Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • i are robot

    senior tag

    válasz imrefazekas #3913 üzenetére

    Én is hasonló felhasználásra készülök gépet venni, és bár egyelőre csak asztali gépen, de van tapasztalatom olyan szoftverekkel, amire neked kell. Ez a Fujitsu, és minden olyan gép felejtős, amiben alaplapi integrált gpu van, azoknak nagyon kicsi a teljesítményük, úgyhogy nem ajánlom egyiket sem. Ha és amennyiben az i3 megfelel, akkor én a helyedben ezt a gépet venném: http://ipon.hu/webshop/product/_dell_xps_l501x_ezust_123763/167330

    Ennek már elég jó vga-ja van, nagyjából megegyezik a GT 330M-el a teljesítménye, és a MacBookPro-kban pedig ilyen van (330M), úgyhogy ezzel már akadály nélkül fogsz tudni CAD-ezni meg grafikázni/dtp-zni. OS sincs hozzá, viszont csak 2 GB ram van benne, úgyhogy majd azt is kell hozzá venni, de nem olyan vészes az áruk. Esetleg még ezt is megnézheted, ebben alapból több ram van, meg egy i5-ös proci, a vga meg valamivel jobb is mint a másikban, viszont ez az Inspiron állítólag nem olyan minőségi gép, anyagok, összeszerelés, tartósság, stb, talán az XPS jobb, de mondjuk ilyen árkategóriában talán nincsenek egetverő különbségek. Eddig nekem sincs tapasztalatom notebookokkal, most készülök az asztali konfigomat egy az egyben átszervezni egy laptop köré, de az elmúlt napokban eléggé beleástam magam a témába, úgyhogy csak ezért merek tanácsot adni. :) Nézegettem én is ezeket a 15"-osokat, csak az a gondom, hogy monitor nélkül kínszenvedés egy ilyen kis méretű, és főleg kis felbontású kijelzőn dolgozni, úgyhogy én most ezzel a DELL Vostro 3700-al szemezek, esetleg plusz kreditért szerintem neked is érdemes lehet megfontolni, ha 2-3 évre tervezel, akkor ez mégjobb választás, és tuti hogy maximálisan ki fog szolgálni ennyi ideig, vagy talán még tovább is.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák