Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ottó58

    senior tag

    válasz cousin333 #14850 üzenetére

    Többet várnék, mint az enyémtől (HC-X920).
    Egy "amatőr" nevű vásárló értékelése:
    "A célnak épp hogy megfelel. A kamera nem rossz, de őszintén szólva, videókép tekintetében jóval többet vártam volna. Ezt a kamerát hosszas tesztek olvasgatása és tesztvideók nézegetése után választottam. Sok más konkurens 1080p és 4K kamerát is használok, tehát azokhoz képest már saját összehasonlítási alapom is van. Én személy szerit, nem tudom kicsalogatni azt a képminőséget, amit a tesztvideókon láttam gyengébb, vagy nagyon gyenge fényviszonyoknál. Minden beállítást kipróbáltam, a manuálisakkal is elszórakoztam elég sokat. Nem ma kezdtem az amatőr videózást, de akkor sem hozta a várt eredményt. Összegezve elmondható, hogy ettől függetlenül sajnos ez a kamera a kategóriájában az egyik legjobb választás. Azért sajnos, mert az ára a tudásához képest elég magas és a hibáival együtt kell élni, ugyanakkor a konkurensek nem jobbak ebben a kategóriában.
    Előnyök
    Egyetértek az előttem véleményezőkkel (részben) ,
    - A beépített mikrofonok egészen fantasztikus minőségűek, megütik bőven a diktafon szintet. Csak a hangminőség miatt nem szükséges külső mikrofon használata (van, de nem kellett használnom)
    - A távvezérelhetőség pazar! A WiFi saját hálózata nagyon jól kidolgozott, az app is. (Nekem sokkal megnyerőbb, mint a SONY megoldása). Egy több kamerás rendezvényen könnyedén ki lehet építeni egy saját független alhálózatot úgy, hogy nem kell csatlakozni semmihez. Elég magunkkal vinni egy jobb féle routert előkonfigolva. Természetesen a WiFi-direct-et is támogatja teljes értékben gyors megoldásként.
    - Átállítható NTSC 60/120 fps-re! ; ) Erről számtalan oktató videó van fent. : D
    - USB-ről, akár PowerBank-ról is működik (! ) és az akkut sem kell eltávolítani az adapteres áramellátáshoz. Ez némileg enyhíti az arcátlanul magas pótakku árat.
    - A képstabilizátor tényleg ott van a szeren. Ebbe még én sem tudtam belekötni. A legjobb, amivel eddig dolgom volt.
    - A memóriakártya állványon is cserélhető (az akku is).
    Hátrányok
    - A leglehangolóbb hiba, amit tapasztaltam, gyengébb, azaz megvilágított szobai körülményeknél nagyon alul teljesít. A felvétel azért használható, de más kamera jobban lát gyengébb fényben.
    - Közepes ZOOM használatnál 4K felbontáson már erősen észrevehető a kép sarkainál életlenedés, torzítás. : ( 1080p-n ez nem zavaró, szinte észrevehetetlen. Ez azért érdekes, mert a rengeteg megnézett tesztvideókon ilyet nem láttam. Tehát "puding próbája az evés" esete. A SONY akciókamera sokkal karcosabb képet produkál, ha csak a felbontást nézem. Persze abban nincs ZOOM objektív.
    - Nincs dual SD card port, így , ha hibás a memóriakártya, az egész rendezvényfelvétel veszhet. Ez óriási hiányosság.
    - Irreálisan drága pót-akku. De tényleg. Ez vicc."
    Azt már régebben is írtam, hogy a Sony karcosabb videót készít.

    » facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

  • Gyöször

    senior tag

    válasz cousin333 #14850 üzenetére

    Ez a legjobb hsz. Megmondod, hogy sz@r és lehúzhatjuk a rolót.
    Én értem, hogy az én tanácsom vakvezetvilágtalant volt, de ha tudnál egy típust is büffenni, amivel jobban jár, akkor igazán megtehetnéd.. és egyáltalán nem miattam!

    ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

  • Gyöször

    senior tag

    válasz cousin333 #14854 üzenetére

    Mint mondtam "egyáltalán nem miattam"
    Én is azt látom, hogy olyan kötelező jelleggel néha kiadnak egy kamerát a cégek, de olyan bestbuy fejlesztésekre mintha nem jutna, nincs verseny mert leült az egész piac?
    Persze, hogy a sorok közül kell kibogarászni a leendő felhasználónak, hogy mi az ami neki legjobban megfelelne. Mert nem egyforma elvárásaink vannak. De azért lehet találni valamit, és ha van az a pénzmag -ami sosem a 80 volt, de már úgy látom nem is 180 hanem inkább 280- akkor még boldogan is lehet használni.
    Amit Ottó berakott véleményt, az pont ilyen sorok közt olvasós. Aki használt már kamerát, és a sajátja tech adataival és az ahhoz tartozó korlátokkal tisztában van, futott már bele esti szemcsés felvételbe, kézremegésbe stb, az egy ilyen írásból megsaccolhatja mire képes egy ilyen Pana.
    De ha csak 2 sort írsz (akkor is csak annyit, hogy sz.r) ott nem sok mindent lehet kiolvasni a sorok közül, mivel csak 1 sorköz létezik :-)

    ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

Új hozzászólás Aktív témák