Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Traxx

    őstag

    Hali!

    Az egyik kollégámnak, ill. a gyerekeinek lenne szükségük gépre. A fő felhasználási terület az net, film, illetve (régebbi) játékok, de nyilván nem full HD-ban. A keret max. 85K környéke lenne, és inkább új, mint használt. Mit ajánlanátok?

    Ja és csak gép kellene, de abból minden, tehát monitor, bill, patkány nem.

    Köszönöm :R

    ShellKretor: addig OK, de neki nincs annyija :( Szívem szerint én is pakolnék alá i3 körül, meg egy 7770 kategóriás VGA-t, de hát... (mondom én, aki 7600GT-vel tolom :D )

    Újabb szerk: tápot nem Codegent vennék, hanem minőségit, lásd adatlapom, nekem sem véletlenül van minőségi, másnak pláne nem teszek bele kukásat. Memóból 1600 tuti nem lesz, mert minek, vinyóból nem kell 2 terás, sem SATA3. Lapból, a költséghatékonyság miatt ASRock-ra gondoltam, de hogy milyenre, az passz, mert le vagyok maradva a típusokkal :U Persze ha kedvező áron van jóféle más márkából, akkor szívesen várom :K A keretből kifolyólag K-s proci nem lesz, sőt semmilyen tuning sem.

    Elsőre ennyi :R

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Jim-Y #16821 üzenetére

    Intel vonalon volna hasonló teljesítményű és árú összeállítás? Egy dolog miatt kérdezem: a proci TDP-je 100W (tudom, az intelnél nem teljesen ugyanazt takarja a TDP). Illetve a későbbi bővíthetőség, mert lehet hülyeséget mondok, de úgy rémlik, az FM1-gyel nem tervez az AMD baromi hosszú távon :B A másik: mivel használnák játékra is a gépet, nem tudom, a prociban lévő GPU hol helyezkedik el kb?

    Ja és utánakerestem a CPU-nak, és olvasom, hogy eléggé melegszik...
    Köszönöm :R

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Jim-Y #16823 üzenetére

    Oks :R Még egy kérdés: a 3870-es Llano megéri a felárat? Továbbá az Asus lapokról, legalábbis az alsó kategóriában nem hallottam túl jókat...mára már változott a helyzet? Ha más nem, azon az áron, hogy az AMD-s gépbe ajánlott terás vinyó helyett az intelesben lévő 500-ast raknám...azon is bőven elférne szerintem :B

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Traxx #16824 üzenetére

    És még egy kérdés: figyelembe véve azt, hogy hamarosan itt az FM2 (bár nyárra mondták... :U ), FM1-be nem nagyon fog már semmi sem jönni. Így is megérheti még a Llano? Tudom, hogy az FM2 talán drágább lesz, de tovább élhet talán...

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    Sziasztok!

    Egy rokonnak szeretnék gépet összedobni. Tizenéveseknek lenne rá szükség, és a fő felhasználási cél a net, tanulás, illetve kikapcsolódásként némi játék, de nem brutál FPS-ek, és nem is a legújabbak. Éppen ezért gondoltam az FM2-re, plusz az időtállóság is fontos szempont lenne. A keret 130 rugó, és kellene minden.

    Próbálkozásként összedobtam egy konfigot iponéktól, és erre szeretnék véleményezést kérni, hogy mennyire tartjátok jónak...magát a konfigot, illetve a boltot is. Szabolcs megyébe kerülne a gép, és az itteni boltok nagy általánosságban sajna nem kevéssel drágábbak, mit a webshopok :(

    Köszönöm a segítséget :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz solfilo #22251 üzenetére

    Köszi a reakciót :R Az 1600-as RAM ugyanebből a márkából, szintén 4 gigásban csak pár 100 Ft-tal drágább, viszont hétköznapi felhasználásban ennek tudtommal nincs érezhető előnye. Inkább renderelésnél, ilyesminél jön ki, de azzal nem foglalkoznak :)

    A RAM mennyiségét viszont nem értem. Egyrészt 4 GB miért lenne kevés, másrészt a dual channelt ennyivel jobban szeretné a Trinity?

    ODD kell, a bill-patkány párosban pedig halkat, kényelmeset keresek. Vékony fal rulz, aztán nem lenne szerencsés, ha csörögne a billentyűzet, mint állat :D

    És a harmadik, de ez már OFF: hogyhogy csak 1 év garit ad az ipon arra az APU-ra? :U Nem 3 jár rá?

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    Sziasztok!

    Nemrég kértem tőletek segítséget asztali gép választása miatt. Akkor egy ilyen konfigot dobtam össze, ezen módosítanék most, és szeretnék véleményt kérni tőletek.

    Alaplap: Gigabyte GA-F2A75M-HD2 17,784 Ft, de néztem MSI FM2-A75MA-E35-öt is, kb. 500-al olcsóbbért. Nem tudom, melyiket éri meg jobban megvenni, de az ASRock-ról letettem, olvastam, hogy az olcsóbb FM2 lapjaik nem lettek valami jók...
    CPU: AMD A8 5600K processzor 25,425 Ft
    RAM: itt vagyok kicsit elakadva, hogy milyen, és mennyi...gondoltam pl. erre a Patriotra 4173-ért, vagy Kingmax-ra, lényegében azonos áron. Mivel játékra (is, de nem meghatározóan) lenne a gép, elég 1x4 giga, vagy 2x2 felállás életszerűbb? A 2x4 kicsit már szűkösen férne a keretbe...
    HDD: Western Digital WD5000AAKX 500GB 14,131 Ft
    Optika: Samsung SH-224BB/BEBE 3,950 Ft
    Ház: Xigmatek GEXT-010 Asgard II fekete - narancs 9,785 Ft
    Táp: FSP 400W 400-60APN 9,841 Ft
    Monitor: LG IPS234V-PN 39,963 Ft
    Billentyűzet+egér: Ez megint véleményes, első tippem ez a Microsoft szett volt, de lehet, hogy költséghatékonyságból lecserélném egy Logitech K200-ra 2,483 Ft-ért, plusz mellé valami patkány kb. 2000-ért. Nem hardcore játékosoknak lesz, tehát csúcskategória nem kell abból.

    Mit gondoltok erről az összeállításról? Illetve melyik boltban lenne a jobb megvenni, pcx, ipon vagy más?

    Köszönöm ismét a segítséget :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz trickyy #23174 üzenetére

    Köszönöm a tippet :R A monitorral az a gond, hogy eléggé élére van állítva a költségvetés, és az necces, hogy beleférne-e. Otthon Dell-em van, az U2311H tulajokat gyarapítom, és nagyon elégedett vagyok vele. Viszont az LG-re is 3 év gari van, ezért nem értem, mire gondoltál azzal, hogy megéri a gari miatt rádobni :F

    Helyben vásárolva kb. esélytelen, hogy olcsóbban kijövök, ez a konfig alsó hangon egy tíz Mátyásossal, vagy még többel kerülne többe felénk. És jó lenne mindent egy helyen megkapni.

    A 2x2 giga mennyit dob érzetre az 1x4-hez képest? Vagy dob-e valamennyit?

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz trickyy #23176 üzenetére

    És a memória márkájára mit mondasz? Jó ez a Patriot, vagy nézzek mást? Pontosabban erre gondolok, vagy van a Kingmax. Melyik az ajánlottabb? Bár elsőre a több gari miatt szimpatikusabb az első...

    Az MSI lapja egyébként megbízhatóbb fajta?

    Még a monitorhoz egy gondolat: azért is szimpibb elsőre az LG, mert nagyobb valamennyivel, és mindkettőnek full HD a natív felbontása. Ebből következően a betűk, ikonok az LG-n egy picit nagyobbak, a nagyobb képpontméret miatt.

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz balpis #23184 üzenetére

    Az a kit szinte biztosan nem fér bele...az előző, sima 4 gigás ~4100-ba kerülővel is a 130 ezres keret határán táncoltam. Az általad linkelt kittel már 135 rugónál járnék, plusz szállítás :( Így nézek valami 2x2-est 1600-asból...bár abból KIT nem nagyon van.

    Eléggé ki van sajnos számolva a költségvetés, de nem szeretnék gagyit belerakni, hanem mindenből megbízhatót néznék. De valahol kompromisszum lesz, úgy érzem... Boltból meg szerintem nem ipon lesz, mert ott többre jövök ki, mint pcx-éknél, közel azonos konfig esetén.

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz Traxx #23173 üzenetére

    No, agyaltam még rajta...ez lett belőle:

    Alaplap: MSI FM2-A75MA-E35 17,188 Ft
    CPU: AMD A8 5600K processzor 25,425 Ft
    RAM: Corsair 2x2GB DDR3 CMX4GX3M2B1600C9 XMS3 6,213 Ft
    HDD: Western Digital WD5000AAKX 500GB 14,131 Ft
    Optika: Samsung SH-224BB/BEBE 3,950 Ft
    Ház: Xigmatek GEXT-010 Asgard II fekete - narancs 9,785 Ft
    Táp: FSP 400W 400-60APN 9,841 Ft
    Monitor: LG IPS234V-PN 39,963 Ft
    Billentyűzet: Logitech K200 2,483 Ft
    Egér: Gigabyte GM-M7000 1,792 Ft

    Ez mindösszesen 130,773 Ft. És ahogy néztem, szállítási díjam sem lenne :) Így átdolgozva mit gondoltok, mi lehet a nagyon gyenge pont?

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz #98593280 #23219 üzenetére

    Ehhez hozzáfűznék pár dolgot, még ha nem is nekem dobtad össze:

    1: a Kingfast SSD rossz választás lenne, mert ha valami gond adódik vele, elég rendes szívást lehet vele összeszedni, emiatt. Inkább valami márkásabbat tennék bele, ha más SSD, még ha drágább is.
    2: Az ASRock alsó kategóriás lapjaira elég sok negatív vélemény érkezett.
    3: 8 gigás Kingston Predator, szintén 1866-os most egy tizes iponéknál.

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz #98593280 #23278 üzenetére

    "Az "elég sok" ASRock vélemény az konkrétan 2 db mini-ITX -es alaplapról szólt, semmi másról."

    [link], [link] Tehát nem csak ITX

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    Ez lett a végleges konfig:

    AMD A8 5600K processzor 24,936 Ft
    MSI FM2-A75MA-E35 alaplap 17,202 Ft
    Corsair 2x2GB DDR3 CMX4GX3M2B1600C9 XMS3 memória 5,612 Ft
    FSP 400W FSP400-60APN táp 9,194 Ft
    Kolink KKTP040403 P4 táp hosszabbító kábel 406 Ft Ez csak azért, mert az APN-nek a 4 pin-es csatija jó eséllyel rövid lenne. A lap tetején van a csatlakozó, a ház pedig alsó tápos.
    LG IPS234V-PN monitor 41,481 Ft
    Microsoft Wired Desktop 600 USB fekete billentyũzet és egér 6,102 Ft
    Samsung SH-224BB/BEBE fekete OEM DVD író 3,859 Ft
    Sharkoon Vaya fekete számítógép ház 7,757 Ft
    Western Digital WD5000AAKX 500GB 16MB SATA3 merevlemez 14,376 Ft
    Háztól-házig garancia 490 Ft

    Összesen: 131,416 Ft

    Szerk.: a pcx-től rendeltem a gépet.

    Köszönöm mindenkinek, aki segített :R

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    Sziasztok!

    Kollégámnak szeretnék gépet összerakni, általános használatra, kis játékkal megspékelve. Tekintve, hogy 40-en felüliek, nem kell az abszolút legújabb címekre gondolni ilyen téren. A keret 120-125K, és azt még nem tudták megmondani, hogy kell-e monitor, vagy sem. Tehát vegyük a "legrosszabb" verziót, hogy monitorral kellene, és ekkor 125 a max. Minden alkatrészre szükség lenne, bill és egér kivételével, valamint optika is kellene(sokan már azt kihagyják, de nekik fontos).

    A gép nagyon bővítve, fejlesztve nem lesz szerintem. Egyszóval egy, a lehetőségekhez képest erős, és stabil gép lenne a cél. Elsősorban FM2 vonalon kezdtem el szaglászni, de gondoltam jobban járok, ha tőletek kérek segítséget, jobban képben vagytok :B

    Köszönöm a segítséget :R

    [ Szerkesztve ]

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz membrandj #63024 üzenetére

    Kellett végül monitor...első körben ezt dobtam össze. szerintetek ez így mennyire jó? Általános használatra, kis játékkal megspékelve. Tekintve, hogy 40-en felüliek, nem kell az abszolút legújabb címekre gondolni ilyen téren. Sőt, ez az APU még lehet sok is lesz :) A lényeg, hogy stabil legyen...

    Köszönöm a segítséget :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz h1mpi #63073 üzenetére

    Dell-em van, szóval tudom ;) Viszont így is a költségvetés határán vagyok, és erre a Benq-ra is van 3 év gari...na meg ha IPS, akkor nagyon mellélőni csak nem lehet.

    membrandj: ez a giga lap miben több vagy jobb, mint az MSI?

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    Sziasztok!

    Szeretnék venni egy új asztali gépet, de eléggé kiestem a körforgásból, így a segítségeteket szeretném kérni. Az összefoglaló alapján igyekeztem belőni a főbb pontokat.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Tanulás, filmek, játék; utóbbi esetben jó lenne, ha a mai címek még alacsonyabb beállításokkal is, de mennének (amonitor úgyis korlátozni fog)
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani? Ház, perifériák, monitor, HDD (de szeretnék SSD-t is)
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged? Lap, CPU, RAM, táp, SSD, és ha indokolt / belefér, akkor VGA
    4. Mennyi a kereted rá? 150K
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont) Most csak 1366x768, pár hónap múlva FullHD. E fölé nem megyek. G-sync, Freesync nem szempont.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Semmi perferenciám nincs, a legjobb ár/érték arányra és a megbízhatóságra megyek rá.

    Az egyik fórumtárs összeállított itt egy konfigot, ami nem tűnik rossznak, valami ilyesmit jónak tartanátok, vagy módosítanátok rajta valamit? Emellett még egy Win 10 lesz, amit venni fogok, de ez a 150K-n felüli tétel.

    Köszönöm szépen a segítséget! :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Traxx

    őstag

    válasz SyMbioTe #154682 üzenetére

    Szia!

    SSD nincs, ház van ;) A használt VGA-t megfontolom, bár inkább új alkatrész lenne az igény. A processzor integrált VGA-ja már nagyon karcsú, ugye? Inkább megpróbálnék 150k közelében maradni...

    Köszönöm! :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

Új hozzászólás Aktív témák