Hulot

    tag

    A Toshiba L20-182, ATI Radeon Xpress 200M videokártyával, összekötöm projektorral és hogy kell beállítani, hogy mindkettőn lássam a futó programokat?
    alt-F5 váltogat a két megjelenítő között, de nem tudom beállítani hogy minkettő menjen. Megoldás?

  • mbalazs79

    csendes tag

    Nagy eretnekséget készülök kérdezni de sajnos nem vagyok közgazdász:) Talán még off is.

    Sosem értettem h egy laptopban mit csinál tulajdonképpen az IBM, Sony, Clevo stb.
    Én ha asztali gépet veszek megnézem h az milyen Intel/Amd, milyen ATi/Nvidia stb és összerakom és nem érdekel h vannak eleve összerakott gépek mert azokat úgyse az én igényemre szabják.

    Tulajdonképpen ezek a nagy cégek mit adnak hozzá az egészhez? Mivel a hw-eszköz fejlesztők egyedül nem tudnak forgalmazni odaadják forgalmazásra a procit/videokártyát és ők meg csak összerakják nem? Max ha a betokozást és a névjegy felragasztást csinálják meg maguk.

    Miért nem az a fontos ami benne van a laptopban a neve helyett?

  • Sipi

    addikt

    válasz mbalazs79 #3425 üzenetére

    Épp, hogy a teljes belsőt csinálják. Nézz meg egy notit, és próbáld elképzelni, hol fér el a 3cm magas, A/5-ös méretben a proci, a vinyó, az akku, stb. Ha mindezt összepréselted, képzeld el, hogy nem ártana légutakat is csinálni bele, amin keresztül szellőzik.

    Az ilyen gépek teljes belső szerkezete egyedi. Az alaplap egyedi tervezésű. És persze a külső, az esetleges keretbe rejtett WLAN-antenna, a billentyűzet, ami megintcsak totál más... Plusz az esetleges vízálló tervezés...

    Darabokból nem lehet összerakni, mivel egyszerűen nem létezik desktop-alkatrész, amiből ilyet tudsz csinálni. Ha mégis, pár operc alatt elfüstölne.

    Mod: és éppen emiatt nem ajánlja szinte senki a noname, esetleg gagyi ''márkákat''. Azok tényleg összeszedett alkatrészeket összedobálnak, a lényeg, hogy jó nagy legyen, meg gyors. A belső megtervezése nagyon komoly mérnöki feladat, hiszen egyrészt szabványoknak is meg kell felelni (pl. a DVD-drive mérete, csatlakozója adott), ugyanakkor erősen behatároltak a lehetőségeid. Az olcsó, noname gyártók pont ezt tudják megspórolni: semmi tervezés, olcsó anyagok. (A procin, chipseten nem tudnak ők sem.)

    Sipi

    [Szerkesztve]

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • #61275904

    törölt tag

    Bocs, nem találtam kiemelt témát notebook akksikról a Ph-n, ezért itt kérdeznék:

    Új notim aksiját hogy tudom hosszú élettel ''felruházni''?

    (első 3 alkalommal teljesen lemerítettem, majd éjszaka feltöltöttem)
    Ha a noti több napig desktopként üzemel (nem viszem sehova ezért hálózatról használnám), akkor célszerű kivenni az aksit?
    vagy benthagyhatom, mert ezek a mai aksik már korszerűek, és nem rontja az élettartamukat ha folyamatosan kapják a töltést ?

    thx

  • sssent

    senior tag

    válasz Sipi #3426 üzenetére

    Viszont - a másik oldalról - az utóbbi években a ''nagy márkák'' is nagyjából kivétel nélkül elkurvultak. Tehát önmagában a címke sem jelent semmit. Minden gyártónak megvannak a maga gagyi szériái, amik egy fikarcnyit sem különbek bármely noname csodától. De kellenek a tömegeknek.
    Szerintem kizárólag azt kell (és lehet) felfedezni, hogy melyik márka alatt forgalmazott mely sorozatoknál tűnik úgy, hogy a ''gyártó'' valóban figyel arra, hogy az egyben legyen, jó, megbízható legyen. Abban talán lehet bízni, hogy ha évek óta megbízhatónak tartott sorozatokból veszek most egyet, az sem lesz az előbbieknél nagyon rosszabb. Aztán, hogy így van-e, az majd pár év múlva elválik, ezt most senki sem tudhatja.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz #61275904 #3427 üzenetére

    Nem kell különösebben foglalkozni az akkuval, az elektronika elintézi a dolgot - hacsak nem valami ősrégi NiMH akkut sikerült szerezned.

    Az akkut kivenni sem kell, ha nem merül, nem is tölt rá. Érdemes néha megjáratni (hetente 1-2-szer csinálni egy lemerít-feltölt ciklust), de alapvetően jobb neki, ha marad a gépben.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • d900t

    senior tag

    válasz Zola_ #3421 üzenetére

    Igazából azt sem tudom, hogy miért levelezünk, de akkor varjuk el ;)

    . A (3339)-es hozzászólásban arról volt szó, hogy vkin kicsinek találta a mammut üzletet. Elküldte az embert a váci útra azzal a megjegyzéssel, hogy ott van az usanotebook is. Erre elsütöttem egy poén, mely szerint az usanb üzlet még a mammut üzletének is a fele, tehát ezért kár. Az a baj, ha nem írok egy vigyort a mondat végére, akkor már automatikusan ilyeneket képzeltek utána: :( :(( . Akkor minek vannak ezek a jelek, ha enélkül is ezt képzelitek bele?
    Csak tippelni tudom, hogy az verte ki nálad a biztosítékot, hogy fikázni merészeltem a kedvenc cégedet. Nos, ilyen ambícióm nem volt. Olvasgatva a hozzászólásaitokat, számomra az kristályosodott ki, hogy úgy képzelitek, hogy mi utáljuk és öljük egymást. Csalódást kell okoznom. Tudomásul vesszük egymást a piacon, és kimondottan jóban vagyunk egymással. Itt most minden konkurens nevében beszélhetek. Mi nem egymásnak, hanem a multiknak vagyunk ellenségei és az erő az egységben van. Találkozunk dealer napokon, beszélgetünk telefonon, sokszor bizniszelünk, egszóval elvagyunk. Eszem ágában sincs bármelyik konkurensünket is fikázni. Ha ezt sikerült kiolvasnod a hozzászólásomból, akkor rosszul olvastad. Ezért írtam, hogy olvasd el még egyszer, amit írtam.

    Ha a saját tapasztalataidból következtetve kijelented, hogy valami általánosságban úgy isvan, akkor azzal kimeríted az általánosítás definícióját.
    Ha azt állítod, hogy nem adnak garlevelet, nem válaszolnak a leveledre és nem tudják, hogy mit árulnak akkor azzal azt állítod, hogy ez minden esetben - finomítva általában - így van.

    Ad2)
    link1. Én már azt sem értem, hogy minek áldoz egy vidéki időt és pénzt arra, hogy feljöjjön bpestre megvenni vmit, amit ingyen leszállítanak neki. Megnézi, megtapogatja és 8 napon belül visszaküldi, ha nem tetszik. Én ezt nem értem. Nem kell egyik helyről a másikra rohangászni egy olyan termékért, ami már csak elvétve érhető el. Ha Veszprémből feladta volna a rendelést, akkor előkerítették volna neki és nem burcsázza végig a várost feleslegesen. Ha lerendeli, akkor tutita megvan a cucc. Ha bóklászik egyik üzletből a másikba, akkor bizony előfordulhat, hogy elviszik az orra elől, lévén napi 5000 egyedi látogatója a site-nak, sokszázvevő megy be személyesen az üzletekbe és napi száz darab feletti mennyiség megy el. Egyébként a leírt történet - mint mindegyik - részben nem igaz. Minden üzlet látja a többi készletét. Olyan kijelentés nincs, hogy ''talán ott van''. A website valóban nem up2date, de az hamis állítás, hogy ritkán módosítják. Sajnos a web és a vállalat irányítási rendszer még nincs összekötve, így a módosításokat manuálisan kell megtenni. Egy kolléga egész nap mást sem csinál, de így is csak ennyire futja. A website feladata elsősorban az online kiszolgálás, lévén a nb.hu online cégnek indult. Az üzletek feladata inkább a prompt vevők kiszolgálása.

    link2) Az IBM noteszeket itthon átkonfigurálják. Sajnos egyre többször előfordul, hogy az előzetesen megadott spectől készlet hiányában eltérnek. Igy fordulhat elő, hogy egyes modellekben mr nem 5400-es vinyó van, vagy nem olyan DVD író, melyet előzetesen megadtak nekünk. Ez csak akkor derül ki, amikor a készülék bekapcsolásra kerül. A konkrét esetben a srácok kitették a lelküket, hogy megoldják a problémát.

    link3: Egyetértek. Ha végigolvasod a kedvenc fikázó fórumtopikokat, abban a legnagyobb cégek (TECSO, T-.., Pannon, stb.) hülyeségeit soroljűk fel, időnként színes ceruzával feldobva, hogy érdekes legyen a történet. A rendszer helyenként valóban recseg-ropog, de nagyon sokszor azért, mert a beszállítóink sem bírják felvenni a tempót. Idén fogjuk eladni a százezredik notesz. Gondulj bele, ha csak minden ezredik esetben van valami gigszer, az már kapásból 100 ügy...
    Ha továbbadunk egy szállítási határidőt, melyet a képviselet ad meg, és mégsem érkezik meg a cucc, azért nekünk kell elvinni a balhét. Ha egy próbaidős kollégánk véletlenül hülyeséget beszél, vagy hülyeséget csinál, abból ismét sztori kerekedik. Sőt még ennyi sem kell. Elég ha egy ambíciózus rendszergazda a KÉKFÉNYES barátjával egy történetet kreál és ahhoz minket használ fel.

    Hogy én is általánosítsak, abból kell kiindulni, hogy a vevő általában nem hülye. A jól működő cégek prosperálnak, akik szarul, csődbe mennek.
    6 év alatt 0 forintról indulva elértük, hogy a 75000-es konzumer piacból - ebben az összes kis üzlettől a metro médiáig minden benne van - tavaly a harmadát nálunk vették. Ez egy örvendetes dolog, amiért egyrészt büszkék lehetünk magunkra, másrészt hálasak azoknak, akik nélkül ez nem jött volna létre...
    A vevő - mint mondtam - nem hülye. Egy olyan cégre nem voksolnak ennyien, mely nem válaszol a levelekre, kaotikus, nem ért semmihet és semmihez sem ad ki garjegyet.

    Apropó garjegy. Ha nálunk nincs garjegy, akkor máshol sincs és fordítva. Én is ismerem a törvényt, sőt a kiskaput is, mely a vevő érdekében van. Ha törvényt szó szerint betartanánk, akkor tavaly novemberben és decemberben 3 hétig nem lehetett volna Acer noteszt eladni. Ha a vevő elfogadja, hogy a garjegyet később postázza a cég, akkor a terméket elviheti, lévén a számla egyben jótállási jegy is. Gondolom, ha egy esetben is azt mondtuk volna a vevőnek, hogy a garjegy hiányában egyes márkákat ismeretlen ideig nem tudunk adni, akkor az lenne fórumtéma.

    ''levelekre való válasz''. Két kollégámnak csak az a dolga, hogy levelekre válaszoljon. Annak esélye, hogy levél mindkettőjük figyelmét elkerülje, minimális, de nem lehetetlen. Ennél sokkal valószínűbb, hogy a levél vagy nem jön meg, vagy a válasz nem ér célba, vagy elkerüli a kérdést küldő figyelmét. Ha egy levélre napokig nem érkezik válasz, akkor érdemes megismételni. Hónapokig várni és aztán duzzogni senkinek sem jön ki jól.

    A privát leveledet nem kaptam meg. Igazából én még olyat sosem kaptam. Egyszer vki beírta egy topikba, hogy küldött nekem, de azt sem kaptam meg.

  • gabor88

    tag

    Hi all!

    Ehhez mit szóltok? [link]
    Leginkább nethez, meg alap dolgokhoz (film, burning stb.) kellene, meg 1kis játékhoz persze (azért gondoltam hogy kellhet ati cucc bele, bár tudom a memoryt szívja, de a source butácskán( ?? vagy elfogadhatóan?? csak elmegy)
    Nem igazán értek a procikhoz, de azt tudom, hogy 2200 mhz az sok. De amúgy jó ez a sempron proci?
    Meg úgy általában.. mi a helyzet ezekkel a fujitsukkal? Jó vagy rossz hogy 16:9 a képernyő?

    Előre is THX!

  • Zola_

    tag

    válasz d900t #3430 üzenetére

    ''Igazából azt sem tudom, hogy miért levelezünk, de akkor varjuk el ;)''
    Köszi a választ. Azért én úgy látom, hogy akadt mondanivalónk. :) (és talán másokat sem untat)

    ''Ps.: Az USAnotebook az őslényes üzlet fele. Mondjuk, ha csak Acert akar venni.....''
    Tudom, ezt már idéztem. Nekem egyszerűen csak szimpatikus az a cég, nem is vásároltam még náluk, ellenben Veletek... Igen, szúrta a szemem a megjegyzésed, tudván, hogy milyen pozícióban vagy. Attól, hogy elolvasom újra, még ugyanazt érzem ki belőle. Az nem lehet, hogy esetleg Neked kellett volna másképp fogalmazni, vagy nem megjegyzést tenni? De elismerem, hogy ezen már nincs mit tovább értekezni, és egyébként nem feltételeztem, hogy rosszban vagytok.

    Az általánosításról: Értelemszerűen a saját nevemben írok, de hogy lásd nem vagyok teljesen egyedül, ezért linkeltem még két másik hozzászólást is. Az általad írtak alapján még nagyobb forgalmú cég vagytok mint gondoltam. Természetes, hogy büszkék vagytok rá! Pont a nagy forgalom az, ami nagyobb valószínűséggel hozza magával az olyan háklis vevőket, mint amilyen én is vagyok. :P Még maga a reklamáció hiánya sem jelenti azt, hogy mindenki elégedett. A kereskedelem vevői oldalról már csak ilyen, mindenki a saját tapasztalataiból indul ki, és nem szalad reprezentatív mintát venni, mielőtt véleményt nyilvánít...

    ''link1. Én már azt sem értem, hogy minek áldoz egy vidéki időt és pénzt arra, hogy feljöjjön bpestre megvenni vmit, amit ingyen leszállítanak neki.''
    Én megértem, ugyanis ha valaki az átlagkereset többszörösét adja ki egy termékért, akkor igenis szereti megtapogatni, nézegetni, mielőtt dönt és/vagy vásárol Sőt, itt is gyakran olvasható, mint hasznos tanács. Ezenkívül olvashatod, hogy az egyik legnagyobb gond, hogy Bp-en kívül nem igazán lehet rendesen körülnézni notebook ügyben.

    ''A website valóban nem up2date, de az hamis állítás, hogy ritkán módosítják.'' ''Egy kolléga egész nap mást sem csinál, de így is csak ennyire futja.''
    Remélem nem sértő amit írok, de ISO minősítésetek van, ennek úgy kéne menni mint a karikacsapás. (pláne a leírt forgalom mellett)

    ''Igy fordulhat elő, hogy egyes modellekben mr nem 5400-es vinyó van, vagy nem olyan DVD író, melyet előzetesen megadtak nekünk. Ez csak akkor derül ki, amikor a készülék bekapcsolásra kerül.'' Először is megint az ISO és az ellenőrzés ugrik be. Azonkívül szerinted a sok eladott ThinkPad-ből hányan húzzák ki a vinyót, hogy megnézzék a fordulatszám feliratot vásárláskor? :F Én is csak itthon láttam.
    A DVD íróval nincs gond, csak azzal, hogy a gyári állapothoz képest történő csere nincs a garjegyen feltüntetve. Ezt sem hiszem, hogy sokan tudják, és nézik meg a gyártói honlapon az összetevőket, valamint érdeklődnek utána az importőrnél.
    Lehet, hogy én vagyok eltévedve, de ha valaki ilyen eltérést jelez, akkor örülnie kéne a cégnek, és megköszönni, hogy tisztázhatja az eddig nem ismert problémát. Hiszen:''Gondulj bele, ha csak minden ezredik esetben van valami gigszer, az már kapásból 100 ügy...''

    ''A konkrét esetben a srácok kitették a lelküket, hogy megoldják a problémát.'' Ne haragudj, de ezt nem értem. Hetekig nem jött válasz, csak a levelem után átírták a honlapot.

    Garjegy kérdésben továbbra is fenntartom, és szerintem nem is kérdéses, hogy a nagykerrel való kínotok számomra nem érdekes, még ha érthető is. Esetemben 6 hétig kellett várnom, többször telefonáltam (és nem csak ''duzzogtam''), így gondolom érthető, hogy nem tetszik a dolog. Lehet, hogy megint túlzottak az elvárásaim, de ha másképp nem, akkor legalább a kiküldéskor illet volna megköszönni a türelmet egy bájos levélkében.

    ''Hónapokig várni és aztán duzzogni senkinek sem jön ki jól.''
    Egyébként nem duzzogni, hanem inkább elégedetlenkedni! ;) Egy konkrét személynek írtam az eltérésről, és nem az ügyf.szolg-nak. Ezek szerint elfoglalt volt, én pedig naív, de azért a honlapról egy óra múlva eltűnt a rossz adat...

    Aztán ez nagyon vicces: ''A privát leveledet nem kaptam meg. Igazából én még olyat sosem kaptam. Egyszer vki beírta egy topikba, hogy küldött nekem, de azt sem kaptam meg.''
    Komolyan azt akarod mondani, hogy amit a jobb oldalon minden felhasználó lát, és ráadásul az új üzenetet pirossal jelzi, azt Te nem látod? :F Nekem még most is ott van a május 3-án írodott üzenet a kimenőim között....

    Végül szeretném megköszönni, hogy időt szánsz, és reagálsz a beírásaimra.
    Attól függetlenül, hogy nem mindenben értünk egyet, még tisztelem a céget, az elért eredményeit, és természetesen személyedet is! :R
    Holnap átküldöm az emailedre az eddigi levelezést, hogy képben legyél, hiszen nem csak itt, hanem privátban is vállalom magamat, és a véleményemet is.

    [Szerkesztve]

  • Zola_

    tag

    válasz gabor88 #3431 üzenetére

    Szia, érdemes lenne visszafelé olvasni a topikban, mert sok szó esett már a FUSI gépekről, a procikról, és az általad keresett kategóriáról is. (sőt arról is, hogy az újoncoknak vissza kéne olvasniuk :) ) Tudom, hogy időigényes, de megéri!

  • attilam

    őstag

    Na találtam még egy nagyon jó notit kedvező áron. Szerintetek milyen lehet?
    Dell Inspiron 6000:
    15.4'' WXGA (1280x800pixel) TFT LCD
    ATi mobility Radeon X1300 - 128MB video
    Intel Core-Duo T2300 1.67GHz
    512MB DDR2
    60GB HDD
    DVD+/-RW DL opt.meghajtó
    Wifi (802.11a/b/g), Bluetooth, Microsoft WindowsXP Home Edition HUN, 1év DELL garancia

    Mi a véleményetek róla? :F

  • parandroid

    nagyúr

    válasz attilam #3434 üzenetére

    Azért hiába Dell, ez csak Inspiron és nem Lattitude.

    Otthoni felhasználóknak szánt modell, a minősége bizony elmarad az üzleti darabokétól, hiába modernebb, erősebb felszereltség terén.

    Többet nemigen tudok róla mondani, lévén teljesen új cucc, másrészt amúgy sem rajongok a Dellért (mindez személyes, kéretik így fogadni, nincs valós indokom!), az Inspironokat pedig ezen belül is igyekeztem eddig is elkerülni - bár nem mindig sikerült.

    Ez egy alsó középkategóriás gép, talán a HP nx6xxx-ek minőségi szintjén.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • attilam

    őstag

    válasz parandroid #3435 üzenetére

    Köszönöm. Akkor korai volt a lelkesedésem, mert fő szempont a hordozhatóság (tehát ne legyen semmi baja, ha hurcolászom ide-oda). Pedig felszereltségben nem lenne rossz. :)

  • attilam

    őstag

    válasz parandroid #3435 üzenetére

    ''a HP 6xxx-ek minőségi szintjén''
    Tehát akkor ezek 6110-esek se legjobb minőségűek. :( Most egy kicsit meg vagyok lőve, mert fogalmam sincs, milyet kellene vennem. Egyáltalán lehet olyan 250k körül minőségi laptopot venni, vagy az ár és a minőség kizárja egymást? :F

  • --=Gefi=--

    tag

    válasz attilam #3436 üzenetére

    250K körül ha hurcolni akarod, és azt szeretnéd, hogy strapabíró legyen, akkor szerintem IBM R50e. Az masszívan össze van rakva, és általában jó véleménnyel vannak róla az emberek ( ahogyan én is :) ).

    ''Your life, your choice...''

  • attilam

    őstag

    válasz --=Gefi=-- #3438 üzenetére

    Akkor lehet, hogy ez lesz a befutó. Mivel ez sulinetre is kapható, tehát még 60k visszajönne belőle.
    Amúgy ez a videókártya ami benne van, alkalmas mondjuk egy Heroes 3/Diablo 2 futtatására? Elsősorban nem játékra kellene, de azért az unalmas percekben nem ártana.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz attilam #3437 üzenetére

    Azért az, hogy HP nx6xxx minőségi szint, az nem sértés egy 200-250 ezres gépnek. :)

    Ezen az áron ennél jobb új gépet nemigen fogsz kapni. Ha kevesled a teljesítményét, vagy szeretnél valami igazán minőségi darabot,akkor 250e-ig lehet taláni renew vagy asis business class HP-ket. Ha a hordozhatóságon van a hangsúly, akkor nc4200, ha a teljesítményen, de még mindig számít a minőség és a hordozhatóság, akkor nc6220 valami erősebb procival és több rammal, ha csak a teljesítmény számít, akkor nx8220-nx8230.

    Renew, asis-ként bele is férnek az általad támasztott keretbe, cserébe csak egy év garit kapsz rá.

    Re #3439: Még a Heroes 4-re is bőven. Az 5 már nem megy, legalábbis a demo menüje csúnyán kinyírta az GMA900-as integrált VGA-mat. :D A játék meg mikor elindult volna, lefagyott. :U

    Annyira azért nem gyengék ezek az integrált VGA-k, hogy 5-6 éves játékokkal kelljen beérned, elég ha 2 évet lépsz vissza az időben. ;)

    Ha fontos a Sulinet, és ezért csak új jöhet szóba, akkor nézd meg a HP nx6125 sorozatot is, különösen ajánlom figyelmedbe az SXGA+ kijelzővel szerelt darabokat.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • evo87

    őstag

    válasz attilam #3439 üzenetére

    [link]
    Ezen a linken megtalálod azoknak a játékoknak a listáját amik futnak rajta.

    iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

  • Shadowfax

    addikt

    válasz attilam #3439 üzenetére

    Az IBM R50e-k általában Intel 855GME chipsettel vannak ellátva, integrált videókarival, amin a következő játékok futnak az Intel szerint: [link]

    Ebben ott van a Diablo2 is - a Heroes 3 nincs megemlítve, de ha akkoriban jelent meg, mint a másik, akkor futhat rajta. :))
    Persze ettől az integrált karitól ne várj el hatalmas játékélményt. :D

    Ha kicsivel jobb integrált kártya van, az azért lendíthet a dolgon - egy keveset. :))

    Szerk: Ó, a fenébe... elhívtak a gép elől hsz-írás közben, erre mindenki leelőzött. :o

    [Szerkesztve]

  • attilam

    őstag

    válasz parandroid #3440 üzenetére

    Köszönöm. Szépen összefoglaltad. :R
    Mit jelent ezt a renew asis? Használt notebookot?

  • Chili7

    őstag

    válasz attilam #3443 üzenetére

    A RENEW (REMARKETED) besorolású termékek jogilag újak, rendelkeznek a hp 1, 2, vagy 3 éves nemzetközi garanciájával és támogatásával, valamint a Microsoft valamely operációs rendszerének szoftverlicenszével. Ezek a termékek vagy beragadt készlet, vagy meghiúsult üzlet miatt váltak a program részévé, illetve el.fordul, hogy bemutató/minta darabok voltak, vagy éppen kifutott konfigurációk/modellek. Továbbá szeretnénk felhívni figyelmét, hogy a HP-Magyarország által még nem forgalmazott termékek (összes pavilion, illetve néhány presario típus) világ-garanciája és támogatása hazánkban jelenleg sajnos nem érvényes.

    Az ASIS besorolású termékek jogilag használtak, nem rendelkeznek a hp 1, 2, vagy 3 éves nemzetközi garanciájával és támogatásával, valamint a Microsoft valamely operációs rendszerének szoftverlicenszével sem. Ezek a termékek vagy beszámításos, vagy visszavásárlásos üzlet miatt váltak a program részévé, illetve el.fordul, hogy garanciális esetek, vagy cseregépek voltak. A hp minden ASIS kategóriájú gépet az újraértékesítés előtt letesztelt és ha szükségesnek látta tökéletesen felújított.

    forrás: www.depo.hu [link]

  • attilam

    őstag

    válasz parandroid #3440 üzenetére

    Lehet, hogy csak új jöhet szóba, és renew, asis már nem (sajnos nem csak rajtam múlik a dolog).

    Mindenesetre ez: [link], szerinted jobb mint az előbbi Inspiron gép?

    Amúgy több kérdésem (remélem) nem lesz, ki is nyomom magam. :D

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Chili7 #3444 üzenetére

    Annyival egészíteném ki, hogy asis gépre a HP Magyarországon 3 hónap garanciát vállal, a forgalmazó viszont az esetek nagy részében (érdemes egyeztetni vásárlás előtt) további 9 hónapot, így egy 1 éves garanciajegyet kapsz.

    Ahogy az iménti hozzászólásból is lejön, ezek (asis) gyakorlatilag valamiért visszavitt gépek, általában javítva, de minden esetben alaposan tesztelve. Volt alkalmam a HP-nek dolgozni, ezért ismerem a belső policy-jukat, így az én esetemben nem okozott gondot, hogy megbízzak bennük. Peches persze itt is lehet az ember, de ilyen esetekre meg ott van az egy év garancia - ha nem sikerült a javítás, vagy mégsem hozta a hibát a teszt, az ez alatt az idő alatt szinte biztosan kiderül.

    Az általad linkelt gép minőségben talán kb ugyanaz, felszereltségben, teljesítményben alaposan elmarad a Delltől. Említettem, hogy Inspironnal nincs tapasztalatom, szerintem kérdezz be még a 'Dell notebookok' topikba.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • pacorro

    aktív tag

    válasz parandroid #3440 üzenetére

    ATI m200-zal már futogat a Heroes V demo. Persze inkább diafilm sebességgel. :DDD

    "Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

  • Kissj99

    csendes tag


    Konkrétan Ti melyiket ajánlanátok a kettő közül?

    -Fujitsu-Siemens Amilo L7310 04: 15.4'' (1280*800) Celeron M 1500 512MB ram, 60GB HDD 8*DVD+-RW Via 8-64MB Video 185.000 (bruttó)

    vagy inkább

    -Albacomp Activa Eco Mobil Traveller V2 (550V-009-LIN): 15'' (1024*768) Celeron M 1500, 512MB 60GB HDD 8*DVD+-RW 4 in 1 kártyaolvasó, 64mb-ig VGA, WLAN 185.000 (bruttó)
    80GB HDD-vel 189.000 (Bruttó)
    vagy
    100GB HDD-vel 194.000 (bruttó)


    Ti melyik gépet ajánlanátok inkább?

  • dat

    senior tag

    válasz Kissj99 #3448 üzenetére

    Őszintén szólva a 2 év gari az Albacomp mellett szól, kérdés hogy fontos-e neked a widecreen.

  • t97eat

    csendes tag

    válasz Kissj99 #3448 üzenetére

    A Fusitsu Siemens a jobb felbontás miatt. Egy nootebook ha jó, akkor öt év alatt sem megy tönkre....

Aktív témák