Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gape

    csendes tag

    Mesterek!
    Kérlek benneteket, segítsetek választani a következő Samsung monitor+tv-k között.
    p2770hd p2470hd fx2490hd
    Tudom ezek nem a legjobbak abban a tekintetben hogy mind tn+film panelesek, de ebben az árkategóriában csak ők jöhetnek szóba.
    Tudom hogy a válaszidő mindegyiknél ’csak’ 5ms, nem pedig 2ms mint a tuner nélküli testvéreiké,(ezt mondjuk nem értem miért)
    de szeretném ha nem menne egyfolytában a gép, ha esetleg tv-t nézek.
    A helyzet a következő.

    Elsősorban filmnézésre és játékra használnám, (fps, kisautós, ilyesmi) no meg netezésre. A Tv nézés elhanyagolható, de néha szeretnék azt is vele.
    Ezért sem ideális külön tv-t vennem, mert csak a helyet foglalná, és mivel viszonylag kicsi a szoba elég bele egy mindenes 24”-27” kijelző.
    A másik ok ami a monitor mellett szól az ára. Nincs a piacon olyan 26” lcd, led tv ami 80-90.000ft, és full hd felbontású. Ennél többet egy centel sem szeretnék erre szánni.
    Viszonylag nagy asztalom van, kb 1m re ülök a monitortól. Filmet úgy nézünk, hogy elforgatom a kanapé felé, és akkor a táv 2,5m-re ugrik.
    Nem tudok dönteni hogy vajon a 27” inkább poén, mit zavaró tényező. (de igen erős késztetést érzek a 27”-os megvásárlására)
    Jó lenne kipróbálni egy ekkora monstrumot milyen érzés vele játszani úgy, hogy teljesen benne vagy a játékban, a filmnézés pedig biztos hogy vidámság lenne vele.
    Nem tudom be merjem e vállalni, nem szívom e meg a hatalmas képernyőt.
    Egyébiránt a videókártyám egy radeon hd 4850. Vajon kedvelné a 27”? (Mondjuk egyenlőre minden fullon megy.)

    A 24” Led ára már-már átlépte a fájdalomküszöbömet, és nem vagyok biztos benne hogy annyival jobb ez a fajta tn-panel (30.000ft-al) mint a p2470 lcd kijelzője. Ráadásul a 27”-os monstrumnál is több mint egy tizessel drágább.
    Nem láttam még élőben az fx2490-es képét, de nagyon szimpi, és ha valaki kifejtené nekem hogy ez miért sokkal jobb mint a p2470hd az sokat segítene.

    a p2770hd méretével és képével győzött meg. kb:80.000
    a p2470hd az árával kb:63.000
    az fx2490hd pedig hogy több funkciós, és (elvileg) szebb is a képe, (led)
    viszont az ára már elhagyja a fájdalomküszöböt kb:94.000

    Ha esetleg van más alternatíva ami asztalon is használható (táv 1m) vagy nem tn-paneles moncsi+tv min 24" max ár: 90.000 körül...szívesen fogadom az ötleteket.
    :))
    Kérnék minél elöbb válaszokat, mert 1-2 héten belül meg kéne hoznom a döntést…. nagyon köszönöm.
    :R

  • Gape

    csendes tag

    A 32" fullhd lcdtv 1m !!! ről nézve nem büntetés inkább mint mókás?
    Meg nem égeti ki a szemedet egy 4-5órás online fps háborúban?
    Meg mikor netezel és fórumokat olvasgatsz hajnali 4ig?
    Nem egészségtelen Így használni?
    A tn paneles 27" tv+monitornál kb fél méterről már lehet látni a pixeleket!
    32" gondolom ez a nem elhanyagolható probléma csak hatványozódik.
    (Francba, csak az a fránya látószög para ne lenne az tn-nél :o )
    26" nem tn paneles-es full hd led,lcd-t nem találni sehol 90.000-ért.
    Miért nem csinálnak olyan 24" 26" monitorokat mint az Imac-hez csak pchez?
    Az valami fantasztikus lenne!!! :O
    Asszem kezdek belefáradni ebbe a monitor vs lcdtv csatába :((

    Esetleg létezik olyan külső tv-tuner, amit úgy lehet üzemelni a monitorral hogy nem megy közben a gép? ...Bár nem ártana hozzá egy távirányító is,de ettől eltekintenék :U

    ......Segítsééééég!

  • Gape

    csendes tag

    válasz dabadab #2774 üzenetére

    ...Hello megint.

    Nos a tőletek kapott hasznos információkat mérlegelve, fontolóra vettem a fullhd-s lcd tv-ket.
    Utána olvastam, és azt írják hogy a 32" ideális minimális távolsága 1,22cm (azért ezt furcsának tartom) Egyébként egy ismerősöm is 32"os fullhd lcd tv-vel használta a pct ugyancsak 1m-ről, amit az asztalon tartott. A minap vásárolt egy 23" (a békesség megőrzése érdekében közlöm, nem tn paneles) samsung monitort, mert elmondása szerint az 1 év használat alatt érezhetően romlott a látása a 32"tv miatt!!!
    :(((
    Holnap fogom magam és bemegyek egy boltba egy mérőszalaggal, és odaállok egy 32" lcd tv elé, vagy 10 percig meredten fogom bámulni 1m-ről....
    biztos nagyon fognak imádni érte, de azért remélem nem hívják rám a mentőt. :W

    Nos ezek a típusok keltették fel, az amúgy erősen lankadó érdeklődésemet.

    samsung LE32C530 kb:91.000
    LG 32LD420 kb:90.000
    a ledes
    LG32LD350 kb:94.000
    de a titkos befutó lehet a szintén ledes
    LG26LE5500
    ami az ideális 26"os!!! méret,de sajna ezt már 116.000 ft-ért vesztegetik, és ezzel eltávolodtunk a 90.000 ft-os fájdalomküszöbtől. :(
    Én bunkóságnak tartom hogy ugyan annyi az ára mint a 32" led-nek.

    Mi a véleményetek ezekről a tv-kről?
    ...help please!!!

  • Gape

    csendes tag

    válasz Gape #2784 üzenetére

    ...Ja és nem találtam egyikről se infót hogy milyen panelesek!
    az LG26LE5500 ról meg elég homályosak az adatok.
    Senki nem tud róla semmi, a hivatalos oldalon nincs feltüntetve milyen tipusú a panel, meg egyáltalán lehet e használni pc vel, és ha valaki rákérdez a fórumon nincs válasz..
    ...ajjajjjaajjjjj :))

  • Gape

    csendes tag

    ... Azt kéne még kideríteni hogy az LG26LE5500 milyen panellal készül.

    Mert ha tn-paneles akkor nem érdemes vele foglalkozni, de ha valami jóféle
    cuccal szerelik, akkor lehet várok még amíg egy kicsit olcsóbb lesz.
    Nem nagyon hallottam még erről a típustól érdemleges információt,
    a hivatalos oldalon is nagyon homályosak az infók.
    A külföldi fórumokon is ez a nagy kérdés hogy ugyan milyen panel.
    Valaki nincs véletlenül képben?

    -Esetleg más alternatívának nem ratyi paneles 24-27 monitort (de még mindig a monitor+tv a cél)
    tudnátok javasolni? Optimális limit:80.000ft

    -Esetleg ha létezik olyan külső tvtuner amivel megy a moncsi pc nélkül,
    érdekelne milyet érdemes nézni.

    Végezetül a mentő ötletem:
    Egy közeli ismerősömnek van egy 2-3 éves Dell 24wfp monitora, de nem tudja hogy milyen paneles a cucc. (tn vagy más). 50.000 korrekt ár érte? Milyen panel van benne?
    ...mégegyszer kösz. :(

    ...mégegyszer kösz

  • Gape

    csendes tag

    válasz BiP #2789 üzenetére

    ... :)) Kölcsön kapom pár napra a 24-es delt.
    Hogyan jelentkezik a sávosodás para?
    Látványos jelenség, vagy valami tesztel nézzem meg?

  • Gape

    csendes tag

    válasz BiP #2792 üzenetére

    ...Lefuttattam az általad ajánlott tesztet, és a következőket tapasztaltam!
    Volt egy része a tesztnek ahol két kiválasztott színt lehetett egy csúszka
    segítségével váltogatni egymásba. Feketéből mondjuk nagyon világos zöldbe. Miközben húzom a csúszkát a világosabb felé közepes sebességgel, feltűnnek vízszintes csíkok, olyan mintha ott szétválna a kép. Ez lehet a sávosodás jelenség?
    Játék közben (cod4) is tapasztaltam hogy ha vízszintesen húzom az egeret, a függőleges vonalak szétesnek, lépcsősödnek. Ha függőlegesen mozgatom az egeret, a vízszintes vonalakkal ez nem történik meg. Ez lehet a jelenség amiről szó van? :((
    Vagy ezt a videókártya produkálja?(radeon hd 4850) :U
    19" os samsungal nem volt ilyen, persze ott alacsonyabb volt a felbontás.
    1920x1200-ban próbálkoztam, nem szaggatott semmit csak ez a lépcsősödés. Ha visszaveszem a felbontást akkor is jelentkezik a vonalbuli.
    Az asztalon ha megnyitok egy mappát és elkezdem vizszintesen húzgálni, akkor is látható a lépcsősödés a nyitott mappa függőleges falán. Ha függőleges irányba húzom nincs semmi kóros elváltozás.....mi lehet a gond?

    ...esetleg létezik ehhez frissítés,optimalizálás, érdemes ezzel foglalkozni?
    segítségedet előre is megköszönöm.

    [ Szerkesztve ]

  • Gape

    csendes tag

    Kedves pc guruk, és tisztelt hardver mesterek!

    Egy idegesítő problémával fordulok hozzátok, amire remélem tudtok megoldást találni.

    Nemrég cseréltem le a 19”-os monitorom egy 24”-os ra, és az addig apró szálkának tűnő probléma,most gerendává nőtte ki magát. Ez a probléma idáig is jelen volt,csak a 16:10-es felbontáson, 1920x1200-ban már szemet szúr.

    A probléma tünetei:
    Ez a Vertical sync valamilyen rendellenes viselkedése lehet.
    Úgy lehet produkálni, ha mondjuk megnyitok egy bármilyen mappát az asztalra, és a megnyitott mappát elkezdem vízszintesen mozgatni, a mappa függőleges oldalai elkezdenek lépcsősödni. Ha függőlegesen mozgatom a mappát akkor nincs semmi gond.

    Mikor a képernyő pihentető elindul, és elkezdi oldalról lassan betolni a képeket a fekete képernyőre, azok oldalai is elkezdenek lépcsősödni, és a kép is széttörik egy-egy helyen a lépcsők mentén vízszintesen.

    Egyes internetes videó lejátszóknál is feltűnik a probléma. Mikor a lejátszott filmen belül a kamera vízszintesen mozog, a képben néha megjelennek vízszintes törések, mintha ott elvágnák a képet és kicsit elcsúsztatnák.

    Egy gyengébb grafikájú játéknál is fennáll ez a gond. Oldalirányú egérmozgásnál mintha elvágnák a képet és kicsit elcsúsztatnák. Mint mikor a call of duty-ban nincs bekapcsolva a sync every frame.

    Érdekes hogy hd filmeknél, vagy bármilyen minőségű letöltött filmeknél ez a probléma nem jeletkezik, és egy játék kivételével nem produkálja akár milyen magasra is húzom a felbontást.

    Amivel próbálkoztam:
    A monitor hiba kizárható, megnéztem, másikon is csinálja a bulit.
    a monitor képernyő frissítési gyakoriságát 100 Hz-re állítva is él a probléma ( azt vajon milyen értékre érdemes állítani)
    video kari driver frissítés megtörtént, minden maxon, waiting for vertycal refresh bekapcsolva, always on
    megnéztem másik memóriával , tettem bele 4g-t …semmi változás.

    Már csak a windows maradt amivel esetleg gond lehet, no meg a videókarival, de úgy érzem az jól működik…remélem csak valami beállítás para lehet, vagy valamit frissíteni kellene.
    Rendszer: xp (32), radeon 4850 1g, 2g ddr2 ram, intel dual-core E5200 2500ghz- ről 3322-re húzva.
    Ha tudtok segitsetek…Köszönöm Tisztelt pc guruk, és hardver mesterek. :R

Új hozzászólás Aktív témák