Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pete_21

    addikt

    válasz #00137984 #11103 üzenetére

    Köszönöm a választ!
    Közben megnéztem mégegyszer, a WASAPI szépen kiküldi 5.1-ben a zenét, mármint mind a 6 hangszóró szól, és a mélyládának is van hangja. A WASAPI exclusive-ban mindent be lehet állítani: hány csatorna, legyen-e surround, stb.
    Az ASIO-t is megnéztem mégegyszer, ennek nem volt jó a hangja. Alapból csak sztereo-ban küldte ki a zenét, és nem volt mélyhang. Beállítottam, hogy minden csatornát szólaltasson meg, de a mélyhangot így sem volt könnyű kicsikarni. Végül azt hiszem sikerült, de a WASAPI talán hangosabb volt nálam. Így maradtam azon. :)
    Az, hogy kinek a WASAPI, kinek az ASIO jön be, függ a hangkártyától, és a hangkártya driverétől is?
    Azt meg nagyon furcsállom, hogy a Winamp miért nem ismeri az ASIO-t és WASAPI-t. Pluginnel elvileg már működik évek óta az ASIO, de szerintem illene alapból működni... Elég híres lejátszó, nem értem, miért nem támogatja a többi kimenetet a Directsound-on kívül.

    Egyébként néztem más gépet is (laptopokat), és volt ahol ASIO nem is volt, csak WASAPI, és Directsound. Ez is a hangkártya driverétől függ, hogy hányféle kimenetet ismer? :)

Új hozzászólás Aktív témák