Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #8641 üzenetére

    Na, közben megvan a Microsoft Arc egér! :K

    Első tapasztalatok:
    - szerintem az eléggé extravagáns, ívelt formájával együtt szép és kecses (pedig amikor megláttam képről, akkor valahogy nem voltam oda érte, de mutter látta élőben, és mondta, hogy bejövős, elsőre nekem élőben látva is fura volt, de aztán valahogy megtetszett)
    - összehajtogatható, ilyen állapotában nagyon kicsi helyet foglal, a csatlakozója pedig alul mágnessel "ragad oda" az aljához, így szállításhoz tökéletesen praktikus - ráadásul a gyári csomagban mellékelnek egy jó kis fekete tokot, amivel meg is lehet védeni a szállítás közbeni karcolásoktól
    - elsőre nekem elég fura volt, hogy tulajdonképpen az ívelt formája miatt középen van egy "lyuk", ahova az embernek befér az ujja, de megszokható, és kb. 10 perc használat után kezd elég kényelmessé válni
    - nagyon könnyű az egér, a két db AAA-s elemmel együtt is
    - van egy programozható bal oldali gombja, az egérhez tartozó szoftverrel (le lehet tölteni a hivatalos honlapról) rengeteg funkcióra átállítható, default módban "Vissza" (Back) gombként funkcionál, ez működik a böngészőkben, fájlkezelőben, de még a Total Commanderben is!! (Pl. belelépek egy könyvtárba, vissza gombbal a szülőkönyvtárba megy vissza, DE még arra is használható, hogy ha pl. véletlenül meghajtót váltok, a vissza gomb hatására tényleg az előző meghajtó adott megnyitott könyvtárához tér vissza)
    - a kattintás az összes gombbal brutálisan könnyű (még a középső gombbal is), legalábbis én még igazából nem is találkoztam ennél könnyebben nyomkodható egérrel (persze ez nem jelent semmit, mert biztos bőven van hasonló, de én a hosszú évek során, mióta egyáltalán használok számítógépet ('92 óta nagyjából, nem mintha akkoriban az überfasza egerektől lett volna hangos a világsajtó :DD), nem nyűttem el olyan brutálsok egeret, de ez eddig kb. nekem a legjobb)
    - ezzel együtt a gombok kattanása NAGYON halk
    - a középső görgő is nagyon könnyedén használható
    - a fentiek miatt valahogy az egér egész hatása ilyen "légies", komolyan, ez ilyen marketingdumának hangzik, de nekem nagyon megtetszett :D
    - egyetlen hosszabb idő után is furcsa tulajdonsága tehát számomra az a középső tátongó lyuk, mert nem volt még ilyen egerem, de ez is megszokható idővel, és a praktikussága meg kényelmes használata komolyan fontolóra vettem, hogy nem csak mutternak, hanem magamnak is veszek egy ugyanilyet :D

    Játékra mondjuk szerintem nem valószínű, hogy alkalmas, inkább átlagos használatra, netezésre, programozgatásra, dokumentumszerkesztésre, stb., de arra tökéletes.

    Ha valaki nem ért egyet, nyugodtan írja meg, de ezek az én saját szubjektív tapasztalataim, amiket viszont kicsit sem befolyásolt márkahűség vagy egyéb okokból következő hype-olás (főleg, mivel én eleve gyanakodva álltam ehhez az egérhez is, mivel Logitech-hívő vagyok :P).

    Na, ennyi, hátha valakinek segít a döntésben.

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák