Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fugu

    tag

    Sziasztok

    Segítséget szeretnék kérni monitor vásárlással kapcsolatban.

    Fő felhasználási terület a játék lenne. Jókat olvastam a 120-144Hz-es (utóbbiból mondjuk csak egy BenQ-t találtam amit itthon nem nagyon kapható) képfrissítés hatásairól. Ez mondjuk nem annyira szempont, de érdekelne, ha valakinek van vele tapasztalata. Tényleg érezhető a különbség? Megéri lemondani érte az IPS panelről?
    Amiből nem engedek: min. 24", min. 1920x1200as felbontás.
    Panelből az IPS lenne ideális, port DVI-tól DP-ig bármi lehet.
    Válaszidőből nem feltétlenül kell az 1ms, emlékeim szerint az első 8ms-es LCD-k is egész használhatóak voltak, de jó lenne ez alatt maradni.
    A megcélzott keret ~100k lenne, egy kis szájhúzással 150k belefér, de 200k-ig nem mennék el.

    Tudom hogy van pár összeférhetetlen dolog, pl a 60Hz+ és az IPS, a legideálisabb kompromisszumot szeretném megtalálni. Ha a 120Hz és a színhelyesség között kell választani, akkor inkább a színhelyesség felé mennék el.

    Nekem egy ilyet sikerült találni, jókat írnak róla de inkább munkára való monitornak tűnik, mint játékosnak. Ettől függetlenül alkalmas lehet... Jónak kell lennie, nem "gamer"-nek.
    Még jó választásnak tűnik ez is.
    Kérdés, hogy megéri-e az asus a dupla árat -2 ms-ért, van-e esetleg valami előnye a Dell-el szemben, ami a specifikációból nem látszik?
    Esetleg egy teljesen más monitor lenne az ideális?

    Előre is köszi a válaszokat.

Új hozzászólás Aktív témák