Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ryder1

    senior tag

    Sziasztok!

    Jelenlegi Lenovo G580-am cserélném le egy új notira és jól jönne egy kis segítség.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    2 hónapon belül
    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    160e Ft. E fölé maximum 1-2 ezer forinttal tudok menni.
    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
    böngészés, játék
    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
    Jelenleg csak League of Legends közepes beállításokon, 60 FPS-sel megfelelő, de örülnék, ha később ki tudnám próbálni az új játékokat akár alacsony beállításokkal is.
    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
    Mindkettő. Fontos, hogy a garanciája jó legyen, ne kelljen hónapokat várni egy javításra. Kb 95%-ban asztali gépnek van használva egyébként, örülnék egy jó hűtésnek is.
    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
    Ha belefér, akkor simán.
    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
    15", 1366*768-on használom most, jó ez, de ha lehet nagyobb is, akkor legyen. Matt kijelzős gépet még nem használtam, úgyhogy tapasztalatom nincs vele. Fényessel ugye annyi bajom van, hogy ablak mellett használva meg kell emelni a fényerőt, hogy rendesek lássam. Akkunak nem árt, mert hálózatról megy, de a szememet zavarja egy idő után
    (8) Notebook tömege?
    Mostani gépem 2,2 kg, e fölé nem mennék, inkább alá, ha lehet.
    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
    Ha van mellé, örülök, ha nincs, akkor teszek rá én. Nyilván minél jobb gépet szeretnék ennyi pénzért, op rendszerrel együtt meg tuti gyengébb gépet kapnék ennyiért.
    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    HDD legalább 500 GB, RAM legalább 4 GB. Ha SSD belefér, akkor jöhet, de az össz tárhely akkor is 500 GB körül kéne, hogy legyen. Optikai meghajtó nélkül meglennék.
    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    HDMI jó lenne, mert szoktam TV-re kötni.
    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
    Csak játékok, amiket már említettem.
    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
    Még nincs, rátok hagyom.
    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    Akár lehet használt is, de csak megbízható embertől és még minimum 1 év nem kamu garanciával.

Új hozzászólás Aktív témák