Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Akee92

    tag

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Úgy nagyjából július végéig bezárólag
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    Kb. 200-220 ezret szánnék rá maximum
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
    Otthoni felhasználás, irodai alkalmazások, multimédiás tartalomfogyasztás, játékok
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Az újabb játékokat alacsony felbontáson (már amelyiket működésre lehet bírni ezen az árfekvésen), a régebbieket meg közepesen, vagy high-on (amennyire a hardver engedi)
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    E tekintetben nincsenek nagy igényeim, a sima HD felbontású TN panellel is beérem a korrekt hardver és strapabíró házért, ergo a megbízhatóságért cserébe.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Maximum hetente egyszer.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Kizárólag Windowsban gondolkodok. Külön piros pont ha van hozzá gyárilag Win 10, de alapvetően egy oprendszer nélküli géppel is beérném, csak legyenek hozzá normális Win 7-es driverek.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Nem ragaszkodom az SSD-hez, egy 1 TB-os HDD nekem tökéletesen elegendő + 8 GB RAM, az optikai meghajtóhoz szintén nem ragaszkodom (de nem is baj ha van, és ahogy elnézem a legtöbb gyártó még mindig ragaszkodik hozzá)
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Nincs.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Csakis új gépben gondolkodom.

    Előre is köszönöm a válaszokat! :) :R

    Van egyébként 1-2 konkrétabb elképzelésem is az Asus K501, a Dell 5558/9 és a Fujitsu A555G személyében, de a HP háza táján is nézelődtem (nem tudom hogy utóbbinál melyik sorozat tartozik az ajánlott kategóriába).

    [ Szerkesztve ]

  • Akee92

    tag

    Na akkor nekifutok még egyszer kicsit lényegretörőbben.

    Előreláthatólag július végén vásárolnék új, lehetőleg megbízható laptopot a jelenleg elfekvőben lévő Toshiba L750-esem helyett.
    Nagyjából 200-220 ezret szánnék rá.
    Főként netezésre és játékra venném, persze utóbbi célra értelemszerűen erős kompromisszumokkal.
    Hardveres szempontból a lényeg, hogy legyen benne egy normálisabb i3-as vagy akár egy i5-ös proci, 8 gb RAM, egy 1TB-os merevlemez és valami diszkrét dedikált grafikus kártya. Windows szempontból számomra az a legfontosabb, hogy legyenek hozzá normális Win7-es driverek, de ha gyárilag jár a géphez Windows 10 azt külön díjaznám (bár erre nem sok sanszot látok, mivel az kb 30 ezer felárat jelentene, úgy meg már nem biztos hogy befér a keretbe, szóval arra lehet csak később ruháznék be).
    A lényeg, hogy vigye az utóbbi pár év játékait mondjuk úgy mediumon, rendszerigénytől függően némelyiket csak low-on (a régebbi címeket meg high közelében), meg persze pl.: a CS:GO pörögjön rajta minimum 60 FPS-sel. A mostani játékok pedig többé kevésbé minimumon azért fussanak el épphogy élvezhető 30 fps-sel (ennél többet úgy vettem észre nem lehet elvárni ebben az árkategóriában).

    Habár tisztában vagyok vele, hogy egy notinál, ekkora házban elkerülhetetlen a fokozott hőterhelés, azért nem ártana, ha egy tipikus, olcsójános "tejfölösdoboz" laptophoz képest relatíve korrekt hőelvezetéssel és hűtéssel rendelkezne (természetesen cooler pad-dal használnám).
    Végül de nem utolsó sorban, mivel időnként azért hordozgatnám, ezért nem ártana, ha a felépítése is viszonylag masszív lenne.

    Eleinte a Dell Inspiron 5558-at nézegettem, és bár a benne lévő 920m-es grafikus kártya sem túl acélos (de számomra éppen elegendő), csalódottan vettem tudomásul, hogy az utódjában az 5559-ben lévő Radeon R5 m335 kissé harmatos, még a leggyengébb Nvidiás riválishoz képest is.
    Emellett még a Fujitsu A555G amivel még szimpatizálok, illetve az Asus K501.
    A HP-król tudnátok mondani valamit ebben az árszegmensben? Mert azok között nézegettem még mondjuk az Inspiron 15-ösöket, amikben előszeretettel használnak mondjuk Radeon R5 m360-at, vagy Geforce 940m-et... Tudom azok sem erőgépek de előbbi legalább kb. hozza a 920m teljesítményét, míg utóbbi meg is ugorja azt. :)

    Előre is köszönöm a választ! :)

    [ Szerkesztve ]

  • Akee92

    tag

    válasz Khelben #114455 üzenetére

    Köszi szépen! :) A K501-et mennyire támogatják Win 7-es driverek szempontjából?

  • Akee92

    tag

    válasz Khelben #114455 üzenetére

    Egyébként annyira nem lenne gáz egy 920m szintű grafikus megoldás sem, mert a CS:GO igazából azon is korrektül futna, meg a korábban megvásárolt játékaimmal is elboldogulna, amikkel az öregecske 520m-em csak nagy-nagy jóindulattal birkózik meg élvezhető minőségben (vagy még úgy se)... :D
    Igazából a minőség most a legfontosabb szempont nálam, hogy masszív legyen a gép, megbízható, a játék csak másodlagos szempont de azért kompromisszumokkal legyen jó arra is és ne overheatingeljen folyton... :D Mert pl a mostani Toshibám valami katasztrófa. Anyaghasználatra is, megbízhatóság szempontjából és hűtés szempontjából is (évenkénti karbantartás mellett, ventilátorcsere után is). :)

    [ Szerkesztve ]

  • Akee92

    tag

    válasz Khelben #114466 üzenetére

    Így, innentől kezdve már csak az árazás fog dönteni. Ha ki tudok fogni egy K501-et Win 10-zel relatíve pénztárcabarát cimkével akkor egyértelműen az lesz a befutó, mivel hardveresen is nagyon rendben van. Ha nem, akkor valószínűleg a Fujitsu A555G, vagy ha még esetleg kapható lesz 1-2 hónap múlva, akkor a Dell 5558 is még szóba jöhet, de a Fujitsu mellett nagy fegyvertény a gyönyörű Full HD IPS kijelző is. Majd meglátom. :)
    Köszi szépen a segítséget! :) :R

    [ Szerkesztve ]

  • Akee92

    tag

    Khelben:

    Azért a szerencsére egy LoL-lal lazán megbírkózik az az R7 m360 (vagy egy CS:GO-val, illetve egy Team Fortress 2-vel és hasonszűrű esport játékokkal). Nekem perpill, még egy erősen kiöregedő Toshiba L750-em van i3 2330m-mel és egy 520m-es videókártyával és a nyár folyamán tervezem lecserélni, de ezekkel a játékokkal még ez az öreg masina is boldogul, igaz kompromisszumokkal. Ha esetleg nem futná az általam szintén elsődlegesen kiszemelt Asus K501-re, vagy az említett HP Pavilion 15 erősebb Skylake-es i5 + 940m-es verziójára [link] , még lehet, hogy én is az általad "kényszermegoldásként" belebegtetett Paviliont veszem meg, mert igazából az én igényeimet az is kiszolgálná (ugyanis énis jobbára csak CS:GO-zok, TF2-zök, vagy néhanapján LoL-ozok, illetve 2-3 éves vagy régebbi játékokat pótlok amik ott pihennek a Steam és egyéb fiókjaimon) :) A matt IPS kijelzőért egyébként óriási pirospont jár a HP-nak, mert sajnos a 200 környéki árkategóriában is szeretik sokszor mellőzni ezt a megoldást (150 meg 160 ezer környékén meg majdhogynem egyedülálló dolog). :)

    Részemről is óriási köszönet az ajánlásért mert anyagi okokból lehet nekem is be kell vállalnom ezt a kompromisszumos megoldást (főleg hogy mellé jogtiszta Win 10-et is tervezek venni, ami sajnos nem kis plusz kiadás).

    [ Szerkesztve ]

  • Akee92

    tag

    válasz Dhampir #116603 üzenetére

    Úgy döntöttem várok 1 hónapot a vásárlásig, hogy tutira legyen keret az elsődleges kiszemeltemre, szóval természetesen meg fogom tapogatni mindegyik lehetséges "versenyzőt" élőben. Még mindig az Asus K501 élvez nálam prioritást, ugyanakkor, a korábbi hozzászólásokból úgy vettem le, hogy a HP is kezdi megemberelni magát összeszerelés ügyileg, már ami az új Skylake-es Pavilion sorozatot illeti, továbbá olvastam egy tesztet, ami elég bíztató volt [link] . Szóval B tervnek így látatlanban úgy gondolom ideális. Aztán majd élőben eldől, hogy mennyire korrekt a masina. Sajnos azt már a mostani több mint 4 éves Toshiba laptopomnál is megtanultam, hogy az összeszerelést és az anyaghasználatot nem lehet félvállról venni (ugyanis ezzel már az első 1 problémamentes év óta szinte folyamatosan műszaki gondok vannak, a garancia meg ugyebár 2 évig tartott)...

  • Akee92

    tag

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1 hónapon belül
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) Maximum 240-250 ezer Ft között, op. rendszerrel együtt (!!!)
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén) irodai programok, filmnézés, alkalmanként egy kis játék
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Mivel csak alkalmi játékos vagyok ezért bőven beérem a Geforce 940m nyújtotta lehetőségekkel. Tehát általában HD (nagy ritkán, ahol belefér FullHD felbontás). CS:GO, Team Fortress 2, GTA V, Overwatch, Rocket League, LoL + tavalyi vagy több éves játékok. Általában low, medium beállítások (nyilván a régebbi, vagy kevésbé gépigényes címek esetén akár a high is beleférhet)
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Standard 15,6"-os méret, inkább a matt felületet preferálnám és örülnék a fullHD-nek (persze el tudom viselni ha utóbbi nem fér bele a keretbe). Az IPS-nek meg örülék de tudom, hogy elég ritka ezért nem is igazán várom el.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Maximum heti x1 (+ lakáson belül nyilván többször :) )
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Jelenleg nem rendelkezem eredeti op. rendszerrel szóval egy Win 10-et mindenképp vennék mellé (OEM változatban gondolkodom mert perpillanat ennyi fér bele).
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 1tb HDD, 8 gb RAM, az optikai meghajtó 2016-ban már nem életbevágó dolog nálam :D
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Kizárólag új gépben gondolkodom.

    A 2 kiszemelt noti amik között vacillálok:

    Asus K501ub előtelepített Win 10-zel (+extra 4 gb RAM)
    [link]

    240 890 Ft

    HP Pavilion 15-bj000nh (+extra Win 10 OEM DVD-vel)
    [link]

    244 890 Ft

    Előre is köszi a választ/válaszokat! További szép napot! :) :R

    [ Szerkesztve ]

  • Akee92

    tag

    válasz dugo_ #118383 üzenetére

    Ezt a modellt énis nézegettem (1-2 oldallal korábban kitöltöttem már az összefoglalót és hasonló, vagy minimálisan nagyobb keretből gazdálkodok hasonló célra). Viszont nem mertem eddig teljesen rászánni magam és ezért a 940m-mel szerelt verzió felé kacsintgattam inkább. Szerinted ez az i3-as proci ki tudja hajtani a gtx 950m-et? Mert ha igen, szó nélkül rárepülök én is a kolléga által kinézett változatra. :)

Új hozzászólás Aktív témák