Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crucio

    aktív tag

    Hali!
    A fórumtársak segítségét szeretném kérni.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Minél hamarabb

    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    200 ezer forint

    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
    Programozás, filmnézés, netezés..

    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
    Van PS4, de egy PC-t kéne kiváltania egy az egyben, tehát asztali gép nem lesz mellette.

    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
    Minőség, sok évre tervezem, de egy i5-ös jó lenne..

    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
    Lehetőleg legyen

    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
    Kijelző mérete: 15,6" vagy 17" (mivel PC nem lesz)
    Felbontás legalább 1388*768 (ebben az árban van egyáltalán ezalatt?) de legjobb lenne az 1680*1050 v fölötte
    Matt

    (8) Notebook tömege?
    Nem lényeges szempont

    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
    Rendszerrel, Win7 - Win8

    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    Hát SSD legyen, ha belefér, RAM 4 GB vagy annál több (8 jó volna, valamint upgrade-nél az is fontos, hogy ne integrált legyen, bővíthessem, valamint dual-channel megléte).
    Optikai meghajtó megléte nem létszükség.

    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    HDMI már alap, de az mindenképp legyen

    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
    Java programozás,

    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
    Nincs

    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    Használt is szóbajöhet, megkímélt állapotban, max fél éves.

    Az SSD kérdéshez hozzáfűzném, hogy az is jó, ha nem a gyártó rakja bele, hanem esetleg én később.. Pl egy optikai meghajtó helyére. Ha van ilyen lehetőség. Olyan kéne, ami upgradelhető, nem integrált memóriák stb. Néznék én, de sok kompatibilitási problémát láttam (pl egy most megjelent Logoutos cikk). Játéknál alkalmi játék képzelhető el. Nem Crysis 3 full grafikán való futtatása, de mivel lesz PS4, ezért ez tényleg nem a fő szempont. DGPU nélkül is megvagyok, szvsz netezéshez a HD4000 elég jó, csak a memóriákat köthessem Dual Channelbe. Így lenne a legjobb, ha 4-4 gb RAM lenne dual channelbe kötve gyárilag. Valamint ha van rá lehetőség, és belefér a keretbe a billentyűzet megvilágítása is sokat tudna segíteni adott esetben. (tán illuminated keyboard az ilyenek neve?)
    Ja és legalább egy USB 3.0 port legyen rajta.
    Boltnál fontos hogy gyártói garanciát adjanak, vagy a bolt legyen megbízható.
    Köszi a segítséget. Talán egyedül is elboldogulnék, de nem vagyok otthon a laptop gyártók minőségének a világában.
    Gyártók közül az Asust preferálom, de nem vagyok márkahű, egyszerűen csak jók a tapasztalatok és nem a saját 200 ezremen akarok elkezdeni kísérletezgetni, de ha azt mondjátok hogy pl a Lenovo jobb, akkor elhiszem.

    :R

    Ha valaki esetleg eladná jó állapotban lévő laptopját, ami beleesik a keretbe és van is rá - gyártói - garancia, az pü-t írjon, hogy ne offoljuk szét a topicot és hogy hamarabb észrevegyem.

    [ Szerkesztve ]

  • Crucio

    aktív tag

    válasz Crucio #52281 üzenetére

    Lejárt a szerkesztési idő. (ezúton is elnézést az új hsz-ért)

    Az alábbi konfigot kéne leváltania, ha valakinek ez segít:

    Intel i5-2500k
    8GB DDR 1600mhz RAM
    Asus AMD HD6970 2GB

  • Crucio

    aktív tag

    válasz Tikakukac #52283 üzenetére

    Természetesen nem kell erőben ilyen szinten lennie, csak feleljen meg a fenti kritériumoknak, a leglényegesebb a(z) (legalább) i5-ös processzor megléte és a minőség, valamint az upgradelhetőség, hogyha esetleg a 8GB ram nem jön ki, később még 4GB legyen. És hogy egy SSD-t rakhassak bele, ha gyárilag nem fér bele.

  • Crucio

    aktív tag

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    2-3 héten belül (legkésőbb)

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    350.000 Ft

    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    PC-t helyettesítene. Programoznék (nem "kocaporgramozást" végeznék), virtuális gépet futtatnék rajta, filmet néznék, MS Office, stb.
    + elképzelhető, hogy munkára is be lenne fogva a jövőben

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Néha FIFA, ennyi kb.

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Min 14", max 15,6" (utóbbi preferált) IPS, min 1920*1080

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Hetente minimum kétszer hoznám-vinném, de nem használnám közben egy percre sem.

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Win10 pro vagy semmi

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    SSD + HDD kéne - a lényeg, hogy meglegyen a lehetőség a kettő egyszerre való használatára.

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Nope

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Lehetőleg új, minél több garanciával, de egy jó használtra is vevő lehetek

    +n kérdések:
    Mi ez a mánia most az üzleti szériák között, hogy minden U-s processzorral jön meg minden marha vékony, akkumulátor nem kivehető, SSD + HDD egyszerre nem lehet (Latitude 5590 pl)?
    Mi a helyzet az Inspironokkal?
    Pl az új G5 nekem jobban tetszik, mint a Latitude-ok, mert
    - normális processzor van benne (i7-8750H)
    - lehet egyszerre HDD és SSD a gépben
    Mennyire megbízhatók, hogy bírják a használatot?

    Az előző munkahelyemen Thinkpad T5xx-es laptopokat használtam, viszont váltottam, itt csak PC-k vannak a cégen belül, így most saját gép nélkül maradtam. Ennek a helyzetnek a feloldásához kéne egy laptop, aminél az elsődleges szempont a teljesítmény és a megbízhatóság, minőség lenne.
    Nem szeretnék U-s procit.

    [ Szerkesztve ]

  • Crucio

    aktív tag

    válasz Crucio #144672 üzenetére

    Szerencsére kb egy napja felkerült a Latitude 5591, 8850H processzorral. Annyira új, hogy árukeresőn sincs még fent. Azért ha valaki tud olcsóbban, akkor jelezheti. :DDD

    OFF: Ezeket a kérdéseket a DELL notebook topicban is feltettem.
    Kérdésem volna a DELL NBD garanciával kapcsolatban:
    - Ha ssd-t cserélek, bukom a garanciát?
    - Ha memóriát teszek bele pluszba, bukom a garanciát?
    - Valahol mintha olvastam volna, hogy 3-ról 5 évre kiterjeszthető, azt hogy kell? Lehetséges?

    Illetve konkrétan a Latitude 5591-gyel kapcsolatban:
    1. Ebbe tudok tenni egyszerre SSD-t és HDD-t? A termék honlapja alapján nem tiszta nekem.
    Ezt írja:
    Merevlemez: max. 1 TB, hibrid, OPAL SED opciók
    SSD M.2 2280 SATA: max. 512 GB, OPAL SED opciók
    SSD M.2 2280 PCIe/NVMe: max. 1 TB, OPAL SED opciók

    2. Mi a hozzáértők, sokat látottak véleménye ezekben a Latikban található kijelzőkről? Normális minőségű? (OFF)Nem mintha változtatna bármin is a részemről, a színhelyesség fejlesztés közben olymindegy(/OFF)
    3. Tartóssággal mi a helyzet? Nem melegednek túlságosan ilyen vékony házban? Nem rövidíti ez az élettartamát?
    4. Mi a tapasztalat a wifivel? Megfelelően erős?
    5. Mennyire tartósak? Következő ~5 évre jó választás? (zsanér, csatlakozók, billentyűzet, stb.)
    6. Trackpoint milyen?

    Más kérdés:
    Alternatíva?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák