Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Colonel993

    senior tag

    válasz LW #21723 üzenetére

    Inkább ajánlott egy K30...
    árban 15-20e HUF a különbség.
    Ellenben a Fókusz visszajelzés és az időjárás/hülyeállóság erősen előnyös.

    Pentaxhoz viszonyítva a "mit kapsz mennyiért" alapon minden más kompromisszumos.
    Nikonék lehet drágák, de ha keresel valamit a gépedhez (obi, tt-l vaku, akármi) akkor hamarabb lesz CANIKON-ra mint Pentaxra.
    Persze a ThirdParty gyártók obi kínálatában már bővelkednek a Pentax üvegek is, nem olyan rossz a helyzet mint régebben...
    Sőőőt vakuból is van mihez nyúlni (meg a YongNou mindenre jó vétel)
    De akkor is vannak megkötések.

    Pentaxra viszont felcsattinthatsz instant 40-50 évre visszamenőleg minden Pentax objektívet ami K/PK bajonettes.. és M42/M39 szabván is csak egy adapter híján Pentax kompatibilis :)

    Tehát oda - vissza van minden érv... az igényeid döntenek, nincs "LEGJOBB"
    Nekem pl a keresőkép és az időjárás állóság illetve a sorozat sebessége volt a fő meghatározó.

    [ Szerkesztve ]

    ||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

  • A Zéé

    addikt

    válasz LW #21723 üzenetére

    váz tudásban, szolgáltatásban többet ad a Pentax, mint a belépő Nikonok, vagy Canonok. De a képlet nem ilyen egyszerű sajnos. Érdemes az objektív kínálatot is átnézni, hogy mi lehet szimpatikus onnan. Ha nem akarsz a kitobi+olcsótele tartományból sose kilépni, akkor jobb a Pentax a jobb váz miatt. Ha régebbi manuális obikkal, szeretnél próbálkozni akkor is.
    Nikonnál szerintem nagy plusz a 35/1.8 egy belépő vázzal (nagyobbakon előfordul gond vele), meg a 18-105 VR kitobi azért az árért, amiért adják.
    Canonnál nagy plusz lett az új kitobi sor, 10-18, 18-55, 55-250 IS STM-ek egész jók, és olcsóak is, bár nem fényerősek.

    Ami hátránya a Pentaxnak, hogy Yongnuoék, és a többi olcsóbb kínai kacat gyártó nem nagyon gyártanak hozzá pl olcsó ttl vakut, meg ilyen-olyan kiegészítő vackokat, ha esetleg olyanokat szeretnél.

    [ Szerkesztve ]

    Just a simple Lineman...

  • andris1602

    aktív tag

    válasz LW #21723 üzenetére

    Nos én is ezen a fórumon kaptam a fejtágítást. :) saját tapasztalataim szerint egyenlőre (és még egy jó darabig ) a saját képességeim korlátozzák az elkészülő képek minőségét :U

    Az obik között van olcsó és prémium kategória is, könnyebbség, hogy a régi manuál üvegek is használhatók. Az autófókusz állítólag lassabb mint más gyártóknál (nem volt más gépem, ezt majd a nagyok megmondják) és 'csavarhúzós' módszerrel történik, tehát kicsit zajos lehet. A különleges igényeket (mint sportfotózás) leszámítva ugyan úgy bármit meg lehet vele valósítani, mint egy Nikonnal.

    A Nikon 18-105ös obijához képest a Pentax 18-135öse jóval drágább, de vannak külső gyártós megoldások is Pentaxra.

Új hozzászólás Aktív témák