Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crucio

    aktív tag

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    2-3 héten belül (legkésőbb)

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    350.000 Ft

    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    PC-t helyettesítene. Programoznék (nem "kocaporgramozást" végeznék), virtuális gépet futtatnék rajta, filmet néznék, MS Office, stb.
    + elképzelhető, hogy munkára is be lenne fogva a jövőben

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Néha FIFA, ennyi kb.

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Min 14", max 15,6" (utóbbi preferált) IPS, min 1920*1080

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Hetente minimum kétszer hoznám-vinném, de nem használnám közben egy percre sem.

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Win10 pro vagy semmi

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    SSD + HDD kéne - a lényeg, hogy meglegyen a lehetőség a kettő egyszerre való használatára.

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Nope

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Lehetőleg új, minél több garanciával, de egy jó használtra is vevő lehetek

    +n kérdések:
    Mi ez a mánia most az üzleti szériák között, hogy minden U-s processzorral jön meg minden marha vékony, akkumulátor nem kivehető, SSD + HDD egyszerre nem lehet (Latitude 5590 pl)?
    Mi a helyzet az Inspironokkal?
    Pl az új G5 nekem jobban tetszik, mint a Latitude-ok, mert
    - normális processzor van benne (i7-8750H)
    - lehet egyszerre HDD és SSD a gépben
    Mennyire megbízhatók, hogy bírják a használatot?

    Az előző munkahelyemen Thinkpad T5xx-es laptopokat használtam, viszont váltottam, itt csak PC-k vannak a cégen belül, így most saját gép nélkül maradtam. Ennek a helyzetnek a feloldásához kéne egy laptop, aminél az elsődleges szempont a teljesítmény és a megbízhatóság, minőség lenne.
    Nem szeretnék U-s procit.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák