Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mephike

    senior tag

    válasz slam99 #86003 üzenetére

    Saját véleményem, hogy egy csuklótámasz megoldná a problémáid 90%-at.

  • Molydeus

    senior tag

    válasz slam99 #86003 üzenetére

    ha nagyon nincs más, akkor TKL/75% + numpad/macropad
    Ha ez felmerült benned, akkor érdemes komolyan elgondolkodni rajta. Nagyon hasonló tevékenységek mellett évek óta áttértem a bal kézben használt Num/Macropadra. Van pár előnye, amik most így hirtelen eszembe jutnak:
    - egy csomó esetben, amikor numpad kell, a jobb kezem az egéren van (és nem csak játék közben :D), vagyis mindenképpen a balra esne a numpadra (hacsak nem vagy balkezes). Ha pedig csak bill.-t használsz éppen, át lehet rakni a klasszikus helyére
    - ugyanúgy lehet belőle programozható verziót venni és ez kifejezetten hasznos is az előbbi használat közben
    - egy TKL mellett nem vesztesz egyetlen billentyűt sem, amit megszoktál, 75% mellett is alig, sőt akár egy plusz oszlopot is nyerhetsz egy kiterjesztett 5 oszlopos numpaddal
    - több helyed marad a bill. mellett a jobb oldalon az egér számára, ráadásul közelebb is tudod használni, mint egy fullsize mellett, kisebb szöget zárnak be a karjaid, kisebb a terhelés a vállaidon
    - ha valamiért éppen nincs rá szükséged, de kell a hely, feltolod a monitor alá

    A másik, amit esetleg érdemes átgondolni. Azt nem kétlem, hogy magyar nyelvi beállítások mellett a spec karakterek nem jutnak eszedbe, mert iszonyat bénán lettek elhelyezve. Megfordítanám a kérdést. Az ékezetes karakterek mennek fejből?
    Mert ha igen, akkor valójában nincs szükséged a magyar feliratozásra. Egy ISO-UK-t (vagy nemzetközit) támogató kupakkészlet esetén drámaian megnőnek a választási lehetőségeid. Egy programozható bill. esetén a nyelvi beállítás maradhatna magyaron, és emellett nem nehéz felrakni szinte az összes* spec. karaktert egy rétegre pontosan oda, ahol az angol feliratos kupakon lenne, vagyis, ha muszáj lenézned, pont ott lesz, ahol látod.

    *: azért szinte, mert van egy-kettő, amit nem olyan könnyű, de a döntő többség a helyén lenne.

    Nem akarlak rábeszélni, de olyan keretet határoztál meg, amit már tényleg érdemes átgondolni, mert több mindent megenged, ha jól lövöd be az igényeket.

    Ha mindenképpen maradnál a 100/96% körül, akkor a Keychron Q Pro jó alap, de a wireless ebben az esetben bluetooth-t jelent. Itt az a kérdés, hogy a céges policy engedi-e.

    M.

  • mave13

    őstag

    válasz slam99 #86003 üzenetére

    Szia!

    Anno CK550-nel kezdtem a mecha vonalat, és először nekem is nagyon magasnak tűntek az ilyen fajta billentyűzetek. Logitech G15 volt előtte, ahhoz szoktam hozzá, az valahogy laposabbnak tűnt. De, itteni javaslatra beszereztem egy jobb minőségű csuklótámaszt, és minden problémám megoldódott.
    Én emelve használom a billentyűzetet, mert sok év alatt azt szoktam meg, és a magas felépítés mellett csuklótámasszal még az is belefért. Egyáltán nem kényelmetlen, nem megterhelő, pedig napi 6-7 órát vagyok gép előtt.

    Amúgy mostanában cserélődnek a CK550-ek (egy otthon, egy a munkahelyen), mert a kapcsolók szépen lassan meghalnak rajtuk (Gateron blue). Nem értek a forrasztáshoz, meg hajt a kíváncsiság, lehet-e jobbat összehozni... és lehet.
    Az egyik helyett, ami már van az egy Ducky ONE III + Gateron pro milky top yellow + Keychron ISO UK keycap set. Ez így kb. 120k volt.
    A másik helyett most van beszerzés alatt az utód, ami egy Keychron Q6 Barbone + Gateron pro milky top yellow + Keychron ISO UK set lesz. Ez így kb. 110k, szóval vannak lehetőségek.

    Kapcsolóból a red nekem túl puha, de ez a yellow tökéletes. A 110 db kupak 10k volt Aliról rendelve, szóval jó áron vannak.

    A magyar feliratozást azt elengedtem, csak az ISO kiosztás maradt meg. A G15 is angol volt, magyarból nekem tetsző kupakszetett nem találtam. Meg, annyival jobbak ezek a double shot PBT-t, mint a Logi, meg a Ducky gravírozott ABS csodái, hogy leírni nem lehet. Sokkal jobb a hangjuk, selymes a felületük, valahogy jobb érzés hozzájuk érni, és eddig nem is fényesedtek. Biztos, hogy nem váltanék vissza festett ABS-re a magyar feliratok miatt. Főleg, hogy mindkét CK550 kupakjai 2 év alatt elkezdte kopni. Pedig nem körömmel gépelek.

    Kíváncsi vagyok amúgy a Q6-ra, mert a Duky nem rossz, de nem is kiemelkedő, szerintem túlárazott termék (bár túl sok tapasztalatom ilyen téren nincs).

    Mr.Csizmás: a CK550 nekem is karácsonyfa volt mindig is, de ezt is teljesen elengedtem. A mostani Keychron PBT-k nagyon jó kontraszttal rendelkeznek, még az alapvetően sötét, dark blue and golden is tökéleseten látható a monitorok fényénél. Egyáltalán nem hiányzik a háttérvilágítás, sőt a nem áttetsző keycap-ek mellett kifejezetten zavaró, ha a gombok közül túl erősen szűrődik fel fény. A Keychron szettnek annyi hátránya van, hogy az Í-nek megfelelő kupak színe nem egyezik a többiével (olyan, mint a shift, és nem mint a betűk), és a profil miatt lehetőség sincs megfelelő színű, a többivel megegyező R4 profilú kupakkal pótolni. Nálam egy kék színű, de R3 gombbal történt a helyettesítés, ez kevésbé zavar, mint a shifttel megegyező fekete szín. De ez csak az én OCD-m... :)

    [ Szerkesztve ]

    Icewolf || kósza ||

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz slam99 #86003 üzenetére

    Olyan 18mm a "standard" billentyűzetmagasság a ház alsó szélén (bár néha nem egyértelmű, hogy mit mérnek pontosan a gyártók), de ettől laposabban induló billentyűzetet normál MX kapcsolókkal nem nagyon fogsz találni.

    Kupakokból meg van alacsonyabb profil, mint a Cherry profil (a KPRepublic szett is ilyen), csak éppen magyarul nincs. Szóval minden igényedet valszeg nem lehet majd kielégíteni.

    Így én is javasolnám a csuklótámasszal megbarátkozást, annak ellenére hogy írod azért az sem oldja meg majd teljesen a problémát.

    Pre-lubed silent tactile switch nem sok van elvileg. Anno én is keresgettem, mert silent tactile vonalon mozgok én is, és hát törelmem az nincs lubozgatni már nekem se, de csak a Deep Sea Silent Pro Whale volt (anyám, hosszabb neveket nem tudnak kitalálni?!) meg a Silent Cream Yellow Pro.

    Én amúgy úgy látom a KPRepublic szettből mindegyik részcsomag elérhető amúgy: [link]

    Színes mod-ot bármit tudsz venni rá, ami cherry profilos, bár a betűtípus/vastagság/méret nem fog pontosna egyezni, úgyhogy picit el fog ütni - bár a KPRepublic szettnél ez alapból adott, mert az alfák betűi sokkal nagyobbak mint a mod-oké...

    Amúgy ha végül U4 meg a KPRepublic szett mellett döntenél (bár elég ronda szegényke), dobj rám egy privátot, lehet mindkettőből lenne eladó...

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • acel786

    tag

    válasz slam99 #86003 üzenetére

    Ekkora kerettel épp kivalszhatoda megfelelp billenytyűzetet,
    A előtések javitasara szerintem érdemes low-teljes profile között probálgatni melyik jon be.
    Mellette összeszedni pár switch smaple szett-et , gateron 35, outemu 3x- dbo sample szettel mar elegge kepbe kerülhetsz mit szeretnél, itt már lesz eleg összehasonlitasi alapod csendes. thok, klik-es, linear/tactile (d-p profil), 3,3-4mm utas, és alacsony -magas kapcsolasi pontó kapcsolok között.

    Magyar Keycapokbol ,max, OEM/low profile, esetleg cherry beszerezhető. De szerintem erdemes megnézni XDA, XVX, DSA profilokat is, de van aki a magasokat szereti.
    Ha hasznalsz funkcio billentyuket akkor 75% az also hatar, ahol van funkcio sor es home/endpgdn/pgup.
    Kezdesnek egy magyar keycapos olcso hotswap-ot itthonnrol, és azzal el tudsz indulni a keresgelessel.

Új hozzászólás Aktív témák