Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • szabolcs1975

    aktív tag

    Végigolvasgattam a topikot és ugye van aki a Sennheiserek megelebb, színezetebb hangjára esküszik, van aki az AKG-k precizitására...stb.

    Egy dolgot viszont figyelembe kellene venni, és erről még nem nagyon olvastam itt. Nagyon-nagyon fontos, hogy mi van a fejhallgató előtt. És most mindenki felhördül, hagy ja, hát dehogynem, minőségi füleshez minőségi DAC illetve erősítő kell, DE NEM. Nem erre gondolok, hanem arra, hogy a kettő hogy szól együtt.

    Tapasztalataim szerint következő esetek szoktak előfordulni:

    1 .Egy precíz jó erősítő/DAC és színezős fejhallgató(és egy kissé színezettebb hang esetében nem szokott gond lenni), általában egy az egyben jön a színezettebb hang. Magyarul a fejhallgató fog equalizer-ként müködni, míg a precíz erősítő egyszerűen kiszolgálja. A másik egy meleg minőségi(akár csöves) erősítő/DAC, és egy precíz fejhallgató sem szokott gond lenni együtt, itt általában a csövesek melegsége egy az egyben átjön, de nem lesz lapos a hang. Az hogy ezek közül kinek mi tetszik, mindenkinek a saját döntése. De ezek általában jó párosok.

    2. A másik ha az erősítő/DAC páros és a füles is nagyon precíz, ez nem látszik problémásnak mert ugye kijön egy viszonylag színezetlen-precíz hang. Viszont azt látni kell, hogy a források nagy része nagyon gagyi, és így olyan eredményt fogsz kapni, ami minden hibát megmutat a forrásból, ami nagyon nagyon zavaró tud lenni, és majd keresgélheted az EQ-t, hogy kivedd a zavaró momentumokat, amelyek egyébként ott vannak a felvételekben. Persze ha csak Chesky-t, vagy hasonló kategóriájú felvételeket hallgatsz, az más, ekkor ez megint nagyon jó választás lehet azoknak akik szeretik a részletező hangot.

    3. Színezett erősítő/DAC és színezett füles esetén általában mocsok szokott kijönni. Nagyon jól kell összerakni a cuccot ahhoz, hogy valami értelmes jöjjön elő. Persze, ha egy fejhallgatóhoz direkt van egy előerősítő/DAC, és eleve ahhoz hangolják, akkor nyilván lehet egész tiszta eredmény, de egyébként nagyon veszélyes víz, nem nagyon ajánlom, hogy hasráütésszerűen(kevés meghallgatással) megvegyél egy gyengébb csöves erősítőt és egy HD555-öst, amelyek közül, jó eséllyel színez mindkettő.

    4. A legnagyobb probléma mégis az, ha nem precíz, és nem is színező az erősítő/DAC, hanem egyszerűen szar. A legtöbb esetben hangkártyára/Ppod-ra stb-re kötik az fejesüket, és várják a csodát. Na ebben az esetben egy érdekes helyzet áll elő. Egy precíz fejhallgató ugyanis sokkal zavaróbb tud lenni ilyenkor, mint egy színező. A Sennheiser pont erre jött rá(egyébként érdekes, de nagyon hasonló Tannoy M sorozat, hangzásához, amelyek mint belépő szintű hangsugárzóiról ódákat zengtek), hogy gyengébb előerősítés és/vagy gyengébb források esetén érdemes egy kicsit színezni a hangot, ami elviselhetőbbé teszi ezt. Mivel a célközönség általában olyan a hangminőségre igényes emberkék voltak, akik általában nem top minőségű felvételeket, nem top minőségű DAC/erősítő-vel hallgatják, olyat fejhallgatót kellett előállítani, ami úgy színezi a hangot, hogy az ember számára az kellemesebb esetleg élethűbb legyen.

    Most erre lehet írni, hogy igen, de a színezés eleve nem lehet élethű, ezért nem kell. De ez nem igaz, mert a színezés az egyébként rossz minőségű hangot, sokkal élethűbbé és hallgathatóvá tehet, és a Seni esetében általában tesz is. Tipikus példa, hogy a kissé lágyabb(szürkébb)kevésbé nyílt hangzás, pont azokat a zavaró momentumokat vágja le pl az énekhangból(sziszegés), ami egyébként a felvéltelek 99%-ban jelen van és a valóságban pedig nincs.

    Ezután tehát három dolgot kell figyelembe venni mielőtt az ember fülest válasz.

    felvétel,dac,előerősítő...és ha ezek jó minőségűek(akár HIGH-END) termékek, akkor lehet menni a precízebb fülesek irányába, ha viszont gyengébbek, akkor gyakran sokkal jobban jár az ember egy színező fejhallgatóval !

    [ Szerkesztve ]

  • szabolcs1975

    aktív tag

    Schawo buzdítására a Sennheiser HD595-höz megvettem a Xonar U1-et. Eredetileg nem állt szándékomban, de olyan zavaró momentumok voltak a hangjában, hogy már csak kíváncsiságból is vettem egyet.

    A rendszer hangkaraktere változott. Nyitottabb és definiáltabb lett, ez nem kérdés. A basszust viszont ugyanígy kontrollálatlannak és kicsit soknak érzem, tehát ebben a dologban nem változott. A magas, magas-közép tartomány viszont egyértelműen részletesebb, de még mindig viszonylag visszafogott.A tér olyan amilyen(mivel sok fülest nem hallgattam még, nagy viszonyítási alapom), de azért ott még lenne hová fejlődni(hogy ez minek a számlájára írható, megint nem tudom).

    Összefoglalva, mégis úgy gondolom, hogy a Xonar az áráért teljesen korrekt választás, és Schawo véleményével teljesen egyetértve, azt tudom írni, hogy komoly előrelépés egy laptop hangkártyájához képest. Egy részletezőbb, dinamikusabb, kevésbé színezett de még mindig meleg hangképet kapunk egy Sennheiser HD555/595-el.

    Ha olcsó-mezei integrált hangkártyához(ebben a laptop integrált hangkártyái is beletartoznak) viszont ezek után egyértelműen úgy érzem, nem érdemes már HD5xxx szintű fülest sem venni(ebben tévedtem, mert eddig azt hittem, hogy az a határ amit még érdemes). Tehát aki HD5xx vagy feljebb gondolkozik, az mindenképpen gondolkozzon legalább egy minőségi hangkártyában...vagy esetleg külön DAC/erősítő kombinációban.

    [ Szerkesztve ]

  • ntomka

    nagyúr

    Nagyon szép és igényes lett ez a Sennheiser Momentum. Vajon ennyit tud csak, vagy a hangja is értékelhető?

    ツ Headphones on - World off

  • szakibá...

    senior tag

    válasz fi:zi'k #48201 üzenetére

    Voltam a Hangfoglaláson, nyitás után még nincs tömeg, a csendes terem is csendes, később már az se. Én találtam érdekeset, hallottam az új Beyer Custom-ot, a Senn-től meg a 700-ast és az új barnát, a Momentumot. A 700 tetszett, ott volt a 800-as is közvetlen összehasonlításra, a 700-nak egy hajszálnyit több a közepe. A Momentum szimpatikus, jól néz ki, kényelmes és jól szól, csak ne lenne mellette a 800-as. A Beyer Custom azért nem volt akkora meglepetés, mert a méréséből ez volt várható, nagyon nem tetszett. Mellesleg a beyerek olyan erősítőről szóltak, mint ami nekem is van, 4 csatornás 8 kimenetes ARTcessories. A Senn-nél Lehmann szólt. Kint van az ATH legtöbbje is, a nagyobbakat vitrinből kell kikérni hallgatásra, Lavryval.

    [ Szerkesztve ]

    Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

  • contaxg

    veterán

    válasz akela91 #48487 üzenetére

    Igen, feltétlen érdeklődj a szegedi boltosodnál, hogy mikor indul az akció! :)

    Közben megálltam egy Momentumra!
    Igazán remek darab! A Focalt szívesen adnám érte, de a DT1350-et nem! :N
    Baromi kényelmes egyébként!

    [ Szerkesztve ]

    A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

  • krichd1

    addikt

    válasz badwater #49525 üzenetére

    Először hallgasd meg szerintem. Ebben az árkategóriában sok fejes van, akár zárt kategórián belül is pl.: AKG K550, Sennheiser Momentum, Shure SRH940, Sony MDR-1R (?). Miről hallgatnád ?

    (#49524) Ribi: Milyen DIY erősítőd van ? Esetleg más hangkártya/DAC U1-en kívül ?

    [ Szerkesztve ]

    Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

Aktív témák