Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Domonkos

    Ármester

    Ugyan meg nem telt el 3 het miota a kbc poker 2-t hasznalni kezdtem, de mivel nem tudom hogy a kovetkezo par hetben hogyan fogok raerni, most megirom a beigert rovid osszefoglalomat.
    Bar mindig is vagyam volt egy 60%os billentyuzetet birtokolni, mikor vasarlas elott altam sosem tudtam magam meggyozni, hogy arra amire en hasznalnam alkalmas lenne. Hogy hianyoznanak a funkciobillenyuk, a nyilak, stb. es mennyire rossz hogy csak egy extra billentyu lenyomasaval erhetoek el. Hat tevedtem. Igazabol sokkal gyorsabb lenyomni egy extra billentyut, mint atpakolni a kezemet picivel arrebb, meg vissza, meg akkor is, ha ugyanazzal nyomom mindkettot. Ez hatalmas csalodas volt - a kellemesebbik iranyba. Masodik ilyen dolog a programozhatosag. Eddig sosem hianyzott egy billencsrol sem, es azt hittem hogy nem is fog, de megis milyen jo hogy van. Miota megvan jelentos reszet kepezi az EDC-mnek, es extra jo hogy a makrozhatosag miatt akarmelyik gepen a normal hu kiosztasbol atkonvertalhatok a sajat elborult kiosztasomra. Szuper. Plusszba meg nagyon szexi is.

    Most pedig jojjon egy lenyegretoro osszehasonlitas az all mighty IBM Model M-mel szemben.
    Amiben mindketto nagyon jo:
    -PBT keycap-ek!
    -Kivalo build quality
    -Cserelheto kabel. Amiben a poker egy picit jobb az USB szabvany miatt.
    Amiben a Poker jobb:
    -Kompakt meret. Es itt nem arrol van szo hogy 40 billentyuvel sovanyabb, hanem hogy nincs folosleges kerete a billencsnek.
    -Akarmennyire is zavaro az mx blue magasabb tonusu kilikkje, amennyivel az IBM hangosabb, annyival zavarobb is. Az mx blue sokkal kevesbe idegesito. -A kornyezetemben elok velemenye alapjan.
    -Konnyu szetcsavarozni. Sima Phillips feju csavarhuzoval szetjon, ellenben a Model M, amihez 3/16 huvelykes csokulcs kell. Sok sikert a keresesehez!
    -Van mod4(win) billentyu!!!
    -Macrozhato!
    -Firmwarefrissitessel NKRO!
    -Plug'n'play - USB
    -A cherry-fele billentyustabilizator jobb, kevesbe lotyogos es egyenletesebb is.
    -Pehelysulyu. Mar amennyire egy mecha lehet.
    -Jobbak a tappancsai. Bar a 2 kilos IBM sem csuszkal...
    -Mediavezerlo billentyuk. Persze ha a hangeroszabalyzasbol megvagy vele. Otthoni hasznalatnal meg amugy is be van bindelve egy masodlagos billencsre.
    -Kozelebb van az eger. Noha pont ez a lenyege (es valoban nagyszeru benne) en nem igazan hasznalok egeret.
    Amiben a Model M jobb:
    -Buckling spirng. Nincs parja. Raadasul ido kozben sikerult az mx blue-nak meg egy idegesito dolgara raakadnom, ugyanis a blue nem ugyanakkor resetelodik, mint amikor kattan es ezert volt nem egy alkalom amikor a kelletenel korabbar 'elengedtem' a billt, mert amugy nem bottom out-olok.
    -Alacsonyabb profil. Mig a ezt tudom hasznalni csuklotamasz nelkul is, a pokerhez szuksegem van valami vaskosabb parnara, mert tul magas.
    -DyeSub feliratozas.
    -A space keycapre nincs rairva hogy: 'Enjoy your feeling' WTF?!
    -Hajlitott backpanel vs kulonbozo profilu billentyuk. Nekem inkabb az elobbi. Picit jobb erzetre, meg szabadon varialhatok a keycapek is.
    -Valamennyire rendezettek a feliratok a billentyukon. Ugyan a magyar ekezetek mintha le akarnanak esni fent, a pokeren szepen bent vannak kozepen a feliratok - Ameddig eszre nem veszed, hogy van nehan tized mm offsetjuk jobbra. OCD-t tuti triggereli egyeseknel.
    -Vannak labai. Ha nem lenne nem hianyozna - ahogy a pokerrol sem hianyzik.
    -A billentyuknek sokkal erdesebb a feluletuk. Nekem jobban tetszik.
    -Normalis hosszusagu a kabel. A pokernel sokszor csak epp eleg hosszu. Kabelrendezes csak alom az alappal.
    -Van kulon '0' es 'esc' bill (magyar kiosztason). Az en furi kiosztasomon pont a '$'-t 'takarja' el a poker szamsorba csusztatott esc-je.
    Amiben mindketto fejlodhetne:
    -Valami harisnyazott kabelt szivesen latnek akarmelyiken.

    Osszessegeben nagyon megtetszett a poker 2. Lenne helye a munkam soran. Ugyan gepelesre nem annyira szimpatikus, mint a buckling spring, jateknal mindig elokerult. Arra hogy nap mint nap cipelgetve legyen szerintem tokeletes. A programozasa konnyu, es osszessegeben nagyon minosegi darab. Picit talan lehetne alacsonyabb, meg az alap kabele egy picit hosszabb, de mas elvago problemaja tenyleg nincs (azt a rohadt feliratot leszamitva...). Tok elegedett vagyok vele. Normal felhasznalasra, kisebb meretu iroasztalra meg talan jobb is mint az IBM, de az en asztalomon most meg az marad. :K

    Barmi kerdesre ezekkel kapcsolatban szivesen valaszolok.

    [ Szerkesztve ]

    Gender of electrical connectors is defined by the pins.

Új hozzászólás Aktív témák